Şimdi Ara

Smarnoo S1 Çift Kameralı Araç Kamerası ( Artık Stoklarda Yok ) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
16
Favori
30.322
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evolvo

Yok hocam. Şimdi gear best de bana geri dönmüş. Şikayetinizi ayrıntılı yazın be fotoğraflayın diyor. Ben kendi kendine çalışmanın neresini fotoğraflayayım? Yada araç kullanırken kayedetmeyi bırakmasını nasıl yakalayayım? Bir kamerayla da araç kamerasını çekmem lazım.

Kayitlarin zamanlarini atlanan yerleri gosterin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Olgu hocam benim kamerada açılıp kapanma ve kendi kendine kaydı kesme sorunları iyice arttı. Hatta bugün uzun yolda 8 dakika 59 sn kayıt kayıp (en fazla 5 dakika olması gerekirken sayaç 8:59da kalmış) sonrasında da kamera dondu. Çakmaklıktan çekip bir kaç dakika bekleyip tekrar çalıştırdım bu sefer de ara ara kaydı durdurup sadece kamera çalışmaya devam etti. Firmware güncellemesini yaptım, olmazsa hafıza kartının 32Gb olanını takıcam (üzerinde sandisk 64gb var). Bir de desteğe mesaj attım kamerada sorun var diye, sizce nasıl bir yol izlemek lazım?

Timelapse kayıt yapalı değilmi ? Bu arada hafıza kartınız sandisk markasından şüphelendim. Ben Kingston ve Samsung sarı renk kart ile yaptığım çekimlerde problem yaşamadım. Farklı kartla test edin.
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Yeni firmware ile test edicem, olmazsa bir de kart değiştiririm. İnşallah çözülür, çok da iyi monte ettim kamerayı. O değil ön camda 400tllik film var Kamerayı sökemem de.

• Benim üründe bu sabah geldi arkadaşlar. Firmware geçmeden testlerimi yapacağım. Ardından firmware geçerim.
    Bakalım araça monte ettiğimizde nasıl duracak.
  • quote:

Yeni firmware ile test edicem, olmazsa bir de kart değiştiririm. İnşallah çözülür, çok da iyi monte ettim kamerayı. O değil ön camda 400tllik film var Kamerayı sökemem de.

En yeni firmwareyi sanırım 1 sayfa geride paylaştım. Daha kurmaya vakit olmadı bayram tatili dalgasına.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertungm09

Benim üründe bu sabah geldi arkadaşlar. Firmware geçmeden testlerimi yapacağım. Ardından firmware geçerim.
    Bakalım araça monte ettiğimizde nasıl duracak.

Resim isteriz

• Merhaba aracım için çift kameralı ürün düşünüyorum sıkıntı yaşamayacağım önereceğiniz ürünler nelerdir 50...100 tl gibi fiyat farkı önemli değil iyi birşey almak istiyorum teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: celikler05

Merhaba aracım için çift kameralı ürün düşünüyorum sıkıntı yaşamayacağım önereceğiniz ürünler nelerdir 50...100 tl gibi fiyat farkı önemli değil iyi birşey almak istiyorum teşekkürler

Bu model gayet iyi, yusuf beyin elinde olacaktı sanırım. Yada yurtdışı daha uygun fiyata sipariş geçebilirsiniz ortalama 15 günde geliyor.

Aşağıdaki videoaları dikkatli izleyin, satın alma konusunda yardımcı olacaktır :

Site Açılmıyorsa :https://youtu.be/cAG-Jxz93Dg

Gearbest Nasıl Alışveriş yapılır : https://youtu.be/mBnCe1Xfqks

Alışveriş yapamaz iseniz, facebook üzerinden bana ( Olgu Erhan ) msj atın elimden geldiğince yardımcı olayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

En yeni firmwareyi sanırım 1 sayfa geride paylaştım. Daha kurmaya vakit olmadı bayram tatili dalgasına.

İki gündür yeni firmware ile kullanıyorum, şu ana kadar takılma yapmadı, inşallah çözülmüştür.
  • quote:

quote:

olgu erhan bey ben eski sürümle kullanıyorum daha montajını tam anlamıyla yapmadım ama kamera çalışırken aracı stop edip tekrar çalıştırdığınızda çakmaklıktaki elektrik gidip geldiği için kamera açılmıyor bu kameranın bir özelliğimi yoksa yeni yazılımla düzeliyormu bilginiz varmı? tabi kurulumu yaptıktan sonra direk aküden elektrik almayı düşünüyorum..

• Merhaba,
    Ben henüz araçıma montajımı yapmadım. Bir kaç gün evde ve işyerinde test edeceğim.
    Smarnoo S1 için 20170613 firmware'ini biraz önce yükledim ve 64 GB microSd card'a kayıt yapmaya başladım.
    İş yerinde 12V ve 2.5A lik bir adaptör buldum ve ucunu değiştirerek buna uydurdum.

Time Lapse sorunu halen devam ediyor mu?Bunu test etme şansınız oldu mu Olgu Bey.Bunun testini hafta sonu bende yapmayı planlıyorum.
    Bir de her firmware öncesi cihazı resetlediğimiz için tüm ayarlarımızı tekrar yapmak zorunda kalıyoruz. Bunun başka bir yolu yok sanırım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkale

quote:

quote:

olgu erhan bey ben eski sürümle kullanıyorum daha montajını tam anlamıyla yapmadım ama kamera çalışırken aracı stop edip tekrar çalıştırdığınızda çakmaklıktaki elektrik gidip geldiği için kamera açılmıyor bu kameranın bir özelliğimi yoksa yeni yazılımla düzeliyormu bilginiz varmı? tabi kurulumu yaptıktan sonra direk aküden elektrik almayı düşünüyorum..

Kapasitörlü modellerin hepsi enerji dalgalanmasında kapanır ( Junsun H030 hariç )

Sigorta kutusundan dalgalanma yapmayan bir hat üstünden enerji almalısınız. Örnek video :

https://youtu.be/WHT7qv9IAkQ

Çözüm ile ilgili başka bir video :

https://youtu.be/Ap1P097DIxM

• quote:

quote:

quote:

İki gündür yeni firmware ile kullanıyorum, şu ana kadar takılma yapmadı, inşallah çözülmüştür.

İyi haber

Bende sabah yükledim yeni sürümü

• quote:

Merhaba,
    Ben henüz araçıma montajımı yapmadım. Bir kaç gün evde ve işyerinde test edeceğim.
    Smarnoo S1 için 20170613 firmware'ini biraz önce yükledim ve 64 GB microSd card'a kayıt yapmaya başladım.
    İş yerinde 12V ve 2.5A lik bir adaptör buldum ve ucunu değiştirerek buna uydurdum.

Time Lapse sorunu halen devam ediyor mu?Bunu test etme şansınız oldu mu Olgu Bey.Bunun testini hafta sonu bende yapmayı planlıyorum.
    Bir de her firmware öncesi cihazı resetlediğimiz için tüm ayarlarımızı tekrar yapmak zorunda kalıyoruz. Bunun başka bir yolu yok sanırım değil mi?

Sabah kurdum yeni sürümü, time lapse testi akşama inş.

Gece ve akşam üzeri yapılacak, gündüz sıcakta bırakırsanız kamera zarar görür. Yada klima açık bırakın

Erhan hocam bende kameraların bağlantısını bugün gerçekleştirdim. Beslemeyi aküden direkt aldık. Dolayısı ile kamera sürekli kayıtta.Cihazın bu şekilde açık kalması sorun teşkil eder mi? Bu durumda motion dedection özelliğini devre dışı bırakalım mı yada sizin tavsiyeniz ne olur? Aslında sürekli kayıt değil de hareket algılayınca çekim yapsa daha mı iyi olur ? Ancak bu kezde her defasında aracı park ettiğimizde kamera üzerinden ayar yapmak mı gerekiyor ? Aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

Erhan hocam bende kameraların bağlantısını bugün gerçekleştirdim. Beslemeyi aküden direkt aldık. Dolayısı ile kamera sürekli kayıtta.Cihazın bu şekilde açık kalması sorun teşkil eder mi? Bu durumda motion dedection özelliğini devre dışı bırakalım mı yada sizin tavsiyeniz ne olur? Aslında sürekli kayıt değil de hareket algılayınca çekim yapsa daha mı iyi olur ? Ancak bu kezde her defasında aracı park ettiğimizde kamera üzerinden ayar yapmak mı gerekiyor ? Aydınlatırsanız sevinirim.

Araya bir aç / kapa anahtar koyabilirsiniz.

Tekrar ediyorum.

Her araç kamerasında olduğu gibi ( marka model değişmez ) eğer Yazın Öğle sıcağında güneş altında araç kapalı iken kayda bırakırsanız.

1. Kameranın focus ayarı kayar
    2. Plastik eriyebilir
    3. Kameranız bozulabilir
    4. TEhlikeli olur

Arabanın içi ortalama 80-100 dereceyi bulmakta ve bunun yanında kamera çalıştığı için ısınıyor. İçeride yumurta kırsanız pişiyor iken kameradan park kaydı beklemeyin.
    Kışın sıkıntı yok.

Bu her marka her model kamera için geçerlidir.

Daha dün 1.400 tl lik panorama X2 kamerası ( arkadaşımın ) izmir sıcağında park kaydı çekimi yüzünden eridi gitti.

Smarnoo S1 Çift Kameralı Araç Kamerası ( Artık Stoklarda Yok )Smarnoo S1 Çift Kameralı Araç Kamerası ( Artık Stoklarda Yok )Smarnoo S1 Çift Kameralı Araç Kamerası ( Artık Stoklarda Yok )

• Bende az önce yeni Firmware ile TimeLapse kayıt testi için kamerayı bıraktım, gece / akşam üzeri problem yaşamayız içiniz rahat olsun. Hatta sabaha kadar akünüz iyi durumda ise keyifle bırakın. Ama sabah güneşi kendini gösterdiğinde kaydı durdurmalısınız.

Motion dedect özelliğini hep devre dışı bırakın, akan trafikte anı kaçırabilir ben kullanmıyorum.
    Sürekli kayıtta hareket algılayınca kayıt iyi değil.
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. son bir sorum olacak timelapse kayıt ile normal sürekli kayıt arasındaki fark nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

Teşekkür ederim cevaplarınız için. son bir sorum olacak timelapse kayıt ile normal sürekli kayıt arasındaki fark nedir acaba ?

Öncelikle TimeLapse'de bir sıkıntı var, 2 firmwaredir aşamadık kayıtlarda kesintiler yapmakta.

TimeLapse kayıtta hafıza kartında daha az yer kaplar ama çekimler böyle hızlı çekim gibi olur, park kaydı için kullanırız.

Şimdi son firmware ile şu an testini gene yapıyorum. Ortalama 3 saattir kayıtta timelapse eğer düzelmişse 1 saat sonra kontrol edeceğim bakalım gece 01.00 gibi.
  • quote:

Merhaba,

Son güncelleme ile TimeLapse batırmış en azından bende öyle

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.