Şimdi Ara

Sizce Bad Sector mü ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
8
Cevap
0
Favori
133
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Sizce Bad Sector mü ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    52 Mesaj

Tekrardan merhabalar bilgisayarımın çok yavaş açılması, programların yavaş açılması, Windows hizmetlerinin çok yavaş açılması gibi
    problemlerden dolayı Bad Sector olabileceği geldi aklıma ama yine de siz sormak istedim.

(pc hızlandırcak her şeyi yaptım başlangıç programları fln)

|
    |
    Her ihtimale karsi tekrar edinmenizin mumkun olmadigi verileri yedekleyin. Kisisel fotograflariniz ve videolariniz gibi . Onemli dokumanlariniz varsa is dokumanlari gibi . Diskler mekanik olarak sorunlari oldugunda bu sekidle belli ediyorlar. sifir acilan diskte bile bu sorun olabiliyor. kaynagi konusunda fikrim yok, ancak BAD sektor degil ve bu surecin sonunda disk tamamen kullanilmaz oluyor. Bir sure yavas bir sekilde kullandiginiz disk bir sabah isletim sisteminin recovery modda acilmaya calismasi, ardindan hic acilmamasi ile son nefesini veriyor. daha 1 ay once bu disklerimden birisi (tam olarak sizin diskiniz, halen daha masamin ustunde duruyor) fail etti . veri kurtarmak icin disk imajini almaya basladim, ancak 500 gb in sadece 180gb ini aldiktan sonra disk mekanik olarak son nefesini verdi ve ardindan sistem tarafindan hic taninmamaya basladi.

Benim problemimin cozumu diski 240GB lik kenarda duran eski bir SSD ile degistirmek oldu . sizde de ise yarayacagindan eminim :D

Haklısınız artık benim'de bu mekanik aksamlardan kurtulmam lazım. Yanıtınız için çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daynawarko -- 15 Kasım 2019; 19:39:46 >
    |
    |
    zengier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ramlerim 4×2 seklinde ikisi ayni, aralarinda fark yok
    Virus yok diye biliyorum 2-3 ay once yine pc yavas diye taratmistim bise cikmamisti.
    Dediklerinizden tek emin olamadigim driver ve windows hatasi, driver kontrolu yaparim ama windows hatasi kendini belli eder mi veya varsa ne yapmaliyim bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    start_system kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam aynı disk herhalde bendeki de çok fark yok sanki buyrun sizde bakın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    52 Mesaj

Peki hocam herhangi bir fikriniz var mi bilgisayarımın
    bu denli yavaş çalışması hakkinda ?

Zira en ufak bir fikriniz bile netice verebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2019daDHyekatilmak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam pek bir fikrim yok. Chkdsk yapın. Disk birleştirme falan belki bir işe yarar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Daynawarko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Media Sözlük
bankalar.org
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.