Şimdi Ara

SLI Hakkında Bir kaç kısa bilgi İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle her sorunuma monu açmak ne kadar dogru olur bilmiyorum ama SLI hakkında kesin bir bilgi bulamadım forumda google da hata hiçbiyerde onun için en iyi bile kullanana sormak istedim

ASUS M2N32 Delux Wifi Anakartım war 2 adet PCI EX 16 X ikiside SLI da 16 x ile çalşıyor
    bu iyi bir özellikmiş sanırım zaten bu kartı almamdaki sebepte buydu

phenom X4 9550 işlemci ile kullanıyorum bu kartı 2.71 GHZ e getirdim biraz degerlerle oynayarak işlemci 2.2 normalde
    2Gb x 4 = 8 GB ram ile windows 7 64 bit ultimate ile kullanıyorum makianyı hddlerin performansa etki ettigini pek sanmıyorum sistemimdeki ekran kartı geçiçi olarak aldıgım

Palit 9400 GT 128 bit 1 GB

bu kartın bit degeri düşük oldguundan pek bi işe yaramıyacagını biliyorum bilmedigim ise
    8800 GT lerin 512 mb 256 bitleri benim bu karttan iyimidir
    forumdan bikaç arkadaşla bu konuya göre bu karttan 2 tane alacam
    yani 1 tanesi benim 9400 GT den iyi performans verirmi
    verirse ben bu 8800 GT den 2 tane alıp SLI nasıl yaparım yapsam bi işe yararmı 2 tane 8800 GT bir tane GTS 250 ye göre nasıl çalışır

• 8800 , 9400 ten tabiki üstün bir karttır.
    2 tane 8800 gt gts250 den üstün performansta verir.
    Aslında SLI yapmayı normalde tavsiye etmem ama piyasa öyle bir konuma geldiki 2 tane 2.el 8800 gt parası 1 tane 9800 gt nin biraz üzerinde 1 tane gts250 parası.
    Ayrıca SLI dan performans alınabilmesi için işlemci frekans saat hızının yüksek olmasına bağlı olarak değişiyor.
  • benim işlemciyi belirttim hocam 9550 x4 işlemci yani bana yetiyor O.C tadada çok memnun kaldım diyebilirim işlemci win 7 de performansından 7.1 alıyor frekans olayına nerden bakabilrim kaç olması lazım anakart slı için çok iyi demişti bir arkadaş
    ve 2 adet 8800 GT yi benim 500 watt lık power çalıştırırmı bi sorun yaşarmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFRaN_FaTiH

benim işlemciyi belirttim hocam 9550 x4 işlemci yani bana yetiyor O.C tadada çok memnun kaldım diyebilirim işlemci win 7 de performansından 7.1 alıyor frekans olayına nerden bakabilrim kaç olması lazım anakart slı için çok iyi demişti bir arkadaş
    ve 2 adet 8800 GT yi benim 500 watt lık power çalıştırırmı bi sorun yaşarmıyım ?

500 w lik powerın markası ne.Çok kaliteli birşeyse olabilir.Bazı yük altı durumlarında bilgisayar kilitlenebilir.İşlemcidede OC var psu yetmeyebilir.
  • power high power ın bide everest in war 500 watt lık olan peki sizin önereceginiz uygun bir power warmı bu sisteme uygun bu arada sisteme 4 dvd rw 6 tanede HDD takılı
  • İşlemciyi karta darboğaz yapmayacak seviyeye çekmeniz gerekir.Bu oyundan oyuna değişir.Elinizdeki işlemciyi 3.6 ghz yapsanız bile 2.66 ghz de çalışan bir i5 performansı alamazsınız.Mimarisi gereği işlemciniz giriş seviye bir işlemci.O yüzden bırakın 2.71 ghz'yi 3.6 ghz bile yeterli olmayacaktır.Tabi bu sizin beklentilerinize göre değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFRaN_FaTiH

power high power ın bide everest in war 500 watt lık olan peki sizin önereceginiz uygun bir power warmı bu sisteme uygun bu arada sisteme 4 dvd rw 6 tanede HDD takılı

4 dvd 6 hdd mi ?
    ben tavsiyemi değiştiriyorum ozaman.
    psu masrafı yerine elinizdeki ekran kartından kurtulup 5770 almak daha mantıklı.
    2 tane 8800 gt birde 600 w yukarısı highpower , thermaltake gibi kaliteli bir psu almanız gerekir.
    2 ekran kartı + psu = 450 lira gibi bir masrafa yol açacak.tek 5770 alsanız bile sıfırı 300 lira.en azından güç gereksinimi düşük düzeyde.5770 sıfır ve dx 11 destekli bir kartınız olacak.Bu şekilde çok daha mantıklı bir seçim olur.
  • sli f/p kartlarıyla mantıklı 2 tane gtx260 mesela dağıtır ortalığı.
  • 8800 Gt ler için 240 Liradan anlaştım forumdan ikisi için
    ben proofesyonel oyun makinası toplamaya çalışmıyorum ( nasıl bir cümle oldu çözemedim profesyonel oyun makinası ne onuda bilmiyorum )
    başlangıç seviyesi yada üst seviye onuda pek anlamıyorum yani işlemcinin hızını arttırarak bişiy elde etmeye çalışmıyorum sadece bu sisteme ekran kartı alacam ama orantılı bişy alıyım ne gerekide kalsın ne üste çıksın sonuçta bu maknada oyun oynanmıycak sadece denenecek oyunlar bbide işte dewamlı olarak video işliyruz filan dvd rw lerden anlışılacagı gibi işlenen videolar kopyalanıyor falan filan i5 i7 sistemleri pek bilmiyorum intelin son kullandıgım işlemcisi Q8300 dü oda phenom kadar tat vermedi bana sonrada intel kulanmadım şimdi ekran katının fiyatını verdim buna göre napıyım bide hdd lerin bi kısmı powerdanmıdır neden bilmiyorum bazı sata çıkışlarında çalışmıyor özellikle 500 lüklerle bi 750 lik sata power kablosu seçiyor onlardan söktügüm kabloyu sistem diskine yada digerlerine takınca sorun yok neden olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: dilmutt

İşlemciyi karta darboğaz yapmayacak seviyeye çekmeniz gerekir.Bu oyundan oyuna değişir.Elinizdeki işlemciyi 3.6 ghz yapsanız bile 2.66 ghz de çalışan bir i5 performansı alamazsınız.Mimarisi gereği işlemciniz giriş seviye bir işlemci.O yüzden bırakın 2.71 ghz'yi 3.6 ghz bile yeterli olmayacaktır.Tabi bu sizin beklentilerinize göre değişir.

benim işlemci bi işe yaramazmı hocam ? önere bileceginiz bi işlemci warmı peki yanlız dedigim gibi amaç oyun oynamak degil oyunları deneriz ama tamamen oynamıyoruz harıl harıl oyun oynuyacak vaktimiz pek olmuyor ::(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.