Şimdi Ara

smart tv lere kablolu hoparlörü kablosuz bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
10.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni bir hoparlör takımı almadan elimdeki hoparlörleri smart tv ye (philips pfl 8007k) bağlamak istiyorum.elimdeki hoparlörler kablolu, bağlantıyı kablosuz yapmak istiyorum...

biraz araştırınca şunun önerildiğini gördüm :
    http://www.amazon.co.uk/Philex-27998R-5-8GHZ-Wireless-Sender/dp/B001YDOEQS/ref=pd_sim_sbs_kh_6

tv nin bağlantıları :

TV Arka
    • SCART (adaptör dahildir): Ses Sol/Sağ, CVBS giriii, RGB
    • YPbPr: Y Pb Pr (adaptör dahildir), Ses Sol/Sağ
    • VGA (D-sub 15), Ses Giri"i (3,5 mm stereo mini jak)
    • Ses Giri"i (DVI - HDMI / VGA) (3,5 mm stereo mini fi")
    • ARC'li (3D) 3 HDMI giri"i
    • USB
    • LAN Ağı— (RJ45)

TV Yan
    • ARC'li (3D) 2 HDMI Yan giri"i
    • 2x USB
    • Ses Çıkı"ı Sol/Sa! — ekranla senkronize (optik)
    • Ortak arayüz yuvası (CI+/CAM)
    • Kulaklık (3,5 mm stereo mini jak)

• Link’ini verdiğiniz alet düşük çözünürlüklü TV’ler zamanında bir odada bulunan DVD player gibi cihazların verdiği ses ve görüntünün başka bir odadaki TV’den izlemesini sağlardı.

Sizin amacınıza yönelik bir alet değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Link’ini verdiğiniz alet düşük çözünürlüklü TV’ler zamanında bir odada bulunan DVD player gibi cihazların verdiği ses ve görüntünün başka bir odadaki TV’den izlemesini sağlardı.

Sizin amacınıza yönelik bir alet değil.

benim sorum ile ilgili tavsiyeniz var mıdır acaba?
  • Sorunuz kullanım şekli, amacı açısından net değil.
    Bu hoparlörleri bir ev sineması sisteminde arka hoparlörler olarak, veya başka bir odada mı kullanmak istiyorsunuz. Yoksa amaç sadece TV’nin sesini iyileştirmek mi?
  • quote:

Sorunuz kullanım şekli, amacı açısından net değil.
    Bu hoparlörleri bir ev sineması sisteminde arka hoparlörler olarak, veya başka bir odada mı kullanmak istiyorsunuz. Yoksa amaç sadece TV’nin sesini iyileştirmek mi?

aynı odada, tv ye fazladan hoparlör takmak istiyorum.

tv kanepenin önünde duruyor, fazladan taktığım hoparlörler şu anda kanepenin arkasında, kabloları da halının altında geçirdim..

bu düzeneği kablosuz yapmak istiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şu aletler işinize yarayabilir:
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=wireless+music+transmitter&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X2.4GHz+Wireless+Audio+Adapter+Music+Sound+Transmitter+and+Receiver&_nkw=2.4GHz+Wireless+Audio+Adapter+Music+Sound+Transmitter+and+Receiver&_sacat=0

Yalnız receiver ucunda bir ampliye ihtiyacınız olacak.
    Ampliyi gerektikçe açmak, kapatmak sıkıcı olabilir.

peki genel olarak smart tv ler için kablosuz hoparlörler var mı?

samsung için bluetooth hoparlörler var, ancak benim tv nin bluetooth özelliği yok,DLNA özelliği var, dolayısıyla aynı ağa bağlanabilecek bir kablosuz hoparlör va mıdır acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam olarak anlamadım dediğinizi ama Logitech in sistemleri kablosuz yapma aparatı vardı ona bir bakın isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

Tam olarak anlamadım dediğinizi ama Logitech in sistemleri kablosuz yapma aparatı vardı ona bir bakın isterseniz.

link veya isim verebilir misiniz?

yapmak istediğim mümkün olmadığı için anlaşılamıyor heralde

kablolu hoparlörü kablosuz olarak smart tv ye bağlamak istiyorum..
  • Kablosuz Hi-Fi sistemleri konusu bildiğim bir konu olmadığı için pek yardımcı olamayacağım.
    Umarım bu konunun uzmanları yardımcı olurlar.

Kablosuz sistemler dikensiz gül bahçesi değil.
    Her ne kadar adı kablosuz olsa da batarya ile çalışabilen oyuncak düzeyindeki aletler dışında tüm kablosuz hoparlörlerin elektrik şebeke prizine bağlanması lazım.
    Surround olarak kullanılabilecek iki hoparlörlü bir sistemde, hoparlörlerden biri aktif olup o hoparlör elektrik prizine bağlanıyor, ancak diğer hoparlöre de hoparlör kablosu gidiyor.
    Başka bazı sistemlerde her iki hoparlör de aktif olup her ikisi de ayrı ayrı elektrik prizine bağlanıyor.

Gördüğünüz gibi kablosuz olsun diye ses kalitesinden özveride bulunuyorsunuz, gereğinden fazla para harcıyorsunuz ve neticede sisteminiz yine kablolu oluyor...

Çeşitli markaların kablosuz hoparlör seçenekleri olmakla birlikte sadece kablosuz üzerine çalışan bir firma da var, adı Sonos. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.http://www.sonos.com/

Eğer amacınız bir surround sistem değil de sadece TV'nin sesini daha net duyabilmek ise işi çok daha basit bir şekilde kablolu olarak halledebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

Tam olarak anlamadım dediğinizi ama Logitech in sistemleri kablosuz yapma aparatı vardı ona bir bakın isterseniz.

link veya isim verebilir misiniz?

yapmak istediğim mümkün olmadığı için anlaşılamıyor heralde

kablolu hoparlörü kablosuz olarak smart tv ye bağlamak istiyorum..

http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20(Speaker)/logitech-980-000541-wireless-speaker-music-adapter-(bluetooth)/productdetails.aspx?I_ID=57768

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kendi çapımda surround sistem olacak hocam

verdiğiniz linkteki ürünü kullanabilmem için bluetooth mu lazım? tv nin DLNA özelliği var ama bluetooth yok..

bunun wifi destekleyeni yok mu acaba? yada smart tv leri bluetooth lu hale getirmenin bir yolu..

oturma odası bu şekilde, tv nin kendi hoparlörleri dışında bir de oturduğumuz yerin hemen arkasından ses gelsin istiyorum.kabloları halının altından geçirmek istemiyoruz, evi süpürmek için halıyı kaldırınca yığınla kablo oluyor, ayrıca halıda şişkinlik yaptı ara bağlantılardan dolayı..

smart tv lere kablolu hoparlörü kablosuz bağlamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 11 Mart 2014; 13:57:58 >

• Benim verdiğim e-bay’deki cihazlar alıcı-verici şeklinde. Verici cihaz TV’nin L ve R ses çıkışına takılıyor. Alıcı cihazın ses çıkışı da ampli’nin girişine bağlanıyor. 40 m.ye kadar menzili var. Bu cihaz TV’nizi istediğiniz duruma getiriyor.

Logitech’ten örnek verilen cihaz da benzeri bir aktarıcı. Ancak verici cihazı yok, menzili belirtilmemiş. Verici cihazı olmadığından bluetooth’lu bir cihaza, smartphone gibi, ihtiyacı var.

Her iki cihazın da hoparlöre sesi verebilmek için bir amplifikatöre veya aktif hoparlöre ihtiyacı var.

Bu arada halen arkadaki hoparlörlere sesi hangi cihaz üzerinden gönderiyorsunuz? Bildiğim kadarı ile şimdiki TV’lerin hoparlör çıkışı yok… Bir amplifikatör mü kullanıyorsunuz?
  • tv nin kulaklık çıkışına küçük bilgisayar hoparlörlerini bağladım

logitech cihazı nasıl çalışıyor anlamış değilim, sanırım tv ye bluetooth bağlantısından bağlanıp sesi o şekilde veriyor.yada dediğiniz gibi bluetooth u olan akıllı telefonlara bağlanabiliyor.

ebaydeki cihaz PC/laptop vs için sanırım, bu cihazın alıcı USB sini tv ye taktığım zaman tv büyük ihtimal bu USB yi okumaya çalışıp, dosya bulunamadı gibi bir hata verecek.

bunun wifi ağına bağlananı var mı acaba, çünkü tv nin DLNA özelliği var, bluetooth u yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 11 Mart 2014; 15:46:53 >

• E-bay’deki cihazlardan bir usb çubuk ve bir receiver’dan oluşanı dediğiniz gibi laptop için.

Diğerleri transmitter ve receiver’dan oluşuyor. Transmitter ses sinyalini 3.5 mm ara bağlantı kablosu ile alıyor, 5V elektriğini ise usb’den alıyor. TV’nizde usb vardır. Alıcı tarafında is 5V elektrik için adaptör verilmiş.

Bu çözüm teferruatlı derseniz Sonos sistemleri satan bir bayii ziyaretiniz gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 11 Mart 2014; 16:26:22 >

• quote:

JBL Control 2.4G bilmiyorum ilginizi çeker mi...

Normalde fiyatı ~1000 TL.
    Media Markt'da 569 TL görünüyor. Herhalde bir yanlışlık var.
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/JBL-Control-2.4G,103452,502973,945949.html?langId=-14&etcc_med=Price+Search+Engine&utm_medium=pse&utm_source=ucuzu&utm_campaign=pse&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&etcc_ori=ucuzu.com&et_lid=99&et_cid=99

yok hocam , fazla pahalı benim için, ebaydeki ürünlere bir bakayım en iyisi.

TV nini USB çıkışı ile transmittere güç verebilirim değil mi?

Ayrıca bu fiyatlarda, evdeki kablosuz ağa bağlanabilen (bluetoothla değil), gücünü adaptörden alabilen ürünler yok mu ki?

philps smart tv leri için kablosuz hoparlörler üretmiştir diye düşünüyorum, sitesine baktım, hepsi bluetooth üzerinden aktarım yapıyor, ama bildiğim kadarıyla tv nin bluetooth özelliği yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.