Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
54
Favori
229.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar.

Render alırken makinanın alt kısmı kayboluyor.2 adet resim paylaştım.Alt kısımın gözüktüğü (duvar olan) ekran görüntüsü.Yardımlarınızı rica ediyorum.

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karcemaskas -- 9 Eylül 2019; 11:14:22 >

• Karcemaskas kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    unsur ağacının üstünde renkli bir top var (DisplayManager) ona tıklatın
    sahneye (scene) sağ tıklayıp "edit scene" a tıklatın
    aşağıda "offset to geometry ye tıklayın.
    böylece render tabanınız, ütünün en altına sabitlenecektir.
  • arkadaşlar şu tarz bir simulasyon yapmak istiyorum soldaki cisim sağdaki cisme kuvvet uyguluyor.sağdaki cisim yuvarlak, kendi etrafında dönüyor,bu iki cisim temas ediyor, cisimlerin malzeme türü çelik olsun mesela,
    gerçekte olsa dönen cismin yavaşladığını görürüz peki bunu simulasyon olarak nasıl yapabiliriz ?neyi aramam gerekli ? nasıl bir program kullanmalıyım?
  • Merhabalar,

Uzun süredir tasarımını yaptığım bir makine projem var. Proje iki adet bıçağın üst üste gelecek 90 derecelik açı ile eğrilerek bir binine yapışması gerekiyor."Esneme" fonksiyonunu kullanıyorum fakat iki bıçak, büküldükten sonra üst üste koyduğumda birebir örtüşme olmuyor ve parçalar birbiri ile ilişkilendiremiyorum.

Not: Farklı açılarak deneyerek bu işlemi denedim, farklı uzunlukta parçaları bükerekte bu işlemi yaptım fakat bir türlü tutturamadım. Konu hakkında gerçekten büyük bir yardıma ihtiyacım var.

Aşağıda örnekte düz olarak iki bıçağın üst üste nasıl geldiği gözükmekte.

İkinci görseli yükleyemedim googlederive a yükledim link attım. Bükme işlemini nasıl yaptığımın görüntüsü bulunmakta.
    https://drive.google.com/file/d/1TGaf7USSeJK0tPJAamdJsGAnDOYA_y9Z/view?usp=sharing

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzkaancom -- 29 Eylül 2019; 20:37:5 >

• Arkadaşlar solidworks eklentilerde camworks yok. Elimde camworks dosyası var ama nereye ekleyeceğimi bimiyorum. İnternette araştırdım fakat bulamadım(anlayamadım) Yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler.
  • 2018 ve 2019 kurulumu yaparkan CAM seçimi yapıp onu da eklenti olarak kurmalısınız.
    eğer kurulu ise sağ üstte bulunan ayarlar kısmında eklentiler mevcut, oradan aktif ediniz.
  • canarato11 C kullanıcısına yanıt
    2010 senesinden bu yana hala hizmet vermekteyim.
    ömrüm, gücüm, sabrım yettiği sürece autocad, solidworks eğitimleri vermeye ve tasarım yapmaya devam edeceğim Allah nasip ederse.
  • Mühendislik öğrencisiyim. Malumunuz solidworks öğrenci sürümleri paralı olarak satılıyor her yerde crackli olarak aradım ama hiçbir yerde bulamadım crackli olarak yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircrkz -- 20 Kasım 2019; 1:43:55 >
  • kadircrkz K kullanıcısına yanıt
  • Kardeş solidworks 32 bit Windows 8 ve 8.1 için destek vermiyor.Hicbir şekilde yüklenmiyor.32 bit bir sisteme sahipseniz Windows 7 yi yüklemeniz gerekiyor.Windows 7 bit yüklediyseniz Solidworks 2014 SP5 yüklenir.Sorunsuz çalışacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selam.
    Solid de çizdiğim bir parça şuanda açılmıyor yardımcı olabilir misiniz. Dosyada bir sorun oldu şeklinde bir hata alıyorum. Buradan birine dosyayı göndersem deneyebilir mi?
  • mstfbrskn kullanıcısına yanıt
    yapılcak hiç bir şey yok. dosya bozuluyor ve kurtaramıyorsunuz. miyonda 1 de olsa bazen oluyor bu durum maalesef.
    solidworksizmir@hotmail.com
    yine de gonderin bana bir bakayım.
  • SolidWorks Eğitmeni kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Size e-posta gönderdim.
  • Merhabalar

40 yaşına yaklaşmış, 3 çocuklu iken işim gereği - umarım halen daha geç değildir - solidworks öğrenmek istiyorum. Vakit bulabildiğim kadarıyla elbette.
    Önce evdeki bilgisayarımı öğrenmeye hazır hale upgrade edip,
    akabinde şirkete son sürümü aldıracağım ama evdeki bilgisayarımda çalışır mı:

PROCESSOR / CHIPSET
    CPUIntel Core i5 (2nd Gen) 2400 / 3.1 GHz
    Max Turbo Speed3.4 GHz

RAM
    Installed Size 4 GB
    TechnologyDDR3 SDRAM - non-ECC
    Memory Speed1333 MHz
    Memory Specification CompliancePC3-10600
    Featuresunbuffered
    Configuration Features 2 x 2 GB
    TechnologyDDR3 SDRAM
    Installed Size 4 GB
    Data Integrity Checknon-ECC
    Rated Memory Speed1333 MHz

STORAGE
    Interface TypeSerial ATA-300

Yapmayı planladığım upgrade:
    1- RAM'i 1 x 8gb (ya da 1 x 16 gb?)
    2- HardDisk: SSD olarak değiştirsem mi?

3- Ekran kartı: Expansion Slots (2) PCI-E x16 Half Height
    Buna uygun AMD Radeon HD 7570 gördüm mesela. Üstelik de 2 gb.
    Ya da siz hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

Bu doğrultuda yapmayı düşündüğüm upgrade ile ilgili yönlendirmesi olan olacak mı?
    En önemlisi, bu konfigürasyon ile Solidworks 2014 çalıştırmayı planlıyorum. Öğrenmek için eski ama hala pek çok komutu geçerli bir sürüm olsa gerek. Akabinde daha güncel bir sürüme yeni bir bilgisayarla geçiş yaparım kısmetse; 6-12 aylık süreçte.

Hem konfigürasyon update i hem de Solidworks sürümüyle ilgili yorum rica edeceğim.

ek: Borulama çizimleri yapmak üzere öğrenmek istiyorum. Parça ve montaj çizimleri değil de, hat çizimlerini 3b olarak gösterebilmek üzere. Bu sayede yurtiçi/yurtdışı seyahat sayımı/süresini ciddi şekilde azaltmayı planlıyorum.

ek2: Mekanik boru montaj için; vana, çekvalf, rakor, dirsek, tee vb. boru, fittings ve bağlantı elemanları için hazır 3d çizimler vardır ve ben bunları yapacağım çizime dahil edeceğim diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler.

edit: Benim bilgisayar kasam SFF (Small Form Factor) imiş ve buna uygun Ekran Kartı "low profile" olmalıymış.
    Bu konuyu çok araştırdım. Motherboard un karşıladığı watt: 25 W olarak görünse de, Dell bilgisayarlarda bu 90W a kadar çıkıyormuş. Dahası CAD çizimleri için ekran kartları NVIDIA olarak öneriliyormuş.
    Bu doğrultuda şunu alacağım inşallah: NVIDIA Quadro K620
    Başkalarına kaynak olması için buraya bırakıyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatager -- 25 Aralık 2019; 14:22:44 >

• 4000 e kadar limitim var kasmadan solıdworks kullanabılecegım laptop alıcam. onerınız varmı? bu yeterlı olur mu veyahttps://www.hepsiburada.com/asus-fx505dd-bq114-amd-ryzen-5-3550h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000PNXIU
  • savatager S kullanıcısına yanıt
    merhaba, öncelikle hiç bir şey için geç değildir. yeterki hedefiniz olsun ve bu hedefe ulaşmak için azimli olup sabredir, gerisi mutlaka gelecektir.

şu an ki bilgisayarınız ufak tefek projeler yapmanız için yeterlidir ancak ben yinede düşüncelerimi söyleyeyim.

1. rami yükseltmenize çok gerek yok çünkü solidworks işlemciyi daha çok kullanıyor. (ancak yükseltirseniz iyi olur cunku çok büyük bir para değil)

2. SSD mutlaka alın, bilgisayarın uçuşa geçtiğini göreceksiniz, inanılmaz hızlandırıyor bilgisayarı.

3. AMD ekran kartları hakkında uzun zamandır bilgi sahibi değilim ancak NVIDIA 1050 veya 1050 ti önerebilirim. 1660, 2050 gibi ekran kartları şu an için çok pahallıdır, gerek yok.

solidworks 2010 dan bu yana çok fazla değişmedi diyebilirim. 2014 gayet sağlıklı bir versiyondur onu kullanabilirsiniz. ancak yine de edinebiliyorsanız 2018' i kurabilirsiniz. 2019 kurmayın çünkü cr*cklerde sorun var.

ek için cevap: piping eklentisi ile dilediğiniz projeyi rahatça tasarlayabilirsiniz.

ek2 için cevap: hazır parça çizimleri var elbet ancak önemli olan sizin kullanacağınız ile birebir olmasıdır. ben taslak halinde kendimizin çizmesini öneririm her zaman, sonuçta uzun soluklu projeler yapacagız ve kutuphanemizin oluşması lazım.

solidworks ile ilgili tüm sorularınızı dilerseniz benimle direkt iletişime geçerek de sorabilirsiniz, eğitime ihtiyacınız olursa da yine aynı şekilde size yardımcı olabilirim: https://www.facebook.com/izmirsolidworks

ayrıca kendinizi geliştirmek adına kanalımdaki videoları izleyebilirsiniz: YOUTUBE ► SOLIDWORKS EĞİTMENİ

• indirim kalkmadan bence hemen sipariş verin. fiyatı çok iyi şu an. bu blgisayar ile sorunsuz şekilde bir çok projenizi yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidWorks Eğitmeni

merhaba, öncelikle hiç bir şey için geç değildir. yeterki hedefiniz olsun ve bu hedefe ulaşmak için azimli olup sabredir, gerisi mutlaka gelecektir.

şu an ki bilgisayarınız ufak tefek projeler yapmanız için yeterlidir ancak ben yinede düşüncelerimi söyleyeyim.

1. rami yükseltmenize çok gerek yok çünkü solidworks işlemciyi daha çok kullanıyor. (ancak yükseltirseniz iyi olur cunku çok büyük bir para değil)

2. SSD mutlaka alın, bilgisayarın uçuşa geçtiğini göreceksiniz, inanılmaz hızlandırıyor bilgisayarı.

3. AMD ekran kartları hakkında uzun zamandır bilgi sahibi değilim ancak NVIDIA 1050 veya 1050 ti önerebilirim. 1660, 2050 gibi ekran kartları şu an için çok pahallıdır, gerek yok.

solidworks 2010 dan bu yana çok fazla değişmedi diyebilirim. 2014 gayet sağlıklı bir versiyondur onu kullanabilirsiniz. ancak yine de edinebiliyorsanız 2018' i kurabilirsiniz. 2019 kurmayın çünkü cr*cklerde sorun var.

ek için cevap: piping eklentisi ile dilediğiniz projeyi rahatça tasarlayabilirsiniz.

ek2 için cevap: hazır parça çizimleri var elbet ancak önemli olan sizin kullanacağınız ile birebir olmasıdır. ben taslak halinde kendimizin çizmesini öneririm her zaman, sonuçta uzun soluklu projeler yapacagız ve kutuphanemizin oluşması lazım.

solidworks ile ilgili tüm sorularınızı dilerseniz benimle direkt iletişime geçerek de sorabilirsiniz, eğitime ihtiyacınız olursa da yine aynı şekilde size yardımcı olabilirim: https://www.facebook.com/izmirsolidworks

ayrıca kendinizi geliştirmek adına kanalımdaki videoları izleyebilirsiniz: YOUTUBE ► SOLIDWORKS EĞİTMENİ
    Merhabalar,

RAM için, 4 gb a ilave 8 + 2 aldım: 14 gb görüyor şu anda ;)
    Hedefim tek slotta 8gb idi ama böylesi daha iyi oldu :)

SSD için beklemede kalacağım şimdilik. Ekran kartıyla birlikte yeterli seviyede gibiyim, başlangıç için.
    Zira ekran kartı için, CAD/CAM çizimlerinde de tavsiye edilen, low profile olan, NVIDIA Quadro K620 aldım. 2 gb olarak.

Başlangıç seviyesi için şimdilik bunlar yeterli gibi.

Kanalınıza da baktım; ileriki seviyeler için faydalı olacak gibi.
    Haberleşmek dileğiyle,
    ilginiz ve desteğiniz için de teşekkürler.

• Solidworks, projede kullanılan cıvata vs standart elemanları nereye kaydediyor? Bir projeyi bilgisayarlar arası kopyaladığımda cıvata ölçüleri hep bozuluyor.Bu tarz bilgileri kaydettiği bir yer varsa, projeyi alırken o dosyayı da yanıma alayım.
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.