Şimdi Ara

Sizce Age of Empires 2 de En İyi Irk Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
325
Cevap
2
Favori
250.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 187
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 22
  • Ortalama Mesaj Aralığı 15 gün 18 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • bluehero_wolf (22 mesaj) Yukki (22 mesaj) King Athelstan (12 mesaj) Micheal21 (8 mesaj) agecimert (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (97 mesaj) Mobil (28 mesaj) Tablet (6 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun buluşma noktası >> Oyunlarda Kendine Rakip Arayanlar >> Sizce Age of Empires 2 de En İyi Irk Hangisi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    185 Mesaj
    biz de uzun zaman sonra age of 2 oynuyoruz arkadaslarla, arkadas britons u alıyor okcuları inanılmaz hızlı ve menzilli..okuduklarıma göre hunlarla başlayıp direkt çökmek istiyorum üstüne
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

biz de uzun zaman sonra age of 2 oynuyoruz arkadaslarla, arkadas britons u alıyor okcuları inanılmaz hızlı ve menzilli..okuduklarıma göre hunlarla başlayıp direkt çökmek istiyorum üstüne

britons okçulara karşı en iyisi atlılar, paladine bile gerek yok diğer güçsüz olan da iyi iş görür. ya da bizans/Hun atlıları ile ez geç. saracen memlükü de kullanabilirseniz iyi iş görür fakat dikkatiniz dağılırsa yenilebilirsiniz, memlük yapmak pahalı çünkü. ya da hızlı yürüyen yaya savaşçısı olan ırklar ile britonsu yenebilirsiniz. japon ve celts gibi. gotları (kaleden çıkan adamı oka iyi dayanıyor) alırsanız zaten britons okçusu birşey yapamaz. Türkler de britonsu yener. Türklerin paladinleri yok ama onun yanındaki atlısı hızlı gelişiyor.

bir de bazı ülkeler için anti ırklar var. mesela mayalar japonlar karşısında pek birşey yapamıyor. Samuraylar hızlı yürüyor ve yakına gelince zaten kaleden çıkana bonus vuruyor.

Türklere defans ırkı denilmiş, (defansı iyi derecede tabiki de); fakat altın sorun değilse (ticaret/relic toplama ile) Türkler en agresif ırktır. Post-Imperial'a gelince durdurmak imkansız neredeyse. İyi bir oyuncu yeniçerileri tek başlarına göndermez. Yanına camel (atlı kesmek için) ve hussar (paladinin güçsüzü, okçu ve onagerları kesmek için). Arkaya da topçuları koydu mu ezer geçer. Sadece Kore ile etkili bir biçimde savunma yapılabilir.

bir de şöyle diyenler gördüm, ben bir bölük fil ya da paladin yaparım, gider yenerim Fakat bu kadar orduya ekonomi pek dayanmıyor, bir de yapması uzun sürüyor. Bu orduyu yapana kadar rakip de gelişiyor baya.

bu arada japonların mancınıkları (kaleden çıkan) anında atış moduna geçiyor (doğuştan aegis hileli), söylenmemiş yazayım dedim, dolayısıyla hand cannoner ile mancınık, yeniçeri topçu tekniği gibi kullanılabilir.

saracenlerin memlük develeri vur kaç taktiği için süper fakat onlardan oluşan orduyu sürekli aktif tutabilmek çok pahalı. hand cannoner + topçu ile yine yeniçeri topçu taktiği izlenebilir. karşıda persian varsa saracen ona bire bir.

bunların dışında japon teutonsu döver (1-1 karşılaşmada teuton şövalyesi samurayı az bir farkla döver fakat işin içinde bir de ekonomi var, samuray daha ucuz + dediğim gibi hand cannoner var japonda + mancınık olayı)

Türkler kaleden yaya şövalye/okçu çıkaran her ırka üstün hemen hemen (celts, teutons, britons, çin, frank(deve gerek burda), aztecs maya vs. hepsini ezer). japonları yener mi orada pek emin değilim, samuray yeniçerinin yanına yetişirse yenilebilir. bizansı da develer yardımıyla yener (bizans atlısı üretmek pahalı oluyor)

gotlar ise bina olarak güçsüz baya, okçu kuleleri gelişmiyor, fakat özellikle champion ve kaleden çıkan şövalyeleri ucuz ve hızlı çıkıyor, dolayısıyla sürekli taciz için birebir.

karşıda moğol/persian varsa saracens döver onları. karşıda spain varsa denizlerde kore gerek. diğerleri ile spain yenilemez denizde. karada Türkler spaini döver nedeni ise yeniçeri daha ucuz ve daha isabetli vuruyor.

ilk çağlardan başlanarak oynanıyorsa Hunlar Tarkan ile rush yaparak alır. yine ilk çağlardan başlanıyorsa Türklerin direkt imperial'a ulaşması lazım, o vakte kadar diğer arkadaşlarınız sizi korumalı.

Genelde deniz varsa Spain ile oynamak, kara çok olan haritada ise Kore/Çin/Türkler/Japonlar/Moğollar ile oynamak hile yapmak gibi oluyor.
    |
    |

• Er
    2 Mesaj
    Arkadaşlar 2 ye 2 oynanan bir oyunda karşı taraf ticaret merkezleri kurup 40 ar tane atlı araba ile 2 saat içinde 200.000(200 bin) altın kazanabilirmi diger kaynaklarıda 200 binin üzerinde olabilirmi . Birde sarecensleri nasıl yıkabilirim.
    |
    |
  • Er
    2 Mesaj
    yukarıda bahsettigim olayda bir hile olabilirmi
    |
    |
    quote:

Arkadaşlar 2 ye 2 oynanan bir oyunda karşı taraf ticaret merkezleri kurup 40 ar tane atlı araba ile 2 saat içinde 200.000(200 bin) altın kazanabilirmi diger kaynaklarıda 200 binin üzerinde olabilirmi . Birde sarecensleri nasıl yıkabilirim.

şöyle olabilir. eğer bir market diğerine 50 altından fazla uzaklıkta ise mümkündür. 40 * 50 = 2000, 100 kere giderse 200 bin. 50 altının üstündekilerle de marketten diğer odun, et gibi şeyleri alabilir.

saracenleri yıkmak için sanırım asıl sorun şu memlük birimlerini nasıl etkili şekilde durduracağını merak ediyorsun, çünkü diğer herşeyin antisi var?

teutons şövalyesi memlüke çok dayanıklı. hakkı 1 gidiyor. Dolayısıyla rakip hiç hand cannoner yapmıyor ise teutons şövalyesi ile üstünlük sağlayabilirsin. memlük ünitesine takılma, yap şövalyeleri git binalara saldır, iyi bina yıkar o şövalyeler, memlüklerde çevrende kılıç atsın dursun, ne yazar? ama handcannonere dikkat et, onlar teutons şövalyesini en hızlı yenen üniteler.

Türkleri seçip yeniçeri yapabilirsin. 1-1'de güçsüz olabilir, fakat memlük yapmak daha pahalı zaman uzadıkça üstünlük sağlarsın.

yine hand cannoneri olan bir ırk seçip aynı teknikle gidebilirsin. bence mancınık üstünlüğü olan japonlar iyi seçim olabilir

son olarak da yürüyen okçular da iyi iş görür (çok sayılarda). Özellikle çin chu ko nu ları iyi ok yağmuruna tutuyor. Britons okçuları iyi yine. Okçu kullanarak yine 1-1 olarak üstünlük sağlayamazsın fakat okçu yapmak çok ucuz memlüke göre, zamanla üstün hale gelirsin.

şu memlük devesi çoğu üniteye ve özellikle atlara (paladinle saldırma mesela onlara) iyi vuruyor. ama defansı zayıf, dolayısıyla okçu ve hand cannoner tipi ünitelerle yenebilirsin onları.

bunun dışında vakit buldukça 10-20 kişilik küçük atlı (paladinin yanındaki) grubu yap rakip işçilerine saldır, taciz et; ekonomik açıdan gelişmesini engellemek için kullanabilirsin.

herşeyin hemen hemen bir antisi veya en azından dengi olduğu için bu oyunda genel anlamda ekonomi önemlidir.

bir saracens rakibin yapabileceği en büyük saldırı 40 tan fazla memlük ile gelip arkaya da mancınık, onager ve topçuları dizmesidir. ezip geçme potansiyeline sahiptir bu ordu.

Saracensleri en iyi durduran ırklar -> Türkler (bol yeni çeri ile), teutons, çinliler, britons
    |
    |

• Yüzbaşı
    303 Mesaj
    arkadaşlar oyunu oynarken şu oluyor mesela bizans oluyorum karşıma 7 kişi alıyorum lock team yapıyorum herkesin tek olması için (oyun modarate veya standart) sonra oyuna başlıyorum oyun devam ederken bir ırk bana saldırıyor onu püskürttükten sonra bir diğeri hadi o da tamam diğeri böyle böyle devam ediyor ve birlik kurarak bana saldırıyorlar bunun çözümü nedir sanki 1v7 gibi oynuyorum oyun içinde birisiyle bile dost olamıyorum arkadaşlar yardım edin ben oyun içinde diğerleriyle nasıl ittifak kurabilirim bu oyunu çok seviyorum ama bunun yüzünden deli oluyorum lütfen yardım (hard ve hardest'a da oluyor )
    |
    |
    quote:

arkadaşlar oyunu oynarken şu oluyor mesela bizans oluyorum karşıma 7 kişi alıyorum lock team yapıyorum herkesin tek olması için (oyun modarate veya standart) sonra oyuna başlıyorum oyun devam ederken bir ırk bana saldırıyor onu püskürttükten sonra bir diğeri hadi o da tamam diğeri böyle böyle devam ediyor ve birlik kurarak bana saldırıyorlar bunun çözümü nedir sanki 1v7 gibi oynuyorum oyun içinde birisiyle bile dost olamıyorum arkadaşlar yardım edin ben oyun içinde diğerleriyle nasıl ittifak kurabilirim bu oyunu çok seviyorum ama bunun yüzünden deli oluyorum lütfen yardım (hard ve hardest'a da oluyor )

mrb kardeş, lock team demek takımları kilitle, yani değiştirme anlamına gelir. dolayısıyla bu durumda hiçbir ırkla dost olamazsın. ama bilgisayar diğer 7 oyuncuyu kendi arasında dostmuş gibi sana karşı saldırtabilir. eğer hepsinin birbirleriyle düşman olmasını istiyorsan oyuna başlamadan önceki seçenekler ekranında her ırkın yanına farklı bir numara ver (sanırım en çok 4 verebiliyorsun, diğer 3'ünü de çizgi yap).

bir de çok önemli not: bu bilgisayarın yönettiği ırkların kime saldıracağını oyun içerisinde öğrenmenin yolu var. Sağ alt köşedeki harita çevresinde değişik tuşlar (butonlar) var, böyle bayrak gibi bir buton da olması lazım, ona bas, ekranda her ırkı yöneten generalin adını ve gücünü (ekonomi ve askeri) verir. diğer hepsi en güçlüye (en üsttekine) saldırmaya meyillidir. Dolayısıyla diyelim kimse sana uzun bir müddet saldırmadı ve sen de ekonomik açıdan geliştin ordunu da bir anda yaptın (birçok binadan aynı anda askerler çıkarmaya başladın). o zaman senin gücünü gösteren o puan çok artıyor. Yani ne kadar dengeli bir güç isen o kadar artıyor (sadece ekonomik açıdan güçlü iken ordu basınca ordudan dolayı puan daha fazla artıyor.). o puana dikkat et 3. veya 4. sıralarda olursan sana pek saldırmazlar. 1. olursan hepsi sana gelir.

• Yüzbaşı
    303 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yukki

quote:

mrb kardeş, lock team demek takımları kilitle, yani değiştirme anlamına gelir. dolayısıyla bu durumda hiçbir ırkla dost olamazsın. ama bilgisayar diğer 7 oyuncuyu kendi arasında dostmuş gibi sana karşı saldırtabilir. eğer hepsinin birbirleriyle düşman olmasını istiyorsan oyuna başlamadan önceki seçenekler ekranında her ırkın yanına farklı bir numara ver (sanırım en çok 4 verebiliyorsun, diğer 3'ünü de çizgi yap).

bir de çok önemli not: bu bilgisayarın yönettiği ırkların kime saldıracağını oyun içerisinde öğrenmenin yolu var. Sağ alt köşedeki harita çevresinde değişik tuşlar (butonlar) var, böyle bayrak gibi bir buton da olması lazım, ona bas, ekranda her ırkı yöneten generalin adını ve gücünü (ekonomi ve askeri) verir. diğer hepsi en güçlüye (en üsttekine) saldırmaya meyillidir. Dolayısıyla diyelim kimse sana uzun bir müddet saldırmadı ve sen de ekonomik açıdan geliştin ordunu da bir anda yaptın (birçok binadan aynı anda askerler çıkarmaya başladın). o zaman senin gücünü gösteren o puan çok artıyor. Yani ne kadar dengeli bir güç isen o kadar artıyor (sadece ekonomik açıdan güçlü iken ordu basınca ordudan dolayı puan daha fazla artıyor.). o puana dikkat et 3. veya 4. sıralarda olursan sana pek saldırmazlar. 1. olursan hepsi sana gelir.

peki hocam çok teşekkür ederim ama bir şey daha var ben biriyle maç içinde dost olmak istiyorum orada diplomacy'de onu ally yapınca olmayacağını biliyorum çünkü o durumda ben ona saldıramıyorum ama o ben,m devletimi yıkabiliyor peki ben onunla savaş içerisinde nasıl dostluk kurabilirim yardımcı olursan sevinirim
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj
    Ülke analiz değerlendirmesi

#1.İspanyollar atlı gunpower birimi çoğu üniteler mevcut & savunma + saldırı hızlı

#2.İngilizler yüksek menzilli okçular & savunma hızlı + saldırı orta

#3.Cermenler yüksek zırhlı yavaş şövalyeler & savunma hızlı + saldırı orta

#4.Moğollar atlı okçu hızlı hareketli siegle birimleri & savunma + saldırı hızlı

#5.Persler filler iyi bina yıkıcı ek olarak paladin arkasında anti piyade desteği varsa müthiş & defans orta + attack hızlı

#6.Araplar develeri iyi tam anti atlı birlikleri arkadan siege desteği müthiş & defans orta + attack hızlı

>Sadece top 6 leri ekledim tabiki diğer ülkelerde iyi ama top 6 ülkerin avantajları seçkin kullanışlı yapıyor.

Not:En iyi ırk yoktur bazı avantajları ele alınarak sıralama yapılmıştır ; Uzun süreli oyunlara göre tasarlanmıştır ve oyuncu tecrübesi ele alınarak ; Rush için tercihler Hunlar , Franklar, Japonlar veya Moğollar Araplar ön plandadır.

Hertürlü tartışmaya açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rise of Nations -- 11 Nisan 2013; 22:25:57 >
    |
    |

quote:

peki hocam çok teşekkür ederim ama bir şey daha var ben biriyle maç içinde dost olmak istiyorum orada diplomacy'de onu ally yapınca olmayacağını biliyorum çünkü o durumda ben ona saldıramıyorum ama o ben,m devletimi yıkabiliyor peki ben onunla savaş içerisinde nasıl dostluk kurabilirim yardımcı olursan sevinirim

lock teams seçeneğini işaretleme orayı boş bırak; oyun içinde market yap bir adet. daha sonra diplomacy bölümünden dost olmak istediğin ülkeye odun, et, altın gibi şeyler ver hediye olarak. hatırladığıma göre öyle dost olunabiliyordu.
    |
    |
    quote:

Ülke analiz değerlendirmesi

#1.İspanyollar atlı gunpower birimi çoğu üniteler mevcut & savunma + saldırı hızlı

#2.İngilizler yüksek menzilli okçular & savunma hızlı + saldırı orta

#3.Cermenler yüksek zırhlı yavaş şövalyeler & savunma hızlı + saldırı orta

#4.Moğollar atlı okçu hızlı hareketli siegle birimleri & savunma + saldırı hızlı

#5.Persler filler iyi bina yıkıcı ek olarak paladin arkasında anti piyade desteği varsa müthiş & defans orta + attack hızlı

#6.Araplar develeri iyi tam anti atlı birlikleri arkadan siege desteği müthiş & defans orta + attack hızlı

>Sadece top 6 leri ekledim tabiki diğer ülkelerde iyi ama top 6 ülkerin avantajları seçkin kullanışlı yapıyor.

Not:En iyi ırk yoktur bazı avantajları ele alınarak sıralama yapılmıştır ; Uzun süreli oyunlara göre tasarlanmıştır ve oyuncu tecrübesi ele alınarak ; Rush için tercihler Hunlar , Franklar, Japonlar veya Moğollar Araplar ön plandadır.

Hertürlü tartışmaya açıktır.

Forgotten Empires eklentisini deneyebilirsiniz, İtalyanlar, Slavlar, İnkalar, Hintliler geliyor. Bir de sanırım AI de değişmiş. Bilgisayara karşı oynarken daha zevkli meydan savaşı yapılabiliyor.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj

Ben genel Age of Empires 2 Conquerors multiplayer değerlendirmesi yaptım , beğenir ve ya beğenmez sanki böyle sıralama yaptım diye , hemen hemen hiç multi tecrübesi olmayan hep botlarla oynayan single oyunucu olarak bunları değerlendirdigimi sanıyorsan yanılıyorsun.
    |
    |
    Bahsedilenler: Yukki
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj
    korelerin savunmaları çok iyidir keza türklerin de öyle ama altınınız varsa türklerle rahat kazanırsınız bizans atlıları mükemmeldir hem kaleden hızlı çıkıyor hem de düşmanın korkulu rüyası persler de iyidir saracenslere pek kanım ısınmıyor en çok oynadığım ırklar moğol,bizans,türk,hun,savunma içinse kore seçiyorum britons okuçularının da menzilleri mükemmeldir
    |
    |
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    Saracens.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    MÜJDE AGE OF EMPİRES FULL HD OLARAK TEKRAR PİYASADA.

Özlenen strateji oyunlarından birisi olan döneminin en iyisi ve günümüzün efsanesi olan Age of Empires serisinin en beğenilen yapımı Age of Empires 2 yeniden oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. Daha önceleri Counter-Strike: Global Offensive gibi bir oyununda yapımında yer alan Hidden Path Entertainment ve Microsoft Studios’un iş birliği ile Age of Empires 2, yüksek çözünürlük ile yeniden oyun dünyasında olacak.

Yaklaşık olarak 14 yıl önce hayatımıza giren Age of Empires 2 yeniden hayranları ile buluşuyor ancak bu sefer daha yüksek çözünürlüğe sahip olacak. Age of Empires 2 HD Edition, Microsoft Studios’un yaptığı duyuruya göre 9 Nisan 2013 günü Steam üzerinden satışa çıkacak olup içeriğinde Age of Empires: Conquerors ek paketini de barındıracak.

Oyunun grafikleri yeniden düzenlenip 1920x1080 çözünürlüğe kadar destek verecek. Sadece çözünürlükle kalmayan yapımcılar oyunun sahip olduğu bütün grafik yapısını değiştirerek daha gerçekçi bir coğrafi düzen yapmayı ayrıca patlama, yıkılma gibi savaş efektlerinin de yenileceğini belirtti. Kısacası bizleri yepyeni ancak aslına sadık bir Age of Empires bekliyor.

http://www.tamindir.com/age-of-empires-2-hd-edition-duyuruldu-ve-cikis-tarihi-aciklandi_h-2817/
    |
    |

• Yüzbaşı
    427 Mesaj
    konuyu hortlatmış gibi olacam ama

bence en iyi gothlar, son ana kadar savun tüm gelişmeler (ya da bazı gelişmeler) yapınca barakadan 2 saniyede bi huskarl çıkıyor, 150-200 kadar basıp düşmana dalıyorum arkadan da aç kızıl ordunun lets go sunu, mübarek SSCB'ye dönüyom.bu taktik death match da çok işe yarıyor (hele ki post-imperial çağdaysan) düşman daha kalesini kurmadan tek çekiyom
    |
    |
  • Binbaşı
    1123 Mesaj
    Persians

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Başka güncel konu yok sanırım, buraya yazmak en iyisi.

Gotların huskarlı yeniçeri, teuton knight, samuray, bizans atlısı, normal atlılar gibi birçok şeye dayanıksız, antisi çok fazla. Atlılara dayanmak için araya halberd serpmek gerekir. Ama samuraylar resmen huskarl kesiyor.

Oyunda en hızlı/etkili şekilde rakibi yenmek binalarını hızlı yıkmakla mümkün. Bunu yapabilen en iyi 2 ulus Türkler (güçlendirilmiş topçu) ile Japonlar (anında kurulabilen mancınık özelliği).

Age of serisinden sonra bir de red alert serisini denemeyi öneririm herkese. (özellikle red alert 3 serisinde 3 tarafında oynayış şekli farklı, orjinal bir oyun olmuş)
  • Yüzbaşı
    427 Mesaj
    quote:

Gotların huskarlı yeniçeri, teuton knight, samuray, bizans atlısı, normal atlılar gibi birçok şeye dayanıksız, antisi çok fazla. Atlılara dayanmak için araya halberd serpmek gerekir. Ama samuraylar resmen huskarl kesiyor.

Oyunda en hızlı/etkili şekilde rakibi yenmek binalarını hızlı yıkmakla mümkün. Bunu yapabilen en iyi 2 ulus Türkler (güçlendirilmiş topçu) ile Japonlar (anında kurulabilen mancınık özelliği).

Age of serisinden sonra bir de red alert serisini denemeyi öneririm herkese. (özellikle red alert 3 serisinde 3 tarafında oynayış şekli farklı, orjinal bir oyun olmuş)

yok yok koşullar uygunsa gothu kimse kesemez,

island olmamak şartıyla deathmatch ve post-empires olacak
    sonra 7 köylü kur evleri kaleleri barakayı bas huskarla dediğim gibi düşman kale kurmadan yıkarsın

• Yüzbaşı
    427 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

quote:

yok yok koşullar uygunsa gothu kimse kesemez,

island olmamak şartıyla deathmatch ve post-empires olacak
    sonra 7 köylü kur evleri kaleleri barakayı bas huskarla dediğim gibi düşman kale kurmadan yıkarsın

yoksa evet goth zayıf bir ırk
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.