Şimdi Ara

skype yükleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

nokia 5800'a ovi'den olsun skype'ın kendi sitesinden olsun, skype'ı yüklemeye çalışıtığımda yükleme hatası veriyor. herhangi bir neden de yazmıyor. sadece "yükleme hatası" yazılı bir ekran çıkıyor. telefonumun hafıza kartı bir aralar müzikçalarda sapıtmıştı. içinde skype yüklü haldeyken hafıza kartına telefondan format attım. acaba sebebi bu olabilir mi? diğer programlarda henüz bir sıkıntı yok. yani en azından programlar yükleniyor ama skype'ı kuramadım.

diğer programları yüklemeye çalışıtığımda örneğin xxx versiyon 1.0.12, xxx versiyon 1.0.12 ile değiştirilsin mi diye soruyor. değiştirilsin dediğimde bir sorun çıkmıyor. ama skype'da versiyonu farklı gözülüyor (program yüklü olmadığı halde) buna rağmen yüklenemiyor. acaba programların root dosyaları veya ne biliyim kayıt defteri tarzı bir şey varsa telefonda acaba onlar kaldı da telefon ondan dolayı mı sapıttı? bu tip sorunları yaşamamak için telefondan hafıza kartını biçimlendir seçeneğini seçtim ama demek nokia'nın yapacağı iş bu kadar oluyormuş.

bu sorunu nasıl çözebilirim fikri olan varsa lütfen yardım edin

teşekkürler

• hiç kimsenin bilgisi yok mu konu hakkında?
  • hocam benim kanımca en kesin olan çözümü söyleyeyim sana öncelikle hafıza kartına format atma işini unutmalısın:
    1- ilk olarak telefonu depolama modunda bilgisayara bağlayıp hafıza kartındaki "data, private, resource, sys, system" klasörlerini sil diğer klasörlerin kalsın(her hafıza kartına format atman gerektiğinde bu işlemi yaparsan dosya kopyalamaktan kurtulursun)
    2- silme işi bitince telefonu usb den çıkar ve hemen ardından hafıza kartının kapağını açıp hafıza kartını bastırıp çıkar öyle kalsın
    3- telefona *#7370# den hard format at sonra telefon açıldığında hafıza kartını tak bundan hemen sonra skype ı yükle

eğer olmadıysa ya yükleme dosyasında sorun var ya işletim sistemin hackli değil ya da skype ın çalışması için öncelikle phyton yada java gibi bir paket yüklemek gereklidir inşallah çözersin kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: PehlivanJedi

hocam benim kanımca en kesin olan çözümü söyleyeyim sana öncelikle hafıza kartına format atma işini unutmalısın:
    1- ilk olarak telefonu depolama modunda bilgisayara bağlayıp hafıza kartındaki "data, private, resource, sys, system" klasörlerini sil diğer klasörlerin kalsın(her hafıza kartına format atman gerektiğinde bu işlemi yaparsan dosya kopyalamaktan kurtulursun)
    2- silme işi bitince telefonu usb den çıkar ve hemen ardından hafıza kartının kapağını açıp hafıza kartını bastırıp çıkar öyle kalsın
    3- telefona *#7370# den hard format at sonra telefon açıldığında hafıza kartını tak bundan hemen sonra skype ı yükle

eğer olmadıysa ya yükleme dosyasında sorun var ya işletim sistemin hackli değil ya da skype ın çalışması için öncelikle phyton yada java gibi bir paket yüklemek gereklidir inşallah çözersin kolay gelsin

daha ne olsun

• teşekkürler işe yaradı; ancak telefon her seferinde ayrı bir sorun veriyor. düzenli olarak her 12 saatte bir hard format atmadan telefon rahat edemiyor. şimdi de haritaları güncelleyemiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.