Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SON SEÇİM PROPAGANDAMI YAPIYORUM

9
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Gereksiz Mesajlar >> SON SEÇİM PROPAGANDAMI YAPIYORUM
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1 Not

--------------------------------------
    Kara savaşları 25 Nisan 1915'te başladı, tam sekiz ay sürdü. Savaşın ilk dört günü verilen muharebelerin şiddeti tüm sekiz aya bedel. Düşmanı ilk karşılayan 27. Alay'ın komutanı Şefik Aker'dir, ardından 57. Alay'dır, komutanı Mustafa Kemal'dir, sol yanına takviye gelen alayın adı ise 77. Alay'dır.

Sekiz ay boyunca onlarca alayımız, fırkamız, komutanımız kahramanca savaştı, herbirini anlatmak kitaplar doldurur, bu üç alayımızın özelliği, düşmanı ilk karşılamaları ve durdurmaları!
    Daha ilk gün, düşman, Arıburnu'ndan karaya çıkınca, hemen harekete geçen düşmanı göğüs göğüse karşılayan 27. Alay'ın komutanı Şefik Aker'dir. Ardından ona yetişmeye çalışan 57. Alay'ın komutanı Mustafa Kemal'dir. Hem Şefik Aker, hem Mustafa Kemal, komutanları Enver Paşa ve Limon Von Sanders tarafından eleştirildi. Oysa hem Şefik Aker, hem Mustafa Kemal, silahsız, bombasız, topsuz, alayına sürekli cesaret ve yiğitlik telkin ederek, onları, çıplak bir boğazlamaya sürüklemekte, eşsiz nutuklar atmakta. Türk tarihine geçen: 'Size ölmeyi emrediyorum, sizler ölürken arkadan birliklerinizin yetişmesi için zaman kazanacaksınız' nutku, 57. Alay'a söylenmiştir

Mermileri bittikten sonra elleriyle ve süngüleriyle gırtlak gırtlağa savaşan bu alayımızın tümü şehit olmuştur..

|
    |
    Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
    Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

• Yarbay
    2765 Mesaj

[image]http://store.donanimhaber.com/a3/7a/f9/a37af9bb434a2f6d605442eb6dbaedc3.gif" />
    |
    |

• Emekli Yönetici
    1798 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aSSembLy_ -- 23 Eylül 2005, 22:32:03 >
    |
    |

Sırtımda çıplak ıslak nefesin, Bi gidip bi geliyor
    Biz senlen yatmıyoruz ki
    Yaşamıyoruz da, hep yarışıyoruz
    Sen mi ben mi, önce kim ölümü öldürecek diye...

Bu Sabah Yine Her Sabahki Gibi Sıkıldım İstanbul'da Moralim Bozuk Ceryan Kesik Hele Bir de Sen Yoksun ya Çok Yazık.. - 31 Temmuz 2010 - 201 :/ .aqua peel

• Yüzbaşı
    489 Mesaj
    yau nerde seçim kurulu daha doğrusu seçim nerede!!!
    |
    |
    Tanzimat dönemi tarihi ne dramatik, ne grotesk, ne de mutantan bir tarihtir, kelimenin tam anlamıyla bir trajedidir. Trajik bir çözülmezliğin içten içe, ağır ağır kaynamasıyla tarihin ilerlediği bir zamandır. Bir toplumun kurumlarıyla, gelenekleriyle, devlet adamlarıyla kaçınılmaz bir yazgıya doğru ilerlediği, karanlığın ve gafletin yanında fazilet ve aydınlığın ortaya çıktığı, çöküşle ilerleyişin boğuştuğu, "OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN EN UZUN ASRI"dır!

İLBER ORTAYLI, İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı, Sf:31

Eski Rumuz: __MuLKiYeLi__
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Sebep ne olursa olsun espri amaçlı olsa da Atatürk'ten menfaat sağlamaya çalışmam utanç vericiydi.Bu davranışımdan dolayı kendimden utanıyorum.Herkesten de özür diliyorum.
    |
    |
    Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
    Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)
  • Yarbay
    2637 Mesaj

|
    |
    || 2*1 GB Kingstone DDR2 800MHz || CoolerMaster 460W PSU || Askere gittim gelicem 12-2009 || Geldim 03-2011 ||
  • Yarbay
    2765 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

Sebep ne olursa olsun espri amaçlı olsa da Atatürk'ten menfaat sağlamaya çalışmam utanç vericiydi.Bu davranışımdan dolayı kendimden utanıyorum.Herkesten de özür diliyorum.

İyide sen bu avatar ve imza ile seçime girerek de aynı şeyi yapmış olmuyor musun Sen bırak seçimi bana oy ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanTR -- 23 Eylül 2005, 22:36:50 >
    |
    |
    4606 Mesaj
    serseri
    |
    |

Orjinalden alıntı: ermanTR

quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

İyide sen bu avatar ve imza ile seçime girerek de aynı şeyi yapmış olmor musun Sen bırak seçimi bana oy ver

Baba avatar ve imza farklı,sonuçta gönülden koymuşum oraya,ama bu konuyu açmam saçmalık.DEĞİŞTİR kısmı reklama denk geldiği için silemiyorum da,sainteagle'ye ö.i. yolladım,inşallah halleder.
    |
    |

• Teğmen
    176 Mesaj
    ne seçimi yaw!
    |
    |
1
Reklamlar
sohbet
Paykasa
Blogio
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.