Şimdi Ara

Skoda Kodiaq Ana Konu (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.607
Cevap
91
Favori
454.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O parca iyi guzel dusunulerek konulmus ama benim aklima da kis sartlarinda ne olacagi takiliyor. Ankarada gece hava dona cekti mi, sabah kapilari acamadigimiz oluyor. Boyle havalarda bu parca kapiyi kapatirken ice girmedi nolacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar slm aracım dsg ambition paket 4000 km de, tespit ettiğim burada yazılmamış birkaç sorun var sizlerde de oyle mi?

*Araç yokuş çıkarken 2. vitesden 3. vitese geçme aralığı çok uzun 4500 devirde 3. vitese geçiyor bu esnada bu sessiz araç da motorun sesi bayağı duyuluyor.DSG şanzımanda pek normal gelmedi bana.

*Hafta sonu uzun yola gittim bozuk yolda ve 90 üzeri sol kapı tarafından ciddi rahatsız edici trim sesi geliyor.Tahminim hoparlörün yüzeyindeki korumadan.( kapı kolunu elimle sıkı tuttum ama geçmedi ordan mı aceba diye)

*Havalandırmayı tek tuşla kapatabileceğimiz bir tuş var mı. Önceki arabam octavia da "rest" yazan yerde "off" tuşu vardı.Aceba ben mi bilmiyorum.

*Kapılar koruyucudan mı nedir tam sert çekmeyince kapanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seriousboy -- 23 Ekim 2017; 12:10:13 >
  • seriousboy S kullanıcısına yanıt
    Slm

Dediginiz yokus cikarken 2. Vitesten 3. Vitese atma araligi bende de oyle. Lakin dsgnin ozelligidir diye hic problem olarak gormedim. Trim sesine gelince bahsettiginiz durum tamda dediginiz yerden hoparlorun ustundeki plastik aksamdan geliyor. Bende sag taraftan zaman zaman geliyor. Elimle bastirdigimda kesiliyor.Havalandirmayi tek tusla kapatacak yer yok diye biliyorum. Ortadaki butonu cevirerek kapatiyorum. Kapilara gelince biraz sert kapatmak gerekiyor eger vakumlu kapi yaptirmayi dusunurseniz 4000 tl gibi bir ucrete yapiyorlar o zaman bu sikinti ortadan kalkiyor. Ama delme islemi yapacaklari icin bana pek cazip gelmiyor acikcasi. İyi gunler

• Selcuk2427414 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, ilk üretilen arabalarda galiba bu trim sesi genelde oluyor, vakumlu kapı bence de gereksiz ama benim de aklımdan daha önce bi arkadaş videousunu atmıştı elektrikli bagaj yaptırmak geçiyor. 2000 tl civarı imiş .bu arada yan basamak yaptırdım şaşmaz oto sanayide.fena olmadı.
  • Klima düğmesi üzerindeki menüye basınca multimedya ekranı üzerine on/off tuşları yansıyor. Oradan açıp kapatabiliriz. (Süperb ler de böyle korkanların da aynı olacağını dusunuyorum. )

• Arkadaşlar kış lastiği ne marka almayı düşünüyorsunuz .Ben goodyear nokian continental arasında kararsız kaldım.Aracım 4x4 ama fikrinizi varsa tecrübenizi almak istedim.
    Rica ederim. Zamanınız olursa yan basamaklı bir foto koyabilirseniz çok sevinirim. Bir de ne kadara mâl oldu. İyi akşamlar

•  Skoda Kodiaq Ana Konu

Skoda Kodiaq Ana Konu

350 tl ye mal oldu.

Tesekkurler cok yakismis. Bende ilerde dusunebilirim. Bu arada benim bolero ekran ara sira reset atiyor boyle bir durumla kardilana var mi acaba. Su ana kadar 6-7 kere yapti

• Selcuk2427414 S kullanıcısına yanıt
    Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan birisi olmuştu. Sanıyorum yine bu forumda okumuştum. Geçmiş sayfalardan bilgiye ulaşabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla;

Soruna, radyoların logolarının otomatik olarak sisteme eklenmesinden kaynaklı yazılımsal bir durumdu. Radyo ayarlarından istasyon logolarının otomatik olarak eklenme onayı kaldırıldıktan sonra arkadaşın sorunu çözülmüştü.
  • Mrb.. yolda seyir halindeyken bagaj açıldı uyarısı geliyor inip baktığımda hakikaten açılmış kendi kendine... 2 -3 kez oldu böyle sizce nedendir?

• Prestij pakete 235 5 19 yerine 235 55 19 kış lastiği taktırdım. Bence daha güzel ve heyetli durdu.

Skoda Kodiaq Ana Konu

Skoda Kodiaq Ana Konu

Skoda Kodiaq Ana Konu

• Düzeltme 235 50 19 yerine 235 55 19

• 235 50 19 bulmak gerçekten zordu. Herhangi bir problem sürtme vs. olmadı değil mi hocam?

• Şu an için öyle bir şey görmedim. Tam tur dönüşlerde de test ettim. Sorun yok .5 kişi yükle en yakın zamanda test edip sonucu yazarım.

• nemesis.22 N kullanıcısına yanıt
    Fark %3.2 bence buna gerek yoktu. Bildiginiz gibi farkin %3 un altinda olmasina dikkat etmek gerekiyor. Ben lastik degistirirken 205den 225e gecerken fark %0.47ydi. Acicasi yuzde1 in uzerine pek yanasmamak lazim.
  • Arkadaslar merhaba. Prestige paketle araniza kaynadim. Size bir sorum olacak; benzin kapaginin icinde buz kazima aparati standart oluyor mu? Benim aracta yok da

Hocam merhaba. Uzerinde gelen lasttik boyutlarinda kis lastigi almaya kalksak 700-900tl arasinda bir fiyat cikiyor. Sizin aldiginiz lastikler neredeyse yari fiyatina geliyor ancak asagidaki linkte konuyu tartismislar:

https://forum.donanimhaber.com/lastik-ebadi-degistirme-uzmanlik-sorusu--9512463

Burada aklima su soru geliyor, kodiaqlarda 17,18 ve 19 inch lastik boyutlarinin herbiri icin arac ayri ayri kalibre mi ediliyor?

• nemesis.22 N kullanıcısına yanıt
    Ben de 235/55 R19 bakmistim ama sonra gordum ki 235/55 i ancak R18 ile kullanmak gerekiyor 235/50 R19 kullanilmali diye

Hatta 235/55 R18 100V iken bizdeki 19 inc ile 235/50 R19 99V kullanin denmis ve sonra lastik ureticilerinin sayfalarinda da kodiaq secildigi zaman baktigim zaman ise on lastikler icin 235/50 R19 99V iken arka lastikler icin 235/55 R19 100V kullanilabildigini yazmislar. Dolayisi ile kafa karisikligi oldu ama en azindan on lastiklerde de takmamak lazim diye dusunuyorum 235/55.

Istanbuldayim ustunde gelen 235/50 R19 Pirelli Scorpion Verdeler All Season oldugu icin ne kadar kis lastigi takmam gerektigi konusunda emin degilim.
  •  Skoda Kodiaq Ana Konu

Arkadaşlar herkese selam; 1.4 TSI 150 PS 4x4 Green Tec DSG Prestige Kodiaq sahibiyim. Araçla ilgili sormak istediğim bir husus var. Elektronik park freni tuşunun sağındaki "ESC Sport / ASR sistemini devre dışı bırakma tuşu (.. OFF tuşu)" na bastığımda gösterge panelinde ilgili kontrol lambası yanıyor ve gösterge panelinin ekranında ilgili mesaj gösteriliyor ANCAK tuşun üzerindeki lamba yanmıyor. oysaki vitesin arkasında bulunan sürüş modu yönetimi, off road, auto hold, park freni hepsinin lambası yanıyor. Sizde de böyle bir durum var mı. Konuyla ilgili görüşlerinizi söylerseniz sevinirim. Yanması gerekli, bizde yanıyor derseniz eğer, servise götüreceğim. Herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GHOS_T -- 30 Ekim 2017; 11:6:26 >

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.