Şimdi Ara

SON DAKİKA__TSK : KARA HAREKATI BAŞLATILDI !! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
3.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: AnotheRDie

bbc yine "asi" dedi !
    quote:

TSK'nın Kuzey Irak'ta başlattığı kara harekatı dünyada yankı buldu. BBC, “Türk askerler Kuzey Irak'a girdi” derken, Genelkurmay'ın, kuvvetlerin en kısa süre zamanda yurt içine döneceğini söylediğine dikkat çekti.

BBC, Türk kuvvetlerinin aylarca sınır bölgesinde yığınak yaptığını belirterek, Genelkurmay'ın kuvvetlerinin Kuzey Irak'ta barınan “Kürt asileri”ne karşı bir operasyon yürütmek üzere sınırı geçtiğini bildirdiğini kaydetti.

Genelkurmay'ın açıklamasında kuvvetlerin hedeflere ulaşılmasından sonra geri çekileceğini söylediğine işaret edilen haberde, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'in Perşembe geç saatlerinde BBC muhabirine “büyük bir operasyonun farkında olmadığı”nı söylediğine de dikkat çekti.

bu çok önemli değil bizim televizyonlarımızda defalarca el kaide li militanlar dedi

• quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

Orjinalden alıntı: MAG

Allah yâr ve yardımcıları olsun,
    Umarım tek kayıp vermeden, şu pkk terörünü bitiririz.

iNşallah bitiririzde bu yurtiçinde ki pkklılar dururken yurtdışındakini temizlesen ne olacak.Adamlar şehirin göbeğinde polisle çatışıp pkk lehine slogan atıyor.Sanki burası fransa ingiltere bizimkilerde utanmasalar önlerinde saygı ile eğileceklerO sloganı atan 50000 kişi bile olsa bu ülkede polis jandarma niye var kardaeşim.Sen ne işe yararsın biri bana anlatabilirmi.Sen nasıl böyle birşeye müdahale etmeden durabilirsin.Memurlar akşam eylem yapmış diye gecenin o soğuğunda milletin üzerine su sıkıp gaz bombası atarak dağıtmayı biliyorsunda orada neden yoksun.Kimden neden bu korku.Neden o şehirdeki askeri polisi oraya döküp kim var kim yok toplayıp gerekeni yapmıyorsun??Gitmiş sınır ötesinde terörle uğraşıyorlar.Bi gir güneydoğudakileri kes sonrada oralar zaten bizim istediğimiz zaman girer çıkarız.Yazık bu anlayışa.Kendileri yapamıyosalar yapacak insanlar var utanmasın söylesinler biz böyle birşeye cesaret edemiyoruz diye.Nasıl olsa o sloganı atanıda o bayrağı ayak altına alanıda gömecek birileri bulunur.Bazı insanlara özgürlük vermeyeceksin.Şimdide kürtçe yayın yapan kanal açacaklarmış.Besleyin siz kargaları nasıl olsa vuracak birileri çıkar

yurtiçindeki pkklıları bitirin diyosun yapın edin diyosun fikir beyan etmiyosun..bende derim..girin yakın öldürün...bunları demek kolay önemli olan senin fikrin...ne yapalım söyle bakalım...yok!!

arkadaşlar sizden ricam fikir beyan etmeniz...sizden çıkan laflar zaten tv programlarında görüyoruz bolca veya gazetelerde...

iş öneride bulunmaya geldimi orda duruyosunuz...

• Yüce Allah (c.c.) aslanlarımızı korusun...
    Ama bunun bu şekilde bitirilemeyeceği çok belli.Terörü kırmak için katılımı azaltmak yok etmek lazımdır.Eğitim diyeceğim ama çoğumuz biliyoruz ki pkk nın başları eğitimli kişiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mit Ajanı

Yazık, bu kışta kıyamette gencecik insanların orada ne işi varsa artık.
    Bi de işin saçma yönü ''kara harekatı başlatıldı'' haberinin medyaya yansıması..

Böyle saçmalık mı olur, oyun mu oynuyoruz ki '' ben geliyorum sakın bir yere ayrılma'' der gibi..

Bence TSK işi şovenizme dönüştürmemeliydi.

Girdi ne ne olacak? Olay bitecek mi?
    Aksine, bahar yaz aylarında bombalı eylemler gerçekleşecek.

TSK nın yaptığı balyozla sinek avlamaktır.

TSK bence böyle yapacağına sınırların güvenliğini sağlasın, zaten her 3 km de bir sınır karakolu var,, sokmasın kimseyi içeri,

Biz de duymayalım ''300 kişilik bir grup k.ıraktan türkiyeye sızdı'' diye,

bilmediğin şeylr var; o sınırı güvenliğini sağlamak için, milyonlarca askere ihtiyaç var, o dağlık alanın sadece doğu güneydoğu anadolunun dağlarını bastırsan yüzölçüm olarak İspanyadan fazlaymış, bunu Osman Pamukoğlu söylüyordu.

Orada saklanmak istesen seni yıllarca kimse bulamaz...

İspanyanın büyüklüğüne bir bak istersen haritadan ,İspanyadan fazla diyorum...Bilem kaç tane Kıbrıs adası...

Sinek avlamayla iş olmaz, gidecek bataklığı Kuzey Irak ta kurutacaksın.

Seinki şuna benziyor, AĞZI OLAN KONUŞUYOR

Askerler Harp Akademilerinde yıllarca eğitimini görüyorlar, bir sürü Kurmay var o orduda...

Sence sen mi daha iyi bilirsin, o birsürü KURMAY mı?

Hayatında kaç kere savaş gördün?

Türk ordusu dünyanın en çok savaşan ordularından aktif olarak bir sürü yerde savaş yapıyor....

Gerillza yı en iyi tanıyasn ordudur. Gerçi PKK lılar gerilla diil it sürüsü

• quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

kafamı üç numaraya vurdurdum bekliyorum..

Aynen bende hazırlandım yarın teslim oluyorum Bileciğe. İnş. Hepsinin kökünü kurutucaz..
  • TAYYİP ERDOĞAN demişti, ,DEVLET KÜRTLERE KARŞI YANLIŞ yapmıştır..
    Diyarbakıra gittiği zaman demişti bunu.

Bence TERÖRLE mücadele işte o gün kaybedilmişti...

O zamanlar Terör sıfırdı, AKp daha yeni gelmişti....

Halka gidip, PKK haklı, Türk Devleti Kürtlere haksızlık yaptı dersen, adamlar davasına inanır...

Orada vermesi gereken öğütler çok farklıydı....

BEnce bugüne kadar PKK yı azdıran hep liderler...

Özal, Tayyip Erdoğan vs...

Özal 3-5 çapulcu, Tayyip , Kürtler davasında haklı filan derse bu PKK bitmez..

Ayrıca Türk üm demek ayıp oldu son yıllarda.

Tayyip gene: Ben Türkiyeliyim, Ben Gürcüyüm, Kürt vatandaşlarımız vs. vs...

Bu başbakan bir kere BEN TÜRKÜM demedi...

TÜRKÜM diyenlere faşist dediler...

BEN TÜRKÜM, ÜLKEDE ÇOĞUNLUĞUM gurur duyuyorum...

Kendini 1 torba kömüre satanlara benden SELAM OLSUN

• Bence Ordumuz ve baştakiler abd himayesinde onların izni olmadan ne uçak kalkar ne asker yürür durum çok kötü..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Bi de işin saçma yönü ''kara harekatı başlatıldı'' haberinin medyaya yansıması..

Böyle saçmalık mı olur, oyun mu oynuyoruz ki '' ben geliyorum sakın bir yere ayrılma'' der gibi..

TSK bence böyle yapacağına sınırların güvenliğini sağlasın, zaten her 3 km de bir sınır karakolu var,, sokmasın kimseyi içeri,

bilmediğin şeylr var; o sınırı güvenliğini sağlamak için, milyonlarca askere ihtiyaç var, o dağlık alanın sadece doğu güneydoğu anadolunun dağlarını bastırsan yüzölçüm olarak İspanyadan fazlaymış, bunu Osman Pamukoğlu söylüyordu.

İspanyanın büyüklüğüne bir bak istersen haritadan ,İspanyadan fazla diyorum...Bilem kaç tane Kıbrıs adası...

Askerler Harp Akademilerinde yıllarca eğitimini görüyorlar, bir sürü Kurmay var o orduda...

Türk ordusu dünyanın en çok savaşan ordularından aktif olarak bir sürü yerde savaş yapıyor....

amma salladın, ne milyonu,,

batıda askerliğini izmarit toplayarak geçirenleri al, sınıra koy, sınır boyunca tel döşe , iyi nöbet tutsunlar, karınca bile geçemez..

ama ne yazık ki sınırımızın çoğunda tel bile yok, askere görünmeden elini kolunu sallyan herkes sınırı geçer,

askerliğimi sınır karakolunda yaptım, ordan biliyorum.

COUNTER STRIKE çocuğusunuz çoğunuz,
    hayat oyun değil.

• Operasyona ABD izin verdi.Yani 20 yıl boyunca oradaki Terörü besleyen ve zamanı gelincede kendi çıkarı için kullanmaya başlayan ABD.

Acaba düşünmüyor değilim,Iraktaki Direnişçiler ile Türkiye arasında bir çatışma çıkarmak ABD nin amacı olabilir mi? Malum ABD kendi yükünü azaltmak için böyle hilelere başvurmaktan çekinmez.

Tarihimize bakıyorumda bizim menfaatimiz için bizden yana gözüken Batı Dünyası gerçekte hep Aleyhimize olanı yapmış.Mesela Kırım Savaşında bizim yanımızda yer almış.Fakat bunun karşılığındada bizi borç bataklığına sürükleyip Duyunu Umumiye yi getirmiş.

Terörün liderleri Kandilde yada İmralıda değil.Onlar Avrupadaki büyük devletlerin içinde yaşıyorlar.Belçikanın tavrı,İngilterenin Asiler ifadesi vb bir çok davranış bunu kanıtlıyor.Televizyonları bile Avrupa sınırları içinde.

Türkiye Avrupa ve ABD için Ortadoğudaki Ülkelere asker gönderiyor.Peki Avrupa ve ABD ne yapıyor.Başımıza Terörü mussalat edip sonra aha izin verdim operasyon yapabilirsin diyen de abd.

Operasyon hayırlı olsun.Bizim için mi hayırlı olacak yoksa Avrupa-ABD için mi.Neticelerini göreceğiz.

• Allah yardımcıları olsun tum mehmetcik ve tüm askerlerimizin umarım başarı elde ederiz ve kayp vermeden bitiririz bu işi
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

quote:

amma salladın, ne milyonu,,

batıda askerliğini izmarit toplayarak geçirenleri al, sınıra koy, sınır boyunca tel döşe , iyi nöbet tutsunlar, karınca bile geçemez..

ama ne yazık ki sınırımızın çoğunda tel bile yok, askere görünmeden elini kolunu sallyan herkes sınırı geçer,

askerliğimi sınır karakolunda yaptım, ordan biliyorum.

COUNTER STRIKE çocuğusunuz çoğunuz,
    hayat oyun değil.

askerliğini sınırda yaptın da KURMAY subay mı oldun?

Tamam o zaman seni koyalım Genelkurmayın başına sen geç

Yok sınırda askerlik yaptım diyorsun, sanki sınır dümdüz bir çizgi, sınıra tel çekelim diyorsun hiç aklın alıyor mu ya senin , sanki düz ova, çit örelim, tel çekelim , demekki sen de kötü nöbet tutuyordun hakkını veremiyordun ki,şu zamana kadar hep PKK geçti , ben daha askerliğimi ypamadım , 24 yaşındayım da;
    Ben yaptığımda eğer Asteğmen Komando olurda oraya gidersem, dediklerini dikkate alırım , askerlere derim, adam gibi nöbet tutun, eğer bu sorunu çözecekse

İşe bak, yıllarca oralarda görev yapan orgeneraller bilmem kimler olayı çözemiyor, 15 ay orada bulunan er çözdü;

Çözüm de şu :TEL ÇEKİN

O kadar yıllarca masraflar boşuna yapıldı bir telle çözülüyormuş madem olay

• Nolacakmış sınıra tel çekince?
    Hey allahım akıl fikir ver.
  • Keşke teskereyi almasaydım.şimdi askerlik yapmanın tam zamanı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Barış1

Operasyona ABD izin verdi.Yani 20 yıl boyunca oradaki Terörü besleyen ve zamanı gelincede kendi çıkarı için kullanmaya başlayan ABD.

Acaba düşünmüyor değilim,Iraktaki Direnişçiler ile Türkiye arasında bir çatışma çıkarmak ABD nin amacı olabilir mi? Malum ABD kendi yükünü azaltmak için böyle hilelere başvurmaktan çekinmez.

Tarihimize bakıyorumda bizim menfaatimiz için bizden yana gözüken Batı Dünyası gerçekte hep Aleyhimize olanı yapmış.Mesela Kırım Savaşında bizim yanımızda yer almış.Fakat bunun karşılığındada bizi borç bataklığına sürükleyip Duyunu Umumiye yi getirmiş.

Terörün liderleri Kandilde yada İmralıda değil.Onlar Avrupadaki büyük devletlerin içinde yaşıyorlar.Belçikanın tavrı,İngilterenin Asiler ifadesi vb bir çok davranış bunu kanıtlıyor.Televizyonları bile Avrupa sınırları içinde.

Türkiye Avrupa ve ABD için Ortadoğudaki Ülkelere asker gönderiyor.Peki Avrupa ve ABD ne yapıyor.Başımıza Terörü mussalat edip sonra aha izin verdim operasyon yapabilirsin diyen de abd.

Operasyon hayırlı olsun.Bizim için mi hayırlı olacak yoksa Avrupa-ABD için mi.Neticelerini göreceğiz.

bende böyle düşünüyorum..ayrıca;

tarih tekerrürden ibarettir bence okuduğumuz bildiğimiz şeylerden çokda farklı şeyler olmayacak.

bi kitapta okudum amerika türkiyede osmanlıyı tekrar oluşturmak istiyo şeklinde...osmanlıyı oluşturma sebebi ise daha çabuk türkiyenin bölünebilmesi...

ama bizim bence yapmamız gereken avrupa birliği fln bırakıp kendimizi geliştirmek..Çünkü onlar yüzünden polisinde elini kolunu bağlıyoruz bilmemne..yazık..yok insan hakları bilmemne...

tarihimizin karanlık olduğu avrupa coğrafyasında adamların bizi isteyeceğini hiç zannetmiyorum...boşuna uğrasıyoruz...

• Allah(c.c) askerimizin yardımcısı olsun. Allah güç,kuvvet ve sabır versin askerimize bizde hazır asker olarak bekliyoruz vatan millet için ölmek şehid olmak şereflerin en büyüğüdür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkneSS_Lord

Bence Ordumuz ve baştakiler abd himayesinde onların izni olmadan ne uçak kalkar ne asker yürür durum çok kötü..

Aynen katılıyorum. Tamam hepimizin milliyetçi duyguları var, artık terör belasından kurtulmak istiyoruz. Ama gerçekler bence farklı, bu iş "haydi koçlarım yürüyün", "hepsini ezecegiz" demekle olmuyor. Zaten sınırlı bir kara harekatı bu, kaç km içeri girilecek ki en fazla. Ayrıca bu teröristler oturmuş bizim askerleri mi bekliyorlar, yoksa hepsi Irak'ın iç kürt bölgelerine mi çekildiler. Bence çoğunluğu kürt bölgelerine çekilmiştir, ve askerlerimiz maalesef o bölgelere gidemeyecek.

Amerika birden harekata taraf oldu, o kadar oyaladıktan sonra. Bu oyalama süreci ne işe yaradı acaba? Bu sürede PKK alacağı tüm önlemleri almıştır zaten, gerekli yer değişimlerini yapmıştır.

Tamamen hükümetle ABD'nin anlaşması bu. Bu harekat bence göstermelik. Hükümet diyor ki ABD'ye "ben harekat yapmazsam, halka karşı zor durumda kalırım, puan kaybederim, bu da sizin işinize gelmez diyor". ABD'de önce bir süre oyalayıp PKK'ya zaman kazandırıyor, ondan sonra da hükümete artık Irak'a 10-20 km neyse içeri kadar girebilirsin diyor. Biz de bu numarayı yutup, "ezeceğiz hepsini" diyoruz. Bana göre olan bu. Olan oraya giden vatan evlatlarına oluyor bence.

• Birde operasyonun günler öncesinden haber verilmesi ilan edilmesi, hangi komutanın hangi birliği yöneteceğinin medya tarafından açıklanması terör örgütünün ekmeğine yağ sürmüştür milli çıkarları hiçe sayan medyamızı da alkışlıyorum daha önce de işviçre maçında kendimizi ele veren de yine bu medya idi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Birde operasyonun günler öncesinden haber verilmesi ilan edilmesi, hangi komutanın hangi birliği yöneteceğinin medya tarafından açıklanması terör örgütünün ekmeğine yağ sürmüştür milli çıkarları hiçe sayan medyamızı da alkışlıyorum daha önce de işviçre maçında kendimizi ele veren de yine bu medya idi.

Medya TSK'dan bağımsız istediğini yazıyor mu zannediyorsun. Mutlaka bu haberlerin yapılması TSK'nın bilgisi dahilinde olmuştur. Zaten medya sürekli gaz veren haberler yapıyor. Bu doğal mı sizce?
  • Asıl bomba şimdi patladı. PKK zaten en az 2 gündür kara harekatının bugün olacağını biliyormuş. Göstermelik oldugu basindan belliydi. Adamlar komutanın kouşmasını kaydetmiş, youtube'a göndermiş. Tam rezillik. Çok üzüldüm, yazık orada perişan olan askerimize.

Millete gaz vermekle olmuyor bu işler, daha komutanın konuştuğu hat bile güvenilir degil.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8290468.asp?gid=229&sz=32200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falcon-etti -- 22 Şubat 2008; 14:24:01 >
  • Medyanın yaptığı tam bir hainliktir askerden böyle bir şeye kesinlikle onay çıkmaz ama zaten 3-4 gün önce kara harekatı hala bir seçenek diyen bir dış işleri bakanı varsa bunu da tüm dünyaya ilan ediyorsa bu pkklılar da salak değilrdir herhalde gerekli önlemler almışlardır .

Şöyle de bir haber var:

İnanılır gibi değil…
    TSK müthiş bir casusluk iddiasıyla çalkalanıyor.
    Birileri Genelkurmay Başkanlığı Elektronik Sistemler Komutanı Tuğgeneral Münir Ertan’ın yaptığı özel konuşmayı kaydedip YouTube’da yayınladılar.
    Ve o yayında TSK’nın Kuzey Irak’a yapacağı harekatın 20/22 Şubat tarihleri arasında başlatılacağını yazdılar
    Evet yanlış okumadınız.
    Bir hain çetesi, “milli sır” kapsamındaki bilgiyi kaydedip harekattan 48 saat önce dünyaya duyurdu. Teröristlerin bu bilgiye ulaşmasını sağladı.
    Bu arada TSK’ya ait çok özel sırlar da ortaya döküldü.
    Çok kritik görevde bulunan bir orgeneralin şeker komasına girdiğini de yazdılar.
    Evet resmen komutanı dinleyip kaydedenler, sınır ötesi harekat tarihini harekattan tam 48 saat önce savaş sırrını YouTube’dan dünyaya duyurdular. .
    İsviçre’den YouTube'a üye olan bu kişilerin harekat tarihini nasıl öğrendikleri merak ediliyor.
    Bu hainlerin kimler oldukları, bu bilgiyle nasıl ulaştıkları konusunda henüz tam bir bilgi yok.
    Az önce Ankara Temsilcimiz Metehan Demir Genelkurmay Başkanlığı ile temasa geçti. Konuyla ilgili açıklama bekliyoruz.
    Bu arada Mehmetçik’in Irak’a yapacağı harekatın tarihini veren bu hainlerin aynı zamanda görevi “elektronik istihbarat” olan komutanlığa nasıl sızdıkları, komutanın sesini nasıl kayda aldıkları sorusu da gündemde…
    İşte merak edilen sorular:

-GES Komutanlığı “elektronik harp ve istihbarat” konusunda çok önemli bir komutanlıktır. Bur görevi de istihbaratı engellemek olan bu komutanlığa nasıl sızılabildi? Komutanın sesi nasıl kaydedildi?

-Komutanın sesi montaj ya da sahte olabilir ki?

-Öyle bile olsa harekat tarihi nasıl bu kader kesin bir şekilde 48 saat önce verilebildi?

-Bilgiler ve video İsviçre’den YouTube’a üye olan birileri ses kaydını yayına verdiler. Bu hainler yayından 1 gün önce YouTube’a üye oldular. İsviçre kaynaklı olarak YouTube’dan yayın yapan bu alçaklar kimdir?

-Harekat tarihini 48 saat önce vererek PKK’ya mesaj mı iletmek istediler?

-Bu bilgileri alan teröristler tuzak kurabilir ya da mayın döşeyebilirlerdi.

-Kahraman Mehmetçiklerimize karşı tuzak kurulmasına neden olabilecek bu ihanetin ardında hangi örgüt ya da uluslar arası istihbarat merkezi var?

Evet bu soruların cevapları aranıyor.
    Biz bu konuda Genelkurmay Başkanlığı’nın hainleri ortaya çıkartacağına inanıyoruz.
    Ve kahraman Mehmetçiklerimizin görevlerini en iyi şekilde başarıp sağ salim yurda dönmelerini bütün kalbimizle diliyoruz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8290468.asp?gid=229&sz=68792

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.