Şimdi Ara

Sizce Hangisi En iyi 1500-2000 TL arası F/P Monitörü ? [GÜNCEL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir araştırıyorum 1500-2000 TL Arası en iyi F/P ürünü bulmaya çalışıyorum.Fakat eleye eleye bu 3 monitör arasında kaldım, 3'ününde özellikleri neredeyse aynı, fiyatları da çok yakın fakat şunlar takıldı kafama ;

AOC 23.8" 24G2U
    https://www.itopya.com/aoc-238-24g2u-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-gaming-monitor-/

Asus TUF VG249Q 23.8"
    https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-vg249q-23-8-144hz-1ms-hdmi-analog-display-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000RC8YC

ViewSonic XG2405 24"
    https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-pm-HB00000PJZI0

Şimdi aklıma takılanlar ;

1.ASUS'un şu özellikleri cidden etkili mi fark yaratır mı ?

Asus Extreme Low Motion Blur
    Asus GameFast Input Teknolojisi
    Asus GamePlus
    Asus Shadow Boost

2.AMD FreeSync hepsinde var fakat ASUS'da ek olarak "Adaptive-Sync" var AOC'DA bu özellik gözükmüyor yazmıyor hiçbir yerde g-sync uyumlu değilmi yani AOC ?

3. AOC'DA HDMI 1.4 VAR,
    ASUS'DA HDMI 2.0 VAR ,

ASUSDA DISPLAY PORT 1.2
    AOC'DA DISPLAY PORT 1.2(a)

Bunlar fark yaratır mı yenileme hızı aktarımı vs. ?

4.ASUS'DA Beyaz renklerin sarımsı gözüktüğüne dair yorumlar okudum. Kullanan var mı bilen böyle birşey var mı ?

Kullanan arkadaşların veya bilgi sahibi dostlarımızın yardımlarını rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MakerCC -- 26 Mayıs 2020; 1:16:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üçü de aynı Panda paneli kullanıyor. Tepki süresi anlamında en iyi overdrive modları AOC modelde var. Ben de bu modeli birkaç gün kadar kullanıp iade ettim, ölü piksel-ışık sızması-IPS Glow gibi kalite kontrolü problemlerine denk gelmediğiniz sürece harika bir monitör, üçü de çok güzel cihazlar.

Gel gelelim günün sonunda aradaki fark var ile yok arasında, gönlünüze yatanı da alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBadu

Üçü de aynı Panda paneli kullanıyor. Tepki süresi anlamında en iyi overdrive modları AOC modelde var. Ben de bu modeli birkaç gün kadar kullanıp iade ettim, ölü piksel-ışık sızması-IPS Glow gibi kalite kontrolü problemlerine denk gelmediğiniz sürece harika bir monitör, üçü de çok güzel cihazlar.

Gel gelelim günün sonunda aradaki fark var ile yok arasında, gönlünüze yatanı da alabilirsiniz.
    ürünler hiçbiyerde stokta yok şuan şansıma bekliyorum bakalım sanırım AOC alacağım teşekkürler.
  • 3 monitör arasında XG2405'i tavsiye ederim hocam. Hepsiburada'da stokta görünüyor.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1
  • Viewsonic servis hizmeti mevcut değil, arıza olunca piyasada ki fiyatlarında üzerinde yeni monitör satmaya çalışıyorlar. Asus yazılım özellikleri ile ön plana çıkıyor gibi. BU fiyat aralığında önerebileceğiniz başka bir monitör var mı? Pivot özelliği (aslında monitorün yan dönmesi değilde yükseklik ayarı) çok işe yarar birşey, pivot özellliği olan genel kullanım için (film, oyun birlikte)monitör tavsiyeniz ne olur başka.
  • Ben dün aşağıdaki monitoru aldım.

Kullananlar çok memnun.

Asus VG27VQ TUF GAMING
  • Var diye bikiyorum servisi .

• AOC 23.8" 24G2U Ayağı çok güzel 👍 ama en sevdiğim markayı da koyuna arada kaldım bende ViewSonic başkan sen bize ne yaptın

• Baki8824 kullanıcısına yanıt
    Var da servislik yapmıyor, monitör arızalanınca piyasa fiyatının üzerinde yeni monitör satmaya çalışıyor.
  • Anladim şimdi demek istediğinizi. Xbox in xboz360 zamanlari gibj :)

• Hocam hala monitör almadıysanız Asusun VG27VQ 27" 1ms 165Hz VA curved monitörünü önerebilirim. Vatanda mağazlarında fiyatı kampanyada 1999 TL kaçırma derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.