Şimdi Ara

sonradan tüm sayfalara kod eklemek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vaktiyle yaptığım tamamı html bir site var. Hem de asp destekleyen bir sunucuda. (ben php ile ilgileniyorum)
    Neyse şimdi bu 15 felan sayfaya bir favicon eklemek istiyorum. :)
    tabi ki tüm sayfaları tek tek editlemeden.

Şimdiden teşekkürler.

• Ana safaya eklemeniz yeterli.
  • anasayfaya ekledim ama diğer sayfalarda doğal olarak gözükmüyor.
    bu klasördeki tüm html sayfaların head tagının altına şu kodu yaz dedirtmem gerekiyor sanırım.
    cgi mı kullanacağım bilemiyor.
  • Macromedia dreamweaver kullanıyorsanız CTRL+F ile find and replace menusunden ana dizini seçip.. Find kısmına zaten olan ve sayfada benzersiz olan meta tagı, replace kısmınada olan metatagı ve eklemek istediklerini yazarsan dizin altındaki tüm dosyalara ekler diye düşünüyorum.. yapmadan önce kesinlikle yedek al...
  • hiç sanmıyorum neden tüm dosyalara işlesin ki ? sadece o sayfaya işler. ben dreamweaver kullanıyorum ama hiç öyle bir şey bilmiyorum.
    belki daha açık yazarsanız
  • bütün dosyalara işleme özelliği var..

CTRL + F / "Find in" parametresini "Folder..." yaptıktan sonra istediğin dizini seç..

"Find" textarea ya bulmak istediğini yaz.. örnek: <metatag>

"Replace" textarea ya ne ile değiştirmek istediğini yaz. Ör: <metatag><yeni tag>

"Replace" tek tek değiştirir.. "Replace all" hepsini değiştirir.. Bu özellik kullandığın bir değişkenin ismini değiştirmek istediğinizde çok işe yarar zaten o amaçla konmuştur.. bi anda tüm $var1 ler $var2 olur.. ben çok kullanıyorum..

ama bi kaç uyarım var.. Kesinlikle yedek al, bazen karışabiliyor.. birde bazen boşlukları kaybediyor, bu kodun çalışmamasına sebep verebiliyor.. Sql sorgularında felan.. benim başıma geldi..
  • yöntem işe yaradı!! yannız tüm siteyi indirip yaptım. zira dreamweaver'dan ftp ile yapmadım. hazır bağlantıyı direkt görmedi tekrar ayar istedi. biraz onunla uğraştım işim vardı ftp programıyla indirip harddiskten değiştirip hallettim. teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.