Şimdi Ara

SOLO ATARKEN BİR ÖNCEKİ PERDEDE BASTIGIM NOTANIN SESİNN DEVAM ETMESİ UĞULTUSU SORUNU,

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar mesela solo atmaya calısıyorum, atıyorum sol telinin 5.perdesine bastıktan sonra solonun devamı icin bi alt tele indigimde yada üst tele cıktıgımda bi öncesinde basmıs oldugum notanın uğultusu geliyo hani arka fonda onun seside soloyla beraber devam ediyo cok rahatsız edici özellikle amfide dahada dikkat cekiyo temiz olmuyo solo yani arkada hep bi öncesindeki bastıgım notaların uğultusu var bunun cozumu nedır arkadaslar,beni gitardan soguttu yardım edın allah askına,sağ ellemi alakalı solmu neyı yanlıs yapıyorum ??

• Bir kayıt atabilirsen durumla ilgili yardımcı olabiliriz belki.
  • Amfinde reverb ya da delay ayarların extreme boyutlarda olabilir.
    Bir alt tele overdrive ya da distortion da bastığın teli susturmadan geçersen ötmesi normal feedback yapıyordur.
    Ses çok yüksek olabilir.
  • amfide takılı degilkende aynı sorun var dikkatli dinledigimde anlıyorum bir önceki bastığım notayı susturamıyorum ses bırakıyorum o arkada devam ediyor
  • up
  • Bende de aynı problem mevcut. Sanırım manyetikler veya tel yüksekliğiyle alakalı bir durum. Pek emin değilim, internette bir sürü şey yazmışlar bununla ilgili. Zamanında Charvel Desolation kullandım onda böyle bir sıkıntı yoktu. Bu gitarda nedense var. Çözemedim.
  • Feedback tarzında mı yoksa düzgün mü çıkıyor? Ses kaydı gönderirseniz yardımcı olabiliriz. Gitardaki bir tele vurduğunuzda o sesin çıkma süresinin uzunluğuna sustanin denir. Sustain genelde kötü olarak yargılanmaz. Eğer gitarı amfiye yakın çalıyorsanız feedback olabilir uzak çalmaya çalışın. Feedback uğultu şeklinde çıkıyor. Sen en temizi bir ses kaydı gönder
  • Arkadaşın dediği gibi efekt varsa kapatın gerçi amfisiz de oluyor demişsiniz.
  • omer su O kullanıcısına yanıt
    hayır anlamamıssın amfiyi falan unut sustainide unut :D en basit söyle düsün 12.perdede en üst telde 9 8 7 sonra bi alt telde 9 7 6 yaptığımı düsün bu bi alt telde 9 7 6 yı yaparken en üst teldeki 9 8 7 nin sesi arka fonda devam ediyor ve ben baska bi notaya basarken arkada oncede bıraktıgım notaların ugultularını duyuyorum anlatabilmisimdir umarım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: palatron96

hayır anlamamıssın amfiyi falan unut sustainide unut :D en basit söyle düsün 12.perdede en üst telde 9 8 7 sonra bi alt telde 9 7 6 yaptığımı düsün bu bi alt telde 9 7 6 yı yaparken en üst teldeki 9 8 7 nin sesi arka fonda devam ediyor ve ben baska bi notaya basarken arkada oncede bıraktıgım notaların ugultularını duyuyorum anlatabilmisimdir umarım :D

Gitarın tel sesiyle o dediğin imkansız , 9 8 7 diye duyamazsın , 7 deki nota neyse yani son bastığın , susturmıyorsan kısa bir süre onu duyarsın sonra sustain yetmez geçer ses yani tel titreşmeyi bırakır, amfin kaliteli değilse telin sesi bitince de uğultu yapmaya başlar amfiden gelen ses.
  • Gitarınız nedir? Dediğinizde bir sorun var zaten Eddie Van Halen arkadaşımızın dediği gibi 9- 7- 6 sesini değil sadece 6. perdenin sesini alırsın o ada çok sürmez hani. Alakası yok gibi sanki ama gain ayarını biraz düşür dünden beri iç sesim bağırıyor Amfinin modeli ve gitarını bilmemiz lazım bir de ses kaydı.
  • Eddie Van Halen kullanıcısına yanıt
    hayır yine yanlıs anlasılmısım :D 9 8 7 yaparken en son bastıgım ses yanı dedıgın gıbı 7, ben hız anlamında 9 8 7 olarak dedım,bi üst teldeki notayı alta gectıgımde susturamıyorum
  • Üst tarafta dediğime cevap verirseniz güzel olur. Uğultu mu yoksa notanın sesi mi? Uğultu ise amfiden feedback olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer su O kullanıcısına yanıt
    notanın sesi amfiye takılı değil amfiyi boşverin :D amfisizde aynı problem mevcut yani :D notanın sesi diyelim o zaman daha dogru olsun :D parmagımı kaldırdıgımda cekerken notaya basmıs gibi ses alıyorum yavasta yapsam hızlıda yapsam aynı
  • Tamamdır. Sen rahatsız olabilirsin ama uzaktakiler o sesi duymayacağı için rahatsız olmazlar. Gitarın ne? Bunu söylersen artık...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.