Şimdi Ara

Asus VG27AQZ sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba bu monitörü aldım ama görüntü anlamında sanırım sorunlar var çünkü ekran masa üstünde veya oyunlarda görüntü çok hafif dalgalanıyor

ekran kartım rx580

bu ekranın sorunumudur yoksa ekran kartından kaynaklımıdır nasıl öğrenebilirim.

amazon
    Asus Tuf Gaming VG27AQZ 27 Hdr Gaming 2K Ips Freesync ve G-Sync Uyumlu 2560x1440 1Ms (MPRT) 165HZ Dp Hdmi Mm Vesa 3 Yıl Elmb Sync, Pivot Monitör, Siyah
    https://www.amazon.com.tr/dp/B09N9LDXSC/ref=asc_df_B09N9LDXSC1648202400000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B09N9LDXSC&linkCode=asn&ref_=akkcbnr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xquba -- 28 Temmuz 2022; 22:21:24 >

• Asus monitörü tercih ettim bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

şuan kullandığım RX580 ekran kartı var bu kart ile 144 hz görebiliyorum 165 hz seçeneğini göremiyorum

bu ekran kartı ile ilgili bir problem midir ?

• Display port kablosu kullanıyor musun?

• Over Clocking modunu da açman gerekiyor monitör üzerinden

• Eng. kullanıcısına yanıt

Evet Dp kullanıyorum, over clocking i açtığımda uyarı veriyor ekranda yırtılmalar olabilir diye

ışık çok parlak geliyor bir kaç ayar yapayım dedim bazı şeyleri aktif ettiğimde diğerlerinin iptal edildiğini gördüm HDR açıkken diğer özellikler kapanıyor

en google browser açtığımda ekran ışıktan patlıyor resmen bir ayar tutturamadım daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xquba -- 31 Temmuz 2022; 11:45:51 >
  • Xquba kullanıcısına yanıt

Ürün özelliklerinde standart hız gibi verilen değer aslında overclock menüsü ile açılıyor.

O ekran ile HDR kullanmanın pek keyifli olacağını sanmıyorum. Maks parlaklık değeri düşük ve kontrast da düşük.

ingilizcen varsa rtings sitesinde vg27aq incelemesi var. orada hangi ayarda response gölge vs daha iyi kontrol edebilirsin.

ben de bu model ile eski vg27aq arasındaki farkı merak ediyorum. özellikler aynı ama kodu farklı

• Eng. kullanıcısına yanıt

yavaş yavaş kullanım detaylarını çözüyorum

bir kaç yerde HDR kapalı kullandıkların gördüm.

monitörün kendine özgü ayarlarının üzerinde bir iki ayar daha yapılıp kendi ayarlarını ayarlayabiliyorsunuz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.