Şimdi Ara

Son modellerde dsg sorunu var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
4
Favori
78.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf7 43,000 km dsg kavrama değişmişti,şimdi 118,000 km’de kavramada hiç bir sıkıntı yok, kavramanın ömrü iyiymiş

• Güncel fiyatlar:

Mekatronik fiyat 8000 TL - yetkili servis
    Kavrama fiyat 5000 TL - yetkili servis
    + işçilik, şanzıman yağı vs.

Mekatronik fiyat 3500 TL - Ankara aydoğmuş şanzıman / herşey dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 12 Ağustos 2018; 12:42:50 >
  • okan10tr O kullanıcısına yanıt
    İyi niyetten hallederler çok iyi niyetli bir firma kendileri zaten.
  • 2013 Aralık Rapid 1.6 dizel DSG var, sıfır almıştım, araç şu an 130 binde, daha hiç sanayiye gitmedim. Sadece rutin yağ değişimi yapıldı.
  • windlea983 kullanıcısına yanıt
    sa vw audi seat skoda ve porsche otomatik şanzımankesinlikle alınmaz. hayatınızın hatası olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratantepli

sa vw audi seat skoda ve porsche otomatik şanzımankesinlikle alınmaz. hayatınızın hatası olur
    kaç tane porsche aracın oldu veya şöyle sorayım porsche sahibi bir kişiyi tanıyor musun?

müşterimde porsche var (2 porsche değiştirdi) ve hiç şanzıman sorunu yaşamadı. vw ile aynı şanzımanı mı kullandığını sandın porsche'un.

• Bizim milletteki Volkswagen sevdası nedir anlamıyorum. Başka marka mı kalmadı? Hem fark verip DSG al hem de dur kalklarda manuele alınca sorun olmuyormuş. O zaman fark verip otomatik niye alıyorsunuz alın manuel gitsin sorunsuz olur hem. Tam otomatik candır rallide, pistte yarışmıyorsanız vites geçişlerindeki farkı anlayamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Bizim milletteki Volkswagen sevdası nedir anlamıyorum. Başka marka mı kalmadı? Hem fark verip DSG al hem de dur kalklarda manuele alınca sorun olmuyormuş. O zaman fark verip otomatik niye alıyorsunuz alın manuel gitsin sorunsuz olur hem. Tam otomatik candır rallide, pistte yarışmıyorsanız vites geçişlerindeki farkı anlayamazsınız.
    işin sırrı manuele almak falan değil. yoğun trafikte çok ağır gidince araç yarım debriyaj yapmak zorunda kalıyor ve özellikle yokuşsa problem oluyor bu. aslında manuel araçta da böyle sürersen problem olur, ortalık balata kokar. çözümü daha kararlı gitmekte. yani çok aşırı yavaş gitmeyeceksin. biraz daha hızlı gidip duracaksın, sonra yine gidip duracaksın. aşırı yavaş yavaş sürekli gitmektense böyle gitmek sorunu çözüyor. benim bir defa başıma geldi aşırı ısınma uyarısı. sonra dediğim gibi gittim ve 1 dk içinde uyarı gitti, bir daha da yaşamadım.

• Konu biraz hort olacak ama insanlar hala neden aşır bu markayı anlamış değilim bizim milletimiz hava atmayı bide yağlı kazık yemeyi cidden çok seviyor. Mis gibi japon dururken ne gerek var inanın ford bile daha sorunsuzdur şu almandan

• Updateman kullanıcısına yanıt
    Mesajinizi kendi acimdan cevaplayayim. Su an surdugumude sayarsam tane dsg li audi aracim oldu. Su ana kadar sadece iki kere sanziman arizasindan yolda kaldim(ikiside ayni aracta). Audi yol yardim geldi ve bana yine audi olan bir ikame arac verdi ve yoluma devam ettim. Cebimden de 5 kurus cikmadi. Her aracimi yaklasik 3-4 yil kullanirim ve her birinde 4 yil garantim oldu. Garantisiz kullanmiyorum yani. Su an surdugum daha yeni, yani yaklasik 10 yildir bu sanzimanlayim. 10 yilda totalde 4 saat kaybim oldu. japon yada ford kullansam daha konforsuz bir 10 yil gecirecektim ama belki bu 4 saati kaybetmeyecektim. Ben konforu sectim kendi acimdan.

• Dsg her zaman sorunlu. Bende de 23000 de çıktı. Audide bunların sorunlu olduğunu biliyor garanti sonrası indirimli tamir için düzenli servise gelme şartı koşuyor. Zaten servisten o parayı çıkartıyor. Buğün audi a1 için zubizu indirimi hariç indirim yapmadılar 9200 ödedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Preobrazhenski

Mesajinizi kendi acimdan cevaplayayim. Su an surdugumude sayarsam tane dsg li audi aracim oldu. Su ana kadar sadece iki kere sanziman arizasindan yolda kaldim(ikiside ayni aracta). Audi yol yardim geldi ve bana yine audi olan bir ikame arac verdi ve yoluma devam ettim. Cebimden de 5 kurus cikmadi. Her aracimi yaklasik 3-4 yil kullanirim ve her birinde 4 yil garantim oldu. Garantisiz kullanmiyorum yani. Su an surdugum daha yeni, yani yaklasik 10 yildir bu sanzimanlayim. 10 yilda totalde 4 saat kaybim oldu. japon yada ford kullansam daha konforsuz bir 10 yil gecirecektim ama belki bu 4 saati kaybetmeyecektim. Ben konforu sectim kendi acimdan.
    Garantiniz bitmiş olsa ne yapacaktınız. Benim araç 6 yaşında 23000 km de. Senede 4 yıl kullanılmış. Dsg arızalandı 9200 masraf çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: muratantepli

Aynen katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Golf7 43,000 km dsg kavrama değişmişti,şimdi 118,000 km’de kavramada hiç bir sıkıntı yok, kavramanın ömrü iyiymiş
    136,000km yani yeni kavrama’ile 93,000km yol yaptı,şimdi 4 bin km’lik bir uzun yolculuk olacak bunuda atlatırsa dsg alınır:)

• Yeni Peugeot Rıfter tam otomatık 130 bg araç aldım,almadan çok araştırdım herhangi bir şikayet duymadım,bende ayrıca Superb ve nıssan juke var,bu diğerlerinden çok farklı...
  • Yarı otomatik (kuru kavrama) Servisi çok iyi kazandırıyor bütün otomobil üreticileri yarı otomatiğe geçti.
    Çekici çağırıyorsun,yolda kalıyorsun,servis pazarlığı, iyi niyet şeysi,güzel bir piyasısı var bu şanzımanların😎 piyasada bir hareketlilik oluyor,tam otomatik tercih edilmiyor piyasayı durduruyor.

• İllede otomatik alman diyorsanız mercedes alın ama ben mazdacı olarak mazdayı hiçbir arabaya değişmem

• quote:

Orijinalden alıntı: ringcep

Yeni Peugeot Rıfter tam otomatık 130 bg araç aldım,almadan çok araştırdım herhangi bir şikayet duymadım,bende ayrıca Superb ve nıssan juke var,bu diğerlerinden çok farklı...
    Hayırlı olsun aracınız.. Dünyanın en iyi otomatik şanzıman tedarikçilerinden birisi olarak bilinen Japonya merkezli Aisin ile birlikte geliştirilen bu şanzıman: EAT8
    VW’de dsg yerine böyle bir şanzıman kullansaydı yolda kalırız endişemiz olmazdı🙁 kavrama mı tık diyecek,mekatronik mi😎

• Çok tşk

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.