Şimdi Ara

Sonisphere Festival boyunca izlenimler,resimler,görüşler(Festival takip konusu) (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
0
Favori
28.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • şu sahneyi nolur daha yüksek yapsınlar birşey gözükmüyor
    zaten öküz gibi sahne önü alanı yapmışlar kaç metreden izliyoruz bari iyi kötü sahneyi görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Crowley

Artık Kirk çalamıyor, James'in eski sesi yok, Lars kaçırıyor, Rob maymun laflarından gına geldi. Çatır çatır çaldılar.

Metallica'yı eleştirdiğiniz kadar biraz da diğer grupları eleştirin.

James'in eski sesi yok değil. Ama yaşlandıkça erkeklerin sesi incelir. O bakımdan biraz zorluk çekiyor sanki söylemekte. Rob maymuna benziyor evet Ama çatır çatır çalıyor adam laf söylenmesi saçma. Metallica en sevdiğim grup hala benim. Sadece sahnede eski hallerini görememek canımı acıtıyor. Çıkıp da bana Kirk eskisinden farksız demeyin. Metallica diyor "özümüze döndük, artık eski Metallica'yı izleyeceksiniz" diye. Fakat Kirk'ün öyle bir çabasını göremiyorum ben. Ama Lars dönmüş eski haline neredeyse o ayrı. 2008'deki konserde sırf düz ritm gidiyordu çünkü.

Hem diğer grupların nesini eleştirelim ki Manowar desen hala canavar gibiler. Slayer'da belki Araya eski formunda değil. Megadeth hatasız çalıyor. Accept mükemmel zaten onlara laf etmek saçma

@Rajeesh Katılıyorum hocam. Tüm konser parmaklarımın ucunda durmaktan nasır tuttu ayağım boyum yeterince uzun olmasına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0RK -- 3 Temmuz 2010; 18:11:24 >

• pena kapanlar paylaşsın, bunlar benden
    Kirk penası 2008 konserinden diğer 2si 2010

http://img716.imageshack.us/img716/347/img2862id.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luas

Ben almanca biliyorum da.Sadece güldüm tamam bazı şarkıları güzel de abi
    Der Haifisch liebt im Wasser=Köpekbalığı suda yaşar böyle şarkı sözü mü olur :D.Bu arada vokallerinin aksanı çok bozuk
    Ich habe dich gefragt ih habe dih gefragt diye okunuyo falan filan normalde :D
    Ekleme:Normalde dinlemediğim halde inanılmaz keyif aldım hayatım boyunca böyle bir şov da göremem o ayrı.Ayrıca şovların şarkılarla çok uyumlu olmasıda harika.Burda tebriği "sahne şovu planlamacıları" hak ediyo bence.

Almanca bildiğini söylüyorsun da Almanca'nın da farklı aksanları olduğunu da hatırla derim.Till'inki bozuk aksan değil,Almanya'da böyle de konuşuluyor.Herkesin Hochdeutsch konuşcak hali yok yani.Yukarda da yazdım, "-ch" ekini "-h" ya da "-ş" olarak okuyabilir,konuşabilirsin,aksanına bakar.Till Lindemann'ın aksanı,"-r"leri vurgulaması ve ya "-ch"leri "-ş" diye okuması o şarkılara gayet gidiyor.Avusturya aksanıyla falan konuşsa adam herhalde direk yerden yere vururdun.

Şarkı sözlerini de tek cümle olarak değerlendirme,tümden bak,altındaki anlamları yakalamaya çalış.Şu zamanda herkesin yemeyeceği tabu konular hakkında en iyi sözleri yazan gruplardan birisi Rammstein.

Metallica'nın canlı performansına ise altı yaşından beri Metallica dinleyen birisi olarak şöyle diyeyim.Grupça imajlarında ve müziklerinde değişime gittikleri doksanlar ortasından beri canlı performanslarının en iyi olduğu dönemleri görüyoruz son dört yıldır...2006'da Master Of Puppets'ı baştan sona çalmaları adamları kendilerine getirdi sanki...Load'dan sonraki turnelerde performans iyi olsa ruh açısından eksiklik vardı ki sonradan Jason'un ayrılması,grupça psikologçuluk oynamaları falan derken adamların ne hale geldiklerini gördük.Load ile birlikte şarkılar canlı performansta kısaltılmaya,eski şarkılar daha basitleştirilerek çalınmaya başlandı.Özellikle bu konuda Lars Ulrich tam anlamıyla koyverdi.Adamın röportajları da var,'98 yılından falan,"Şarkıları artık '98 aklımla çalıyorum." diye bir cümlesini hatırlıyorum.Bu şarkıları daha basit çalması,artık AJFA dönemi gibi yardıring olmaya çalışmaması demekti ki bunun kaymağını St.Anger dönemi yedi,adam resmen dibini gördü.(St.Anger turnesi hem performans,hem grubun canlı ses düzeni açısından bence felakettir.)Son birkaç senedir yine toparladı durumu ama artık '86-'94 arası Lars Ulrich yok.Adamın da umrunda değil açıkçası,One'ın çift pedal taramalarını yapamaması falan...Ama şarkılardaki kick-tom fill'leri hala zevk veriyor,orası ayrı meseledir.Kirk'ün durumu ise çok değişken,performansı her konserde değişiyor,bazen gayet iyi çalıyor,bazen batırıyor.Bazı şarkıların sololarını ise bilinçli değiştiriyor ki bu değiştirme genelde kısaltma oluyor,iki saatlik sete istedikleri şarkı sıralamasını yapmak için bazı yerlerden kesiyorlar.James Hetfield'ın gitaristliği her zaman iyiydi,zaten ona birşey diyen yok.Vokalleri ise tizleşmişte olsa son on senedir en iyi durumunda...St.Anger turnesinde fenaydı,sonradan toparladı.Adamın vokalinin zirvesi doksanlardı ama şu an bile birçok vokali çıkarır cebinden...Death Magnetic öncesi olan prodüktör değişimi,MOP'un canlı çalınması vs...vs... gibi faktörler adamlara yaradı ki şu an performansları gayet iyi durumda...'99 konserini gidenlere sorun,herkes neredeyse birşeyler eksik der.'93 konserine gidenler '99 konserini anmaz bile...O dönemler Metallica'nın büyük olsa da performansta birşeyleri kaybettiği dönemlerdi.Son birkaç senedir ise tekrar adamların görkemli hallerini görüyoruz.2008 konseri hayatımın konseriydi,geçen haftaya kadar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

quote:

Orijinalden alıntı: Luas

Ben almanca biliyorum da.Sadece güldüm tamam bazı şarkıları güzel de abi
    Der Haifisch liebt im Wasser=Köpekbalığı suda yaşar böyle şarkı sözü mü olur :D.Bu arada vokallerinin aksanı çok bozuk
    Ich habe dich gefragt ih habe dih gefragt diye okunuyo falan filan normalde :D
    Ekleme:Normalde dinlemediğim halde inanılmaz keyif aldım hayatım boyunca böyle bir şov da göremem o ayrı.Ayrıca şovların şarkılarla çok uyumlu olmasıda harika.Burda tebriği "sahne şovu planlamacıları" hak ediyo bence.

Almanca bildiğini söylüyorsun da Almanca'nın da farklı aksanları olduğunu da hatırla derim.Till'inki bozuk aksan değil,Almanya'da böyle de konuşuluyor.Herkesin Hochdeutsch konuşcak hali yok yani.Yukarda da yazdım, "-ch" ekini "-h" ya da "-ş" olarak okuyabilir,konuşabilirsin,aksanına bakar.Till Lindemann'ın aksanı,"-r"leri vurgulaması ve ya "-ch"leri "-ş" diye okuması o şarkılara gayet gidiyor.Avusturya aksanıyla falan konuşsa adam herhalde direk yerden yere vururdun.

Şarkı sözlerini de tek cümle olarak değerlendirme,tümden bak,altındaki anlamları yakalamaya çalış.Şu zamanda herkesin yemeyeceği tabu konular hakkında en iyi sözleri yazan gruplardan birisi Rammstein.

Metallica'nın canlı performansına ise altı yaşından beri Metallica dinleyen birisi olarak şöyle diyeyim.Grupça imajlarında ve müziklerinde değişime gittikleri doksanlar ortasından beri canlı performanslarının en iyi olduğu dönemleri görüyoruz son dört yıldır...2006'da Master Of Puppets'ı baştan sona çalmaları adamları kendilerine getirdi sanki...Load'dan sonraki turnelerde performans iyi olsa ruh açısından eksiklik vardı ki sonradan Jason'un ayrılması,grupça psikologçuluk oynamaları falan derken adamların ne hale geldiklerini gördük.Load ile birlikte şarkılar canlı performansta kısaltılmaya,eski şarkılar daha basitleştirilerek çalınmaya başlandı.Özellikle bu konuda Lars Ulrich tam anlamıyla koyverdi.Adamın röportajları da var,'98 yılından falan,"Şarkıları artık '98 aklımla çalıyorum." diye bir cümlesini hatırlıyorum.Bu şarkıları daha basit çalması,artık AJFA dönemi gibi yardıring olmaya çalışmaması demekti ki bunun kaymağını St.Anger dönemi yedi,adam resmen dibini gördü.(St.Anger turnesi hem performans,hem grubun canlı ses düzeni açısından bence felakettir.)Son birkaç senedir yine toparladı durumu ama artık '86-'94 arası Lars Ulrich yok.Adamın da umrunda değil açıkçası,One'ın çift pedal taramalarını yapamaması falan...Ama şarkılardaki kick-tom fill'leri hala zevk veriyor,orası ayrı meseledir.Kirk'ün durumu ise çok değişken,performansı her konserde değişiyor,bazen gayet iyi çalıyor,bazen batırıyor.Bazı şarkıların sololarını ise bilinçli değiştiriyor ki bu değiştirme genelde kısaltma oluyor,iki saatlik sete istedikleri şarkı sıralamasını yapmak için bazı yerlerden kesiyorlar.James Hetfield'ın gitaristliği her zaman iyiydi,zaten ona birşey diyen yok.Vokalleri ise tizleşmişte olsa son on senedir en iyi durumunda...St.Anger turnesinde fenaydı,sonradan toparladı.Adamın vokalinin zirvesi doksanlardı ama şu an bile birçok vokali çıkarır cebinden...Death Magnetic öncesi olan prodüktör değişimi,MOP'un canlı çalınması vs...vs... gibi faktörler adamlara yaradı ki şu an performansları gayet iyi durumda...'99 konserini gidenlere sorun,herkes neredeyse birşeyler eksik der.'93 konserine gidenler '99 konserini anmaz bile...O dönemler Metallica'nın büyük olsa da performansta birşeyleri kaybettiği dönemlerdi.Son birkaç senedir ise tekrar adamların görkemli hallerini görüyoruz.2008 konseri hayatımın konseriydi,geçen haftaya kadar...

Metallica hakkında yazdıklarının üstüne benim artık yazacak birşeyim kalmadı. Son noktayı koymuşsun. Tüm düşüncelerine katılıyorum, resmen benim duygularımı yansıtmışsın :)

• @ Ɛnslaved Yazmaya üşendiklerimi yazmışsın teşekkür ederim . Evet genel performanslarına kötü demiyorum zaten. Hatta yaşlarına göre bayağı iyi. Ama gerçekten isteseler daha iyi olabilirler bence, özellikle Kirk.
  • Çok güzel anlatmışsın @Ɛnslaved.

Manowar dünya üzerindeki en iyi fanlara teşekkür ediyor.

http://www.manowar.com/

Doyamadım ben ya, en yakın zamanda tekrar gelsinler.

• Videonun yarısı İnönüyü gösteriyor.

Bu arada pena kapan arkadaş ..Kıskançlıktan ölüyorum.
  • Bir hafta nasıl geçti anlamadım anasını satayım.Hala konserden yeni çıkmış gibi hissediyorum kendimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matt Heafy*

Bir hafta nasıl geçti anlamadım anasını satayım.Hala konserden yeni çıkmış gibi hissediyorum kendimi.

Ben atlattım konser havasını allaha şükür.Yoksa yaşayamazdım heralde
  • Bana 1 ay geçmiş gibi geliyo bende mi anormallik var
  • Tam 1 hafta önce su saatlerde Metallica
  • yönetici arkadaşlar, bu konu niye hala var ki? Festival geçti bitti, iki konu karışıklık yaratıyor.
  • Arkadaşlar sanırım resimler ve video yüklemeleri bitti bu konuya.
    Ben bu konuyu kilitliyorum.
    Diğer ana konuyu açan arkadaşım @Max_Kolesne bu konunun 1. sayfa linkini ana konusunda ilk mesajda belirtsin.
    Bakmak isteyen arkadaşlar olursa incelerler.Linkin üstünede festival boyunca izlenim resimler ve videoların olduğu konu denilebilir.

Ana konudan devam
    http://forum.donanimhaber.com/m_36307645/tm.htm
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • @Buff R+ kullanıcının paylaştığı resimler

Bunlarda benim çektiğim bazı resimler (sayfa düzeni bozulmasın diye resimleri küçülttüm)

25 Hazirandan fotoğraflar

GİTAR DESENİNE DİKKAT

26 Haziran

27 Haziran

Videolarda var ama yükleyemem 2 dakikalık video 80 MB gerisini siz düşünün

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.