Şimdi Ara

snr margin değeri neden bir düşüp bir artıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evime türk telefon tarafında zyxel vmg3312-b10b modemi bağlattılar.Snr margin değeri 16.3'dü.Bundan bir kaç gün önce baktığımda çok şaşırdım ve snr margin değerini 8.3 gördüm.neden böyle oldu derken bugün hat değerine baktım 16.4 olmuştu hatta bir kaç dk geçtikten sonra 17.1 çıktı.Kafam karıştı neyse dedim gayet iyi dedim ama şimdi yine baktım 8.1 düşmüş.Herhangi bir kopma yaşamadım hızım indirirkende normal snr margin düştüğünde etkileniyor tabi ama hız testleri değişmiyor 47'lerde oynuyor.Sorum şu modemin bir arızasımı var çünkü üst komşumun hat değeri hep aynı değişmiyor.Bende niye bu kadar değişiyor sürekli?snr margin değeri neden bir düşüp bir artıyor ?snr margin değeri neden bir düşüp bir artıyor ?

• bende ılk 14 ay sorunsuz kullandım sabıt hız..snr hep sabıttı..
    fakat son 6 aydır cevrede calısmalar yaptılar hat zayıfladı cok.
    aynı sızın gıbı hat degelerı bakıyorsun 14 bakıyorsun 7,9 dusuyor..ulasılabılır hızda aynı 120000 den 81000 dustu su an..
    yazdan bu yana telekom a 5-6 sefer yazdırdım
    hattınız tıtızlıkle ıncelenmıstır eve kadar kablo kontrol edılmıstır...baska gelen mesajtan baska bişi yok..
    ne gelen var ne arayan soran ..ben yazdırıyorum onlar ınternet calsıyor dıye arıza kaydını kapatıyor..
    cevredekı calısmalardan dolayı baglantılarda bır sorun olustu ama hıc ılgılenmıyor..

en son ekıbe dedım boyle boyle ...
    sız modemı kapatın dedıler calısnca eve gelmıyoz aramıyoz dedıler.
    cuma gecesı modemı kapattım cumartesı gelen olmadı..pazar yıne gelen yok..pazartesı bakalım gelen olacakmı yıne gece modemı kapatacam..
    sızınkı ınsallah cozulur...
    bırazdan ekıpten kaynaklanıyr bu sorun cozmece ..bızımde bır akraba ugrasırken en sonunda yaptılar..
    99999 tanımlama var ıken ulasılabılır hız 120000 ıken snr 14 ıken..
    su an bende 81000 tanımlı ulasılabılır hızı 81000 snr 8 gezıyor..gun gun degısıyor..:((

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.