Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.027
Cevap
12
Favori
521.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yazan bir çok yazıyı okudum yinede yanlış sıralama yapmamak için sorayım dedim.

-2.el bi araç aldım arkadaşımdan
    -tüp taktırdım
    -bugün noterden satışı üzerime aldım
    -yarın gidip tüp taktırdığım yerden adıma fatura kestireceğim ( yanlışmı biliyom)

sonrası için sıralamayı bilmiyorum...

yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bir önceki sayfa...
  • quote:

-2.el bi araç aldım arkadaşımdan
    -tüp taktırdım
    -bugün noterden satışı üzerime aldım
    -yarın gidip tüp taktırdığım yerden adıma fatura kestireceğim ( yanlışmı biliyom)

doğru, tüpü takan yer diğer gerekli tüm evrakları da vermeli.
  • trafik dısında tüm işlemlerimi yaptım.
    sızdırmazlık 25 tl
    egzos 21 tl eski kart olursa
    ek 1 e 15 tl verdim 3 nüsha cıkardılar
    muayene 123.90. sabah gittim sıra aldım. bugunkü ehliyet sınavında görevli oldugum için bekleedim aksama dogru gittim benim sıram gecmiş dedim 5 dakika sonra cagırdılar muayeneye aldılar.
    inşallah pazartesi trafiğe gidecem. emniyette tek nüsha değişirse 45 çift değişirse 105 deniliyo. peki bu neye göre değişiyo. ben daha aracın devrini 1 ay önce aldım üstüme şimdide lpg taktırdım onu işletecem. şimdi beim tek mi çift mi değişmesi lazım. ona göre hazırlıklı gidelim. eger tek değişmesi gerekiosa bosu bosuna ek hesaba girip faiz yemeyelim şimdi
  • TEK
  • malesef trafik 105 tl yi köstü. anlamadımki bişey. ruhsatın bi tarafında yakıt ile ilgili hiç bişey yazmıyo. muayene kısımlarından sadeece bir tanesi dolu. ama suç benim trafiğe takım elbiseyle gidip öğretmen oldugunu belli edersen (doguda takım elbiseyle dolasanaların %80 i öğretmendir) ordaki polisde sana her türlü gıcıklığı yapar.
  • Benim tek değişmişti diye hatırlıyorum. Ruhsat yaprakları yenileniyor. Acaba sizinkiler eski tipti de bundan dolayı mı ikisini de değiştirdiler.
  • valla bende bişi anlamadım. benimki eger eski olsa 1 aralık ta arabayı üstüme aldım. ( tüp taktırmayı düşünmüyordum) eğeer eskii olsa o zaman değişirdi diye düşünüyorum. belki yabancı plaka diye olmus olabilirmi diye düşündüm sonra. bakalım yarın göreeğiz hangileri değişmiiş diye. bu rada benim ruhsatlar daviteye gibi. katlanan cinslrden. ikiside ondan.
     [sizer]LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012

[sizer]LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012

resimleride buldum internetten. benim ruhsat yaprakları böyle. hatta muayene bölümlerinin hepsi bos.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanusl -- 29 Aralık 2009; 21:24:01 >

• Evet, plakadan olmalı. Benim ruhsatı kontrol ettim, ikinci yaprakta da plaka yazılı. Bir ara şüphe ettim, acaba ben de mi iki yaprak parası verdim diye.
  • evet arkadaşlar çok şükür işlerimi hallettim , kısaca bende yazayım.

0-taşıtlar vergi dairesine gidip devir için evrak aldım ( 0 TL )(24/12/2009)
    1-arabayı noterden üzerime aldım( 197,50 TL) ( 24/12/2009)
    2- hemen trafik sigortası yaptırdım( 191TL) (24/12/2009)
    3- tüp taktırdığım yerden faturasını ve gerekli evrakları aldım (24/12/2009)
    4-mmo sızdırmazlık raporu aldım ( 25 TL ) (24/12/2009 )
    5-herhangi bi trafik takipcisine gidip ek1 doldurttum, sağolsun trafik için dosyayı düzenledi ( 10 TL ) (24/12/2009)
    6-tüvden randevu aldım (28/12/2009)
    7-tüv e gidip kontrolden geçtim ( 123,90 TL) (29/12/2009)
    8-trafik tescile gittim elimdeki evraklarla, ruhsat tamamen değiştiği için(105 TL) (30/12/2009 )
    (elinizdeki her evrağın bir fotokopisi yanınızda bulunsun)
    9-trafiğe gidip yeni ruhsatımı aldım ( 31/12/2009)

hadi geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msakdogan -- 3 Ocak 2010; 17:19:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskin76

Evet, plakadan olmalı. Benim ruhsatı kontrol ettim, ikinci yaprakta da plaka yazılı. Bir ara şüphe ettim, acaba ben de mi iki yaprak parası verdim diye.

ama benim plaka değişmeyecek. ben plakamdan memnunum. mersin plakalı. zaten mersinliyim. işlemleri mardinde yaptırıyom
  • evet ruhsatı aldım şimdi. her iki sayfada değişmiş. fakkat yukardaki 1. resimdeki sayfada sadece imza değişmiş baska da bişey yok. gereksiz değişmiş yani.

yaptıgım işlemler:

lpg fatura ve proje leri aldım mmo ya gittim 10 dakika içinde orda işim bitti 25 tl
    ordan şöförler odasına ek 1 doldurttum 15 tl
    sonra muayeneye gittim bi gün sonra sabah 123.90 tl
    pazartesi trafiğe verdim belgeleri bugun gittim aldım 105 tl
    egzos muayenm gecmişti onuda yaptırıverdim arada 21 tl de ona vermiştim.
    eger ufak bi şehirdeysenz ok kolay hersey sakın takipciye felan gitmeyin. paranız cebiinizde kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanusl -- 30 Aralık 2009; 20:14:51 >
  • arkadaşlar muayenesi 2 ay geçmiş araç ceza yermi ? lpg taktırdık hem lpg hem muayene kaç para tutar ?
  • arkadaşlar lpg yi ruhsata işleteceğim arac 34 plaka ben eskişehirde ikamet ediyorum.muayne ve sızdırmazlığı burda halldeceğim.
    trafik işinide burda halletmem mümkünmü yoksa illahi bağlı bulunduğum karakola mı gitmem gerekiyor
    saygılar
  • Arkadaşlar LPg işletmeye ve muayene bir kaç lira seviyesinde zam gelmiş o kadar.
    Fakat başımdan geçeni anlatmak istiyorum ki herkesin kulağına küpe olsun ÖZELLİKLE ANKARA da olanlara.
    TUV deki muayene kadar herşeyimi hallettim, Migros yanındaki emniyet sarayına gittim. O kadar polisin önünde 5-6 tane takipçi elinde evrak olanın yolunu kesip kene gibi yapışıyor. Orda adamım var şurda böyle vs derken ne kadara halledersin diye soruyorsun (işe yetişme telaşı ile). 10TL diyorlar. Sonra güzelce acentasına çekiyorlar ki bu soyguncular (küfürle adlarını andığım) bu işin merkezi olarak Fatih Camii altını seçmişler. Bir gidiyorsunuz bir sürü çakal. Tipleri zaten hırsız ama bir kere girdiniz mi soymadan bırakmıyorlar. Adamlar 2 yaprak ruhsat yenilecek miş gibi paranın yarısını aldılar, abi sen sadece imzaya gelirsin diyorlar. Ama imzaya gittiğimde bi gördüm ki adamlar sadece sizin adınıza sıra alıyor. Başka hiçbirşey yok. Ve o yetmezmiş gibi tek yaprak ruhsat değişti o da 46 TL. İmzada bunu ödedim. Döndüm adamlardan verdiğim 50 TL nin 40'ını istedim. Fakat 20 sini alabildim. Ahlaksızlık diz boyu. Hem polisin gözü önünde yapıyorlar hemde caminin altına teşkilatlarını kurmuşlar. SAKIN AMA SAKIN TAKİPÇİ AÇ ADAMLARIN ELLERİNE DÜŞMEYİN. TİPLERİNİ GÖRÜNCE NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZ. Aceleden hatayı yaptım, hata benim. Ama başkalarını kandırmasın. Zira orada görüyorsunuz ki sizin gibi onlarca adam var. Geneli ilçeden şehre bu iş için gelmiş ve bu işlerden anlamayan adam. Yazık. Muhtemelen bu adamlar hafta sonu da emeklileri vs soyuyorlar ev basıyorlar.

TAKİPÇİ PİSLİKLERİ KENDİNİZDEN UZAK TUTUN... AMAN BULAŞMAYIN ...

Beni mağdur eden firma BAYSAL ve KİBAR SİGORTA . BERBAT İNSANLAR... İNSAN DA OLMAYABİLİRLER...

• bugün sabah sakarya trafiğe gittim
    tescil belgesine 46 lira verdim
    şube müdürü toplantıya girmiş diye imzalanıp alamadım yarın alacağım inş.
    takipçilere şimdiye kadar para vermedim vermeyi de düşünmüyorum...
  • aracımın ilk muayenesini ekim 2008 de yaptırdım. bir sonraki muayene tarihi için ekim 2011 yazmışlar. bende yeni lpg taktırdım ve ekim 2011 e kadar işletmeyi düşünmüyorum. bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz ya da nelere dikkat etmeliyim, mutlaka şimdi yaptırmalıyım (trafik polislerini göze aldımm:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firari83 -- 10 Ocak 2010; 1:46:23 >
  • Tek ceza yiyeceğin nokta, emniyettir. Normalde 1 ay içinde ruhsata işlettirmen gerekli. CEzası 50 TL civarında olmalı. 100 TL'lik muayene ücretinden kar edeceksin, ancak emniyetteki cezayı da düşünce beklemeye hiç gerek yok derim. 50-60 TL kar etmek için kayıtsız, ruhsatsız gezmeye değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keskin76 -- 11 Ocak 2010; 9:26:17 >

• ankarada yaşıyorum ve ısparta plakalı olarak aldığım arabaya ıspartada lpg takılmış... ilk sızdırmazlık raporu için ıspartaya mı gitmem gerekiyor...ankarada yaptırabilirmiyim..

ayrıca proje dediğiniz şey (araç tadilat raporu, mühendis yetki belgesi,montaj tesbit raporu ve faturadan mı ibaret) elimde garanti belgesi yada çizim tarzı bir belge yok...bu konularda yardımcı olursanız hayır dualarım yanınızda olacaktır... kolay gelsiin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdontk

ankarada yaşıyorum ve ısparta plakalı olarak aldığım arabaya ıspartada lpg takılmış... ilk sızdırmazlık raporu için ıspartaya mı gitmem gerekiyor...ankarada yaptırabilirmiyim..

ayrıca proje dediğiniz şey (araç tadilat raporu, mühendis yetki belgesi,montaj tesbit raporu ve faturadan mı ibaret) elimde garanti belgesi yada çizim tarzı bir belge yok...bu konularda yardımcı olursanız hayır dualarım yanınızda olacaktır... kolay gelsiin..

Diger baslikta sorunuza yanit verdim ama buraya da yazayim. Sizdirmazlik raporunun montajin yapildigi yerden (Isparta'dan) alinmasi gerekiyor. Elinizdeki belgeler yeterli olacaktir, cizim tarzi bir proje yok zaten. Garanti belgesine bakilmiyor zira cogu yerden online garanti veriliyor fakat buna dair bir cikti da tarafiniza verilmesi lazimdi. Her ihtimale karsi belgelerin bir kopyasini muhafaza etmeniz lehinize olacaktir. Selamlar...

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.