Şimdi Ara

Sizce 11. Nesil intel ve 4000 serisi ryzenlern durumu ne olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar halihazırdaki planım asrock x570 tb3 alıp 3300x veya 3600 alıp 5000 serisi falan cıkınca 4000 in en iyi işlemcisini alıp uzun süre kullanmak olacaktı. Hali hazırda nzxt x62 280mm sogutucum var.

Şu an aklıma birtek işlemci ne olur diye sorular takılıyor. Anakart fiyatları aynı 2 firmanında işlemciler 2 nesil destekleyecek ben aldıktan sonra oyun önceliğim.

Gelecek nesil ryzenler daha iyi olacak diyorlar oyunlarda sızıntılar ne yönde pek bilmiyorum sizce yeni nesil ryzenler oyun anlamında inteller geçer mi yoksa şimdiye kadar oldugu gibi diğer konularda geçip oyunda bir miktar aşşğıda mı kalırlar ?

Not: ram 3600mhz cl16
    Hedef çözünürlük 3440x1440 144hz yada 1080p 240hz
    Ekran karti: 3000 serisi rtx olacak

Not2: hali hazırda 1tb m.2 ssd var pci gen 3 yani gen4 pci desteklemesi dehşet derece önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 24 Mayıs 2020; 21:53:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu seneki gibi bir durum olursa eğer, Ryzen 4000 çıktığı zaman 10. neslin oyunlar da dahil olmak üzere önüne geçer, sonra 11. nesil çıkar ve oyunlarda AMDnin önüne geçer. Bununla birlikte AMD yine XT işlemciler çıkartır ve durumlar az çok eşitlenir. Benim tahminim bu.
  • kimse size oyun sonuçlarında şu geçer diye işlemciler çıkmadan kesin konuşamaz. çıkınca göreceğiz. birçok farklı etken var
  • 11 nesilide es geç 10 nm 12 nesili bekle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işlerde şunu alırım şuna geçerim diye çok düşünmeye gerek yok çünkü o düşündüklerin genelde olmaz. Şöyle bir gerçek varki 3000 serisinin yetmediği oyuna 4000 serisi de yetmez onun için 5000 serisi çıktığında 4000 serisi işlemci alacağını hiç sanmıyorum çünkü ya değmez diye düşünüp elindekini kullanacaksın yada ona o parayı vereceğime elimdekini satıp komple değiştiririm diyeceksin. x570 anakart yerine b450 anakart ve 3700 alıp gittiği yere kadar kullanmak en iyisidir.
  • Benim planım b550 anakart ile ryzen 5 3600 alıp daha sonra b550 anakartın ryzen 4000 hatta ryzen 5000 serileri upgrade durumlarında anakart masrafı olmadan devam etmek.
    İntel nanometre düşürdüğünde duruma göre yine o zamanın şartlarında değerlendirmek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.