Şimdi Ara

Socket939-amd x2 işlemci uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. sorunum şu . ben de asus marka socket 939 anakart var. çift çekirdek (amd x2) işlemci alırsam bu anakartta kullanabilir miyim?

• soket 939 pinli çift çekirdek bir işlemci bulabilirsen olur. ancak bulman çok zor..

am2 işlemcileri malesef takamazsın
  • sende olmasan cevap verecek....
  • ben hiç rstlamadım piyasada 939 çipset kullanan çift çekirdekli işlemciye..
  • http://www.gigatek.com.tr/oem.php?kat=56

x2 3800ve 4200 yolda diyorama am2 den neredeyse 2 kat pahalı

ATHLON 64 X2 3800+ AM2 90$
    ATHLON 64 X2 3800+ 939 170$
  • anakartın A8V E deluxe ise,X2 desteği bulunmuyor onun
  • Yani sende Sc 939 magdurusun arkadas
  • Kullanıcıları sayesinde bir yerlere gelen AMD'nin bu yaptığını anlamak mümkün değil.
    Düşünün , x2 939, 250 dolarsa 940 100 dolar.

Neyse, x2 939 almaktansa board değitirip AM2 almak daha mantıklı bence.
    Ya da bir iki ay beklemek....
  • harbi ha board işlemci alsan aynı paraya geliyor tam bir komedi yaww
  • 939 lar elimizde patladı bende aylardır x2 939 arıyorum ama yok elimdekileri satsam 100 daha koyuo am2 alabiliyorum ama onunda sonu aynı olabilir o yüzden k8l'yi bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: tepeb

939 lar elimizde patladı bende aylardır x2 939 arıyorum ama yok elimdekileri satsam 100 daha koyuo am2 alabiliyorum ama onunda sonu aynı olabilir o yüzden k8l'yi bekliyorum

Evet bir de o risk var, bu gün AM2 alsan yarın bir işe yaramaması mümkün. Ahhh Amd AH!
  • x2 3800---> 155$+kdv dan satılmakta (sc939 için)
  • aynen am2 nin ömrüde taş çatlasa 7-8 ay k8l çıktınca aynı bugünkü 939 ların durumuna düşecek... en azından intelde soket yapısında istikrar varya amd ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 3 Nisan 2007; 10:48:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: historical

aynen am2 nin ömrüde taş çatlasa 7-8 ay k8l çıktınca aynı bugünkü 939 ların durumuna düşecek... en azından intelde soket yapısında istikrar varya amd ye

İntel çok farklı'mı yapıyoda amd'ye laf atıyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: t3

quote:

Orjinalden alıntı: historical

aynen am2 nin ömrüde taş çatlasa 7-8 ay k8l çıktınca aynı bugünkü 939 ların durumuna düşecek... en azından intelde soket yapısında istikrar varya amd ye

İntel çok farklı'mı yapıyoda amd'ye laf atıyorsunuz?

İntelin bu konudaki sabıkası çok daha kabarık. AMD de uymaya başladı ona. 4-5 sene önce aldığım anakarta geçen seneye kadar işlemci bulabiliyordum. ECS marka o anakartla 939 lar piyasaya çıkana kadar işlemci sıkıntısı yaşamadım. Ama 1 sene önce s939 alanların düştüğü durum iç açıcı değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.