Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.632
Cevap
77
Favori
557.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüketim verilerini ortalama hız ve trafik yoğunluğu bilgilerini hesaba katmadan değerlendirmek pek doğru değil. Aynı marka ve model araç İstanbul'da farklı Ankara'da farklı başka bir Anadolu şehrinde farklı tüketim değerleri gösterebilir.

Kendi aracımdan örnek vermem gerekirse Ankara'da yaklaşık 7,8 lt/100km. olan ortalamam son 1 haftadır güzergah değişikliği nedeniyle 8,2 litreye çıkmış durumda.

Superb 1,4 TSI ile 5 litre ortalama görmem de mümkün 13-14 litre ortalama da; dediğim gibi tamamen güzergah, ortalama hız ve dolayısıyla trafik yoğunluğuyla da alakalı bir durum.
  • @tropik17 ve @enoktakenokta

Durumun ve verilerin farkındayım aynı ilde aynı km leri yaklaşık 60-70 deişik araçlada yaptım bunun içerisinde 3000 motor olanıda var 900 olanıda,

Bana veriler yüksek geldi yapacak bir şey yok ,3-4 bin km yi görünce fişleri kaydediyorum genel olarak bir km /lt ortalamasıda alırım tabi ama düşmez .

1.2 TSI ibiza ve 1.4 TSI scirocco da aldım 0 , her ikiside DSG onlardada kullandığım diğer araçlarda da, ne yakıyorsa bir araç odur genelde .

Otobana çıkıp CC ile 90 a sabitlemekle elde edilen değer yada şehir içinde her an aklın gaz pedalında kullanılarak elde edilen değer tabiki 2-3 lt oynatır zaten ona bir itirazım yok , yada tam tersi devamlı agresif kullanımda.

Beklediğimden çok yakıyor derken ; aracı kilosu, Hp, motor genişliği,1500 devirden itibaren verdiği yüksek tork gibi etmenleri topladım ,30 yıldır kullandığım güzergaha uyguladım, kullandığım diğer 0 araçlarla karşılaştırdım ve öyle bu sonucu ulaştım. Yoksa neye , kime göre çok yakıyor sorusu her zaman kıstasdır.

Not: 2011 da şirkete aldığım Chevy Captiva (2.0 dizel/otomatik) aynı yollarda, aynı kullanımda 14-15 lt ye yakın mazot harcamaktadır ki bence bu kalitede bir araç için tam bir fiyasko.Yeti ile karşılaştırdığımzda kalite açısından , karşılaştırma başlamadan biter.

Kısacası demek istediğim ; Aldığım bir araçtan memnun olmadığım anlamında çok yakıyor demiyorum, ama beklentilerimin altında çıktı yakıt konusunda bunuda inkar edecek değilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: OzZ.

@tropik17 ve @enoktakenokta

Durumun ve verilerin farkındayım aynı ilde aynı km leri yaklaşık 60-70 deişik araçlada yaptım bunun içerisinde 3000 motor olanıda var 900 olanıda,

Bana veriler yüksek geldi yapacak bir şey yok ,3-4 bin km yi görünce fişleri kaydediyorum genel olarak bir km /lt ortalamasıda alırım tabi ama düşmez .

1.2 TSI ibiza ve 1.4 TSI scirocco da aldım 0 , her ikiside DSG onlardada kullandığım diğer araçlarda da, ne yakıyorsa bir araç odur genelde .

Otobana çıkıp CC ile 90 a sabitlemekle elde edilen değer yada şehir içinde her an aklın gaz pedalında kullanılarak elde edilen değer tabiki 2-3 lt oynatır zaten ona bir itirazım yok , yada tam tersi devamlı agresif kullanımda.

Beklediğimden çok yakıyor derken ; aracı kilosu, Hp, motor genişliği,1500 devirden itibaren verdiği yüksek tork gibi etmenleri topladım ,30 yıldır kullandığım güzergaha uyguladım, kullandığım diğer 0 araçlarla karşılaştırdım ve öyle bu sonucu ulaştım. Yoksa neye , kime göre çok yakıyor sorusu her zaman kıstasdır.

Not: 2011 da şirkete aldığım Chevy Captiva (2.0 dizel/otomatik) aynı yollarda, aynı kullanımda 14-15 lt ye yakın mazot harcamaktadır ki bence bu kalitede bir araç için tam bir fiyasko.Yeti ile karşılaştırdığımzda kalite açısından , karşılaştırma başlamadan biter.

Kısacası demek istediğim ; Aldığım bir araçtan memnun olmadığım anlamında çok yakıyor demiyorum, ama beklentilerimin altında çıktı yakıt konusunda bunuda inkar edecek değilim...

Hocam captivaya yetiden çok faha kaliteli mi diyorsunuz, cümlenizi tam olarak anlayamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gralcan -- 16 Mart 2013; 16:58:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

Hocam captivaya yetiden çok faha kaliteli mi diyorsunuz, cümlenizi tam olarak anlayamadım?

+1 Bende tam aynı noktayı anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabatak58 -- 16 Mart 2013; 17:40:56 >
  • Farklı kategoriler; Birisi BMW X5 sınıfında bir araç, diğeri X3.

Captiva 2 ton, Yeti 1400kg.

Sn. OzZ. 2. el temiz bir Captiva parasına Yeti aldığına göre, Yetinin daha kaliteli olduğunu düşünüyor sanırım.
  • Tam tersi , yeti captivadan her açıdan daha kaliteli ,captiva tam bir teneke bana göre (kişisel fikrim).

2 el temiz captiva parasına derken ? Şu an opel showromlarında 2012 model 2.0 dizel otomatik en dolusu nu 69*70 bin tl ye bırakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Farklı kategoriler; Birisi BMW X5 sınıfında bir araç, diğeri X3.

Captiva 2 ton, Yeti 1400kg.

Sn. OzZ. 2. el temiz bir Captiva parasına Yeti aldığına göre, Yetinin daha kaliteli olduğunu düşünüyor sanırım.

Yetinin sürüş konforu fazla, captiva karting aracı hissi veriyor. Motorunun ve fiyatının aracı değil bana görede. Yetiyi hafife almayın, audi-vw kırması bir araç neticede.

Edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 17 Mart 2013; 9:04:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir soruda gündüz farlarından geliyor :) bunları hazır leddi zenon veya sadece beyaz led e dönüştürmek için hazır bir kit varmı ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

evet; önceki led gündüz farı mesajına ek olarak yeni resimler buldum. gündüz farı ampulünü led ile değiştirmek isteyenler için fikir verecektir... gerçekten beyaz led gündüz farı yakışmış, güzel duruyor... Buyrun...

bilgi:
    http://www.benzinfabrik.de/de/led-tagfahrlicht/smd-led-tagfahrlicht-set-fuer-skoda-yeti/
    http://www.yetiownersclub.co.uk/forum/change-to-drl-led-bulbs_topic97.html
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.195413317187263.50353.190691594326102
    http://www.briskoda.net/forums/topic/218300-yeti-lights-upgrade/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eckid -- 18 Mart 2013; 1:22:56 >

• Arkadaşlar,

Bagaj havuzu tavsiyesine ihtiyacım var...
  • quote:

Tam tersi , yeti captivadan her açıdan daha kaliteli ,captiva tam bir teneke bana göre (kişisel fikrim).

2 el temiz captiva parasına derken ? Şu an opel showromlarında 2012 model 2.0 dizel otomatik en dolusu nu 69*70 bin tl ye bırakıyorlar.

Sn. OzZ. Güner Bey ve siz benim ilgili mesajımda ne yazdığımı tekrar tekrar kontrol etmeme sebep oldunuz :)

Sn. OzZ. "Yetinin daha kaliteli olduğunu düşünüyor sanırım" diye yazmışım

"Tam tersi Yeti daha kaliteli" yazmışsınız. :)

Sınıf farkını söyleyerek başladığım için, devamını da o şekilde anlamaya zorlamışsınız! ( aynı durumda yetiyi seçen birini öyle anlamanız da ayrı bir konu. )
    Sınıf farkını yakıt tüketimininden bahsedildiği için eklemiştim. Araçlarda sınıf farkı kalite farkını göstermez. Genellikle ülkesine göre aracın ağırlığına veya güvenliğine vurgu yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 17 Mart 2013; 21:59:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Arkadaşlar,

Bagaj havuzu tavsiyesine ihtiyacım var...

http://www.ypsplast.com.tr/skoda-yeti-suv.html~incele

http://www.ypsplast.com.tr/1-skoda-yeti-suv-greenline.html~incele

• %90 ını uzun yolda olmak üzere sabit 80-90 km hızla hız sabitliyicili bir depo mazotla 1250 km gittim henüz araç 4500 km de bana çok ama çok iyi geldi 0,18 krş yakmış birde sizlerden yorum almak istedim
  • 4,3 lt / 100 km , normal görünüyor .
  • 106.000 Km'deki 2000 Model 2500 V6 Otomatik Suzuki Grand Vitara'mı satıp, 2010 model 33.000 km'de sunrooflu 1.2 TSI Dsg Skoda Yeti aldım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Memnunmuyum? Henüz bilemiyorum. Yeti kaliteli, konforlu, kullanım rahatlığı ve kolaylığı olan bir araç Ancak memunsuzluğumun biri yakıt tüketimi. Şehir içinde 53 kuruş, şehir dışında ise 32 kuruş yakıyor. Bir dğer memnunsuzluğum ise beni son derece rahatsız eden DSG ile ilgili. Zira hissedilmeyen hızlı bir vites değişimi var. Ancak hergün ya da her zaman yapmamakla birlikte kalkışlarda, yokuş kalkışlarında, sağa ya da sola dönerken ön lastiklerde meydana gelen titreme ve vuruntu sesi insanı rahatsız, huzursuz, tedirgin ve mutsuz ediyor. Zira ne zaman nerede su koyupta yolda kalacağım korkusu yaşıyorum. Ayrıca garantisi de yok. Daha önce 7 kullandığım Suzuki Grand Vitara'da rutin bakımlar ve malzemeler dışında sadece ön fren balatalarını değiştidim. Hiç su koyuvermedi, hiç de tedirgin etmedi. Her zaman gönül rahatlığı ile kullandım. Normalde yine 2007-2008 model Grand Vitara düşünüyordum. Vergisi ve yakıt tüketimi nedeniyle almadım,alamadım. Yeti alacak arkadaşlara ise önerim dizel ve manuel almalarıdır. Zira forumlardan okuduğum,araştırdığım ve incelediğim kadarıyla VW-AUDI-SEAT-SKODA gurubunun DSG'si sorunlu görünüyor. Ve bende bu sorunlu DSG'ye denk geldim. Yani sizler denk gelmeyin ve rahatsız,tedirgin, huzursuz,mutsuz olmayın.(Bunlar benim düşüncelerim)

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyyar20

%90 ını uzun yolda olmak üzere sabit 80-90 km hızla hız sabitliyicili bir depo mazotla 1250 km gittim henüz araç 4500 km de bana çok ama çok iyi geldi 0,18 krş yakmış birde sizlerden yorum almak istedim

Merhaba

Bu rakamlar bence cok iyi. Ben bu rakamlari gorsem her hafta sonu biyerlere kacarım. Otomatik diye aldik benzinliyi... Yapacak bisi yok artik. Ama ist icinde rahatligi başka bişi....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 yeti turboya puluydu , dsg güncellemeleriydi , yeni kavramasıydı vs. derken eskisi kadar az yakamıyor sanki . bu haliyle boyuna , kilosuna göre yakıtı azda sayılmaz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucel6153

106.000 Km'deki 2000 Model 2500 V6 Otomatik Suzuki Grand Vitara'mı satıp, 2010 model 33.000 km'de sunrooflu 1.2 TSI Dsg Skoda Yeti aldım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Memnunmuyum? Henüz bilemiyorum. Yeti kaliteli, konforlu, kullanım rahatlığı ve kolaylığı olan bir araç Ancak memunsuzluğumun biri yakıt tüketimi. Şehir içinde 53 kuruş, şehir dışında ise 32 kuruş yakıyor. Bir dğer memnunsuzluğum ise beni son derece rahatsız eden DSG ile ilgili. Zira hissedilmeyen hızlı bir vites değişimi var. Ancak hergün ya da her zaman yapmamakla birlikte kalkışlarda, yokuş kalkışlarında, sağa ya da sola dönerken ön lastiklerde meydana gelen titreme ve vuruntu sesi insanı rahatsız, huzursuz, tedirgin ve mutsuz ediyor. Zira ne zaman nerede su koyupta yolda kalacağım korkusu yaşıyorum. Ayrıca garantisi de yok. Daha önce 7 kullandığım Suzuki Grand Vitara'da rutin bakımlar ve malzemeler dışında sadece ön fren balatalarını değiştidim. Hiç su koyuvermedi, hiç de tedirgin etmedi. Her zaman gönül rahatlığı ile kullandım. Normalde yine 2007-2008 model Grand Vitara düşünüyordum. Vergisi ve yakıt tüketimi nedeniyle almadım,alamadım. Yeti alacak arkadaşlara ise önerim dizel ve manuel almalarıdır. Zira forumlardan okuduğum,araştırdığım ve incelediğim kadarıyla VW-AUDI-SEAT-SKODA gurubunun DSG'si sorunlu görünüyor. Ve bende bu sorunlu DSG'ye denk geldim. Yani sizler denk gelmeyin ve rahatsız,tedirgin, huzursuz,mutsuz olmayın.(Bunlar benim düşüncelerim)

kavramanızda sorun var muhtemelen . aracınız yetkili servis bakımlıysa işçilik parası ya da belirli bir yüzdesi tutarına kavramayı değiştirebilirsiniz . iyi niyet garantisine sokulmazsa 2500 tl civarı tutar . bu durumda ısrarcı olun , birçok kişinin değiştiğini vs. söyleyin .

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyyar20

%90 ını uzun yolda olmak üzere sabit 80-90 km hızla hız sabitliyicili bir depo mazotla 1250 km gittim henüz araç 4500 km de bana çok ama çok iyi geldi 0,18 krş yakmış birde sizlerden yorum almak istedim

Yoruma gerek var mı
  • Sn. yucel6153

Merak ettim. Affınıza sığınarak vitarayı satma nedeninizi öğrenebilirmiyim?

Vitarayı insanların özellikle de arazi meraklılarının sevdiği, birbirlerine tavsiye ettiği bir araç olarak biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

4,3 lt / 100 km , normal görünüyor .

aracın 4500 km de olmasından dolayı bana az geldi rodaj süresi dolduğunda demekki 1300 km ancak gidicek ortalama ekranda 4.2 yazıyordu yani fabrika verisini henüz rodaj dolmadan yakalamakda -bu arabayı tercih ettiğim için dahada mutluyum yetime teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.