Şimdi Ara

Sıvı soğutma Derecelerim iyimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aida64 testinde dota ve phtoshop aynı anda açtığımda max.74 gördüm.Boşta 34 derecede.İlk defa 360mm sıvı soğutma montajı yaptım fanlar doğrumudur değilmidir yada yanlış yaptığım birşey varmıdır?yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.Bu arada İşlemcim 5600x kasa dark guardian.

Sıvı soğutma  Derecelerim iyimi ?

• Radyatörü üst kısıma konumlandır içerdeki hava taze kalsın. Bu şekil kullanırsan radyatördeki ısı içeri girer.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • üst kısım desteklemiyor 360mm.

• psu'nun üstünde niye fan var hocam :D

• Tabana koyduğun fanları üste kısma egsoz olarak takman daha verimli olur.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Onları yukarı çekicem yarın hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ideal olan radyatörün hortum bağlanan kısmının aşağıda olması... zamanla hava oluşabilir sistemde, bu düzenekte hortumlarda hava oluşması baloncuk patlaması gibi ses yapar sürekli.

• shruikan kullanıcısına yanıt

Bu kasaya o şekilde sığmaz zaten ama bir ek bilgi vereyim, MSI marka soğutucularda pompa soğutucu bloğun içerisinde değil radyatörün üzerinde. 5600X için sıcaklıklar da gayet iyi daha önce de söylenmiş sadece aşağıdaki fanları üst tarafa egzoz yaparsan tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YerliMakina -- 14 Temmuz 2021; 8:50:5 >
  • YerliMakina kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• 360mm ve push pull dizayn edilmiş bir radyator ve ryzen 5600 için sıcaklık fazla. 5900x 5950x sıcaklıklarını gormuş yarısı hatta çeğreği çekirdek sayısıyla.

kasanın önündeki fanların pek bir etkisi olmuyor gibi. hava boşluktan ucup gidiyordur.

max 60-65 arasında gormenız lazımdı... prime da stres testıne sokulsa 90 ları zorlayacak gıbı duruyor.

kasa yanımda olmadıgı ıcın net bırsey soylemek zor görebildiğim kadarıyla soyluyorum. fanlar önce kasaya sonra radyatore takılmıs gıbı duruyor aradakı bosluktan anladıgım kadarıyla.

öndeki fanları radyatore takın sonra kasaya monte edın.

montajda sorun yoksa fan hızlarında sorun olabılır. düşük devirde ise yine sogutmada sorun yaşatır. biostan fan profil ayarı yapın belırlı sıcaklıklarda şu devirde çalıssın dıye.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Kendi fanları ön tarafda kasa sonra radyatör ile bağlı.içerde fanlar direk bağlı radyatöre.ayrıca fanların vidaları yetmediğinden çaprazlaama olarak vidaladım yani bir fanda 2 adet vida mevcut etki edermi bilmiyorum.Msi vida göndercek .sistem açıldığında fanlar bir tık hızlı çalışıyor ve 44 deerecede başlıyor.eğerki böyle giderse 360mm destekli kasaya geçebilirim.Bilginiz ve zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler

• radyatorle fanların arasında kasa demırı yok demı? boşluk sebebiyle bunu soruyorum.

5600xi sogutmak ıcın 1300 tl sıvı sogutmaya 1000 lirada kasaya ne kadar gerek var bilemedim. montaj tarafında sıkıntı yoksa kötü bir deneyim olmuş olabilir sizin tarafınızda.

500 tl ye satılan mugen 5 de sizinle benzer değerleri alıyor (daha da ıyı olablır)

arkadaşa aldırmıstık. 5600x ile kullanıyor.

@Yılmaz1907 (umarım dogru kısıyı eklemısımdır :) )

Açıkcası vatanda 1143 tlye görünce direk aldım.benim için bu derecelerde kafi lakin daha düzgün olabileceğini öğrendim.

Evet doğru. Mugen 5 den hala çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altta ki fanları üste al gerisine karışma, bu yaz sıcaklarında bu dereceler gayet normal. Ne kasa ne de başka bir masrafa girme boşuna. Her şeyin en iyisine, en doğrusuna ulaşmak için dünya para harcamak zorundasın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.