Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (408. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.739
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GG'den köklü marka zeytinyağı aldım yorumlar olumlu 25 liralık çekle 100 liraya geldi ;

https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/koklu-erken-hasat-soguk-sikim-tas-baski-naturel-sizma-zeytinyagi-5-lt-348411039
  • https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/avilo-soguk-sikim-naturel-sizma-zeytinyagi-5-lt-329671026

80/20 çek ve %20 TEB iadesi ile yaklaşık 60 tl ye geliyor. Herkese tavsiye ederim.
  • özelden yazan arkadaşlar var. oradan cevap yazmak yerine burada yazmak daha uygun olur diye düşündüm. öncelikle bu konuda uzman değilim; bu işin eğitimini almadım. benim yazdıklarım amatörce yapılmış kişisel değerlendirmeler. ayrıca zeytinyağında beğeni göreceli bir şey. benim damak zevkime hitap eden bir ürün başkası tarafından beğenilmeyebilir. orfionla tibak'ı karşılaştırmam isteniyor. ben orfionun bir önceki sezon ürününü denemiştim ve hafif bulmuştum. özgür bey kendini geliştiren bir yetiştirici ve bu seneki ürünün daha iyi olduğunu söylüyor.

tibak'a gelince, bana göre hem fiyatı uygun, hem organik, hem de aroma yönünden güzel bir yağ. o yüzden benim favorim. fakat ondan daha sert olan bir menteşe som var mesela. forumda daha çok butik ürünler tercih ediliyor ama mesela kristal'in selection marka yağı da güzel. aklımda kalan diğer iki yağ da "özgün 0.4" ve "sazak". tabi son ikisi farklı bir türden, edremit zeytininden sıkılmış yağlar, ama güzel yağlar.
    www.hangizeytinyagi.com adresindeki ürünler işin uzamanından yıldızlı ürünler. oradakilerden de tercih edilebilir.

forumu takip edenlere tavsiyem, sıcak yemekler için olgun hasat z.yağı kullanın örneğin şu an kampanyası olan laleli'nin 5 lt. 100 tl olanı çok uygun bir tercih olabilir bu konuda; şifa niyetine içmek veya salatalarda kullanmak için ise erken hasat bir zeytinyağı alın derim. tavsiyem onu da birer litrelik alın ve yarım litrelik şişelere aktararak tüketin. çünkü z.yağı evde çok fazla tüketilmiyorsa, ilk kullanımdaki nefaset, şişede ve buzdolabında beklese bile, sonraları kayboluyor.

bir de forumda, farklı yağları denemiş en yetkin kişi Lanvin1 nickli arkadaş. ben bazı yağları onun forumda okuduğum tavsiyesiyle denedim. onun yorumlarını okursanız epey marka hakkında fikir sahibi olursunuz. tabii bir de özgür bey var. onun orfion sitesi için yazdığı yazılar ve buradaki değerlendirmeleri de okuyanını bir hayli bilgilendirecek türden. foruma birçok üretici yazdı, ama aralarında eleştiriye tahammül edebilen, bir tek o çıktı.

• damn right
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

Bu konuda şöyle bir paylaşım olmuştu bir zaman once;

http://hangizeytinyagi.com/haberoku.asp?id=178

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim aradığımı buldum verdiğiniz linkle. Bu durum ülkemiz gıda sektörünün durumunu ortaya koyan bir tablo. Kim ne tutturursa, denetim namına bir şey yok. Tebliğe uygun olmayan şeyler bile göstere göstere satilabiliyor. Tek iyi tarafı adamlar dürüstçe açık açık ne olduğunu yazmışlar. Adamlar bunu riviera diye satsa yine dur diyen olmayacak maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• abdullah sancak A kullanıcısına yanıt
    Sazak benim de takibimde olan yağlardan. Fiyatı uygun bana göre kendi sitesinde. Mut zeytinyağları hakkında olumlu yorumlar okudum. Silifkede 12 ay askerlik yaptığım için mut da silifkeye yakın olduğu için oranın havasını az çok biliyorum. Poyrazı kuvvetlidir ve genel olarak yayla serinliğindedir. Bunların yağa lezzet ve karakter katacağını düşünüyorum. Zaten herkes zeytinliğinin aldığı rüzgar ile övünüyor, didimin meltemiydi, kaz dağlarının esintisiydi, poyrazdı vs. Yalnız sazak ın naturel sizmasinda soğuk sıkım ibaresi yok o dikkatimi çekti. Erken hasatta soğuk sıkım yazıyor naturelde yazmıyor. Sazak in bir de erken hasat yağının videosu var sitesinde, zeytinler gerçekten yeşil ve çıkan yağın rengi de çok güzel bir yeşil, davet ediyor yağa resmen. Renk bir kalite ölçütü sayilmasa da beni cezbediyor şahsen tabi yağın diğer özellikleri de kafama yatarsa.

• Buraya da yazayım, Özem'in anneler günü kampanyası

http://www.ozemzeytinyaglari.com/kampanyalar?ps=3

• Özem gece vakti bir sürü masraf yaptırdı.
  • bien kullanıcısına yanıt
    Tek çekimle olmasa ben de abartacaktım
    Gerçi evde 20lt den fazla yağ oldu şu an açılmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 13 Mayıs 2018; 2:1:28 >
    Hocam 2 litrelik teneke kutularını tavsiye eder misiniz ? (Erken hasat) Antalya'da yaşıyorum 6 tane olandan mı alayım sizce 2 tane 2litre kutuda satılandan mı ? 4 ay sonra Yen'i kutu aldığımda sizce ilk gün aldığım tadı alabilirim miyim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • masmas1514 M kullanıcısına yanıt
    Ben 2 lt teneke kutu alıyorum. Açtıktan sonra 4 tane 500'luk koyu renk şişeye üstte boşkuk kalmayacak şekilde bölüştürüyorum. Bu şekilde kullanımda sorun yaşamıyorum. Çok titizseniz 6 lı şişe daha iyi tabii. Ama epey fiyat farkı oluyor.
  • Ürünlerini satması gereken fiyatın 2 katına satıp olması gereken fiyata indiğinde bunun adı ne zamandan beri indirim oluyor? anlamak güç bu firma inanılmaz fiyat algısı yaratmaya çalışıyor kaç senedir bakıyorum bu firmanın ayvalıkta kendinden çok daha iyi yağlar üreten firmalar olduğundan haberi yok galiba kendilerini dünyada tek zeytinyağı üreten firmamı sanıyorlar ne?

Sattıkları yağ 35 tlden bir kuruş fazla etmez tek özelliği canan karatayı çiftliklerine getirip reklam yapmaları

Yalandan arge yapıyorlar gibi halka izlenim vermeye çalışıyorlar 0.2 domat zeytinyağı yapmışlar litresi 80 tl komedi filmi gibi:)) aksihara gidin domatın kralını litresini 30 tl alırsınız

Zaten peynirlerinide kimse beğenmemişti geçen sene burda!! Olgun hasat yağ satıyor tenekesi 210 tl:))allahtan naturel birinci satmıyorlar onuda olsaydı 200 tl satarlardı galiba sabah sabah sağlam güldüm

Şu firmaya verdiğiniz paranıza yazık gerçekten indirim falan yok bindirimden indirim var

Birde uyanık açlara bakarmısınız her üründen bir tanede alamıyorsunuz 2 litre teneke satıyor 2x2 şeklinde almanız lazım 5 tl teneke satıyor 2x2 verip 250 tl bayılıcaksınız adam belki 10 litre yağ almak istemiyor saçmalığın daniskası 500 ml şişeleride 6lı paket yapmış birde neymiş yoğun talep gelmiş kampanyayı saat 18:00 kadar uzatmışlarmış!! zaten bayıldı millet yollara düştü sizden yağ almak için bence bu firmanın adı bile geçmemeli bu forumda kesinlikle milleti göz göre göre kazıklıyor kandırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 13 Mayıs 2018; 12:2:11 >

• Yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum.
    Ama 5 litre olgun hasat 125 TL,
    Erken hasat litre fiyatı 32,5 TL bu kalitedeki yağ için bence uygun.
    Standardından emin olarak alabileceğim çok fazla firma seçeneğim de yok. O yüzden beğendiğim firmalarda indirim olunca alıyorum.
    Değerli dostum

125 tl bandı 5 litre için erken hasat bandıdır!! neden insan o fiyata erken hasat varken olgun hasat alsın üstünde özem yazıyor diyemi? hatta az daha zorlasan 140 t ye organik yağlar var. ayrıca sana iki teneke alma zorunluğu getirmiş yani 5 litre tenekeyi alman için 250 tl vermen lazım

32.5 tl bu kalitede yağ için normalden ziyade bu kalitenin ederi 32.5 tldir zaten bunun yağı için hani şaşılacak sevinilecek hemen alayım bitmesin durumu falan yok 6x500 ml 3 litre erken hasat yağı 135 tl satıyor o paraya 5 litre teneke organik erken hasat alırsın 2 litrede fazladan mis gibi tüketirsin frantoi cutreramı satıyorsun bu ne hava

Ayvalıkta 30 tl kötü bir yağda alabilirsin çok iyi bir yağda alabilirsin bu aradaki fark özemin ben daha kaliteliyim farkı değildir tamamen milleti kazıklama prensibidir yinede tercih sizin iyi günlerde kullanın
  • Zeytinyağı konusundaki görüşlerinize, bilginize saygı duyuyorum.
    İstanbul'da yaşıyorum. Köy, kasaba dolaşıp güvenilir zeytinyağı bulma imkanım yok.
    İnternetten satın alabileceğim kaliteli, ucuz, her tenekesinden farklı ürün çıkmayan, belli standartın altına düşmeyen, "bu tenekenin tadı değişik çıktı acaba hileli mi", "0,8 asit yazıyor ama asidi yüksek gibi", "galiba bu ürün soğuk sıkım değil" tereddütü yaşamayacağım zeytinyağı önerilerinzi firma belirterek yazarsanız herkes yararlanır. Hem böylece tuhaf fiyatlama politikası uygulayan firmalara mahkum olmayız.
  • Herşey iyi güzel ama o milleti kazıklama işi nedir anlamadım :)

• Açıkçası fiyat politikasını ben de beğenmiyorum ama bu ürünlerinin kaliteli ve lezzetli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. En azından benim damak tadıma uyuyor ve 125TL şu durumda gayet makul.
  • Özem kim ne derse desin şuan güzel indirim yaptı, ayrıca bindirim indirim gibi bişeyde görmüyorum her yıl bunu uyguluyorlar ve klasikleşen indirimleri oldu.

• Yılın 365 günü 30-35 bandında(Ayvalık yöresi için) minimum özem seviyesinde veya daha iyi yağlar zaten bulunuyor diyorum demek istediğim her zaman bulunan yağlar fırsat olmuyorda neden özem indirim yapınca sanki çok özel bir durummuş gibi büyütülüyor demek istediğim bu yani herkes hileli herkes kötü bir özemmi iyi bir alışmışlar özem özem sanırsın dünyanın en iyi yağı özem bir kriter değildir zeytinyağında allahın standart gömeç yağı işte abartacak bir şey yok bunda yani normalde diğer yağları 30-35 tl bulduğunuzda neden sevinmiyorsunuz özemin litresi 32.5 tl indiğinde yada indirim yaptığında indirim fırsat oluyor tamamen takıntı başka bir şey değil neyse özemcilere diyecek bir şeyim yok daha ben organik diyorum hala özem şeffaf diyorsunuz millet ambalajın üzerine peroksit değerinden polifenol değerine kadar yazıyor özemde hangisi var bunun gıda denetim raporunu sitesine köydeki bakkal mehmette koyuyor

Ben özemin çakma indirimle 3 litresi 135 tl sattığı yağa 5 litre 450-500 polifenöllü organik yağ alınıyor diyorum siz hala özem şeffaf herşeyi açıklıyor diyorsunuz özem kimki neyi açıklıcak? Ben organik diyorum organikten ötesimi var özemin yağı organik bile değil+sattığı yağın kaç polifenöl? olduğunu gösteren bir ibare gösterin bana peroksit değeri? firma sahibinin bundan bile haberi yoktur analizlerini yaptırdığı firmanın adresi kim? Öyle canan karatayı getirip reklam yapmakla olmaz bu işler balon bir ayvalık firmasından başka bir şey değil insanları nasıl yolsam onun derdinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 13 Mayıs 2018; 16:41:35 >

• Uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum ama ilk defa yazma gereksinimi duydum. Şuana kadar butik üretici diyebileceğimiz firmaları hangizeytinyağı.net adresinden ve sağlıklı yaşıyoruz sayfasından inceledim ve birçoğunu da denedim (zetay,ovilo,tuay, etembey,orfion, özem vb güvenirlilik açısından da sürekli kuşku içindeydim sonuçta sağlıklı doğal ürün bulmak çok zor. Ama fiyat ve tat olarak bana en yakın olan Özem i iki yıldır kullanıyorum üretim yerleri ve kendileri bu konuda çok şeffaf istediğiniz gibi sorgulama yapabiliyorsunuz. Zeytinyağına gelince Türkiye'de zeytinyağı satmak kolay ama nasıl üretildiği nerde üretildiği hiç sorgulanmıyor mesela soğuk sıkım yapanlar gerçekten soğuk sıkım mı? Memecik dediği gerçekten memecik mı? Yada diğer zeytin türleri? ödüllü zeytinyağı gerçekten ödüllü mü? Karalamak kolay inanmak zor.

Bu fiyatlar ve ekonomik düzende indirimle bizlere doğal ürün veren firmalara teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.