Şimdi Ara

SİYAH KABLO BİNAYA GELDİ AMA...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba; geçen günlerde yan binaya turuncu renkli fiber hat çektiler bugün de bizim binaya o fiberin bir kılını siyah renkli bir hat ile bizim binaya çektiler ancak bu siyah kablo neyin nesi bi türlü anlayamadım. acaba bu hat da fiber mi? bir de kutu koyacaklarmış kutuyu ne zaman koyarlar acaba? kutuyu koyduktan sonra ne zaman fiber internetim açılır? teşekkürler...SİYAH KABLO BİNAYA GELDİ AMA...

• 1.Kablonun üzerinde türünün ne olduğu yazar.
    2.Kutunun ne zaman konulacağı konusunda bağlı olduğunuz müdürlükteki erişim planlama birimi ile görüşmelisiniz.
  • Hocam hayırlı olsun bu GPON/FTTH Eve Kadar Fiber hizmeti, son durumunuz nedir? :D
  • Hayırlı olsun, çekilen kablo havai fiber kablo. Bizim binayada benzer sistem yapıldı. Kutu yerleştirilecek. Dairelere kablo çekilecek, ardından sonlandırma işlemi yapılacak. Bu hafta kutunun son testlerini yapmışlar, Salı günü hizmete açacaklar. Bu çalışmanın tamamlanması yaklaşık 3 ay sürdü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alizeo kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hayırlı olsun.
  • alizeo kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, bize de nasip olur mu acaba?
    Sokağın üçte biri VIP önce turuncuyla kutuya kutudan da siyah kablolarla FTTH girmiş evlere, bizden önceki 3 bloktan itibaren fiber miber yok ancak ADSL bu kadar deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 13 Eylül 2020; 22:58:25 >
  • kabloyu eve siz mi çektiniz yoksa telekom eve kadar getirdi mi ücret ödediniz mi
  • Ücret ödemedim, bağlı bulunduğumuz müdürlük çekti. Bu arada bina çok yeni olmadığından katlar arası ince bir kanal açılarak işlem tamamlandı. Katlara çıkarılan daire başı yaklaşık 20 metreye yakın OBK kablo, kablo kanalları ile doğalgaz sayaçlarının yanına bırakıldı.

• Bahsettiğim delme işlemi bu. Katlar arası çelik spirallerle geçiş yapıldı. Eski binada yaşayanlara yol gösterici olması için çektim. SİYAH KABLO BİNAYA GELDİ AMA...

• Telekom başvurdum 9 ay önce hala getirecek umudum yok geleceğine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haaa hatırladım seni video atmışsın paslı kablolardan kopmalı internet diye biraz foto ve birde verdikleri cihazı açtığım konuya ekler mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim binaya da bu kablonun beyazından koymuşlar fiber kablosu için çok ince geldi bana. Fotoğraf çekip koysam ne olduğunu söyleyebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsegnanteDream

Bizim binaya da bu kablonun beyazından koymuşlar fiber kablosu için çok ince geldi bana. Fotoğraf çekip koysam ne olduğunu söyleyebilirmisiniz?
    Fiber kablo ince olur bakır kalın olur.
  • Bluepower kullanıcısına yanıt
    Kablo bu şekilde üzerinde Türk Telekom yazıyor. Fiber kablosumu bu şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsegnanteDream

Kablo bu şekilde üzerinde Türk Telekom yazıyor. Fiber kablosumu bu şimdi?
    Evet
  • Hocam son durum. Nedir? 9 ay geçmiş.

• sarumana kullanıcısına yanıt

son raddede kaç aydır fiber interneti kullanıyorum arkadaşlar. şu an 35 mbit limitsiz internet kullanıyorum...

• ssefer88 kullanıcısına yanıt

bizde onu soruyoz kaç aydır :)

• kusura bakmayın geç gördüm mesajınızı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.