Şimdi Ara

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı'na düşenler... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
11
Favori
413.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar benim bi sorum olacaktı burda askerlqiini yapmıs yada buraya qitmek üzere olan (silüsü alan) arkadasLarda merak ettiqim birsey war.... temeltepe ve tugaya düsme ihtimali acisindan tugaycılar şöforler ws.. temeltepe cavusluk tabib. diye anladım . simdi sorum su muayene olurken ehliyetinizii weren arkadaslar aqirlıklımı tugayda kalıyor yoksa ehliyeti olupda cavusluk eqitimi alan warmı Umarım anlamıssınızdır Ben ehliyetimi wermisdim..anqaradan yuSuf allahın selamı üzerinize Olsun tüm askerlere cCc

bu arada msn ayrilmakmi.gerekirdi@hot.... temmuzcu arkadaslar eklerse tansırız..
  • vay be bakıyorumda sivas a gidicek arkadaslar var bende sivas ta yapmıstım acemiliği sivastan çıkalı 3 aya yakın olmuş vakit ne çabuk geçmiş . oraya düşen arkadaşlara tavsiyem kafaları rahat olsun çok güzel bir yere düşmüşler dağıtımları da güzel yerlere verıyolar . inş sağ sağlim bitirip giderler şafak 345 ;) bu da geçer
  • sülüsde A tipi sağlık sorunu yazıyor. Bu ne demek?
  • merhaba ben acemiliği İzmir Gaziemir de yaptım şu an dağıtım iznindeyim. usta birliğim sivas merker 5. piyade eğitim tuğ. lojistik komtanlığı ne çıktı. ordaki kadro nasıl ? bilgisi olan varmı ? yani devrecilik felan varmı ? 1990 / 2 tertip..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carsici -- 9 Ağustos 2010; 12:41:27 >
  • arkadaşlar ben 331 kd yaptım sivas 5.piyadeye düştüyseniz rahat askerliği unutun hele bide eğitim çavuşuysanız sıçtınız demektir zaten.....sabah 5 kalk sonra gece yarısınıa kadar acemi askerleri eğit,sonrada gece nin bir yarısı nöbete kalk,hele birde hastane nizamiye nöbeti sizin bölükteyse varya ne denir bilmemki,buda gecede minimum 4 saat nöbetiniz var demektir,ha unutmadan bu yoğun tempodan sonra ertesi gün biraz uyurum diosan geçmiş olsun kalk 5.00....
  • Merhaba benim acemilik Sivas Merkez e düştü. Orası nasıl biryer bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: şahinsezer

Merhaba benim acemilik Sivas Merkez e düştü. Orası nasıl biryer bilgisi olan varmı?

acemi ise sıkıntı yok 28 yada 75 gün yapar kurtulursun usta birliğne orda kalırsan hapı yuttun !
  • Bende Sivasa Dustum Soguk Dıyolar Baska Dusen Yok Mu ? Bayramdan Sonra Gıdecekler Eklesın Schofien@msn.com
  • SELAMIN ALEYKÜM ..... ÖNCELİKLE KURBAN BAYRAMINIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

BEN 5 NCİ PİYADE ER EGTM.KARARGAH VE KARARGAH BÖLÜĞÜ DİYE BİR YERE DÜŞTÜM AMA HİÇ BİR BİLGİ BULAMADIM ORDA OLAN VARMI BANA YARDIM EDEVİLECEK ACEMİLİK KAC GÜN ... HEMEN HEMEN 1 AYMI 75 GNMÜ...

xmen_321@hotmail.com 0539 269 11 94
    benim düştüğüm bölüğe düşen arkadaşlar eklesin adem havvanın torunları olarak kardeşiz ... bilgisi olan varsa bölük hakkında bi zahmet yardımcı olsun ...

• Kısa dönem düşenler, sizi zor bi askerik bekliyor. Kendinizi eğitim çavuşluğuna hazırlayın.
    Acemi gidenler, ve uzun dönem gidenler için rahat bi yerdir.
  • selm arkadaşlar bende artık bir piyadeyim aralık 2 de ordayım antalyadan
  • arkadaşlar ben 5.piyade er.eg.tug. sivas merkez.temel tepeye göre nasıl bir yer.bizi nasıl bir acemilik bekliyor bilenler yasın lütfen?
  • arkadaşlar sivasa birliğe teslim oluyorsunuz sizlere deniliyorki dağıtım olduğunuzda bilet bulamassınız gibi bilet lerinizi şımdiden alın bilet paralarını verin şimdiden biletlerinizi alalım ...... vermeyin almayaın at arabasınlada memlekete gıdecek olsanız almayın neden ..cuma sabah cıkmam gerekiyordu bilemedin 4 de akşam saat 9 za kadar otogarda beklemek zorunda kaldım sakına bilet almayın ...deyinki ben eşşekle gitcem daha erken gıderım
  • şikayetciyim 7 gün acemi birliği iznim var 3 günü yolda giderse .. ben sıvas 5 ci pıyade birliğine nasıl küfür etmeyım onlar biletlerden avanta alacak .. al.. tamam avantanı alda . beni otogarda bekletme komutanım al avantanı zeten bu memleketde herşey avanta .. anladımda .. beni anama gec gönderme beni yarime gec gönderme hemen birlikden cıkar cıkmaz beni gönder komutan
  • 5 ci bölüğü düşmede nere düşersen düş birde bilet parası toplayacaklar verme alma bilet yoksa dağıtım olduğunda 8.10 saat otagarda beklersın illa komutanlar avanta alacaksa adam gibi otobüs saatinde gelsin cuma saat 4 dür mecbüri beni o saatde bırakacak . 4 bucukdada beni arabaya bindirsin cuma erken salsalar sankı komutanın şapkası düşer sanki rutbesi düşer bizi gecenın bır saatınde perişan etmeseler.. bu ülkeyi sevilmez yapan bu askerıyedeyki paşalar ne olur ya tamam dısplın olsunda bızımde anamız yarımız varya
  • dağıtımda 8 saat otogarda beklemek istemıyorsanız bilet paralarını iceri vermeyın bilet leri dağıtım olduğunuzda alırsınız eşşekle gıdersınız fark etmez ama ıcerden almayın
  • komutanlarınıza söyleyin dağıtımda cuma sabah bıraksınlar sizi bilet paralarından avantalarınıda almalarına rağmen hic bir ana baba cocuğunu otokarda 9..za 10 kadar tutmasınlar
  • bilet paralarını erken alıyolar 2 ay öncesinden .. ondan sonra otogarda gece 10 kadar beklıyorsunuz icerden bilet almayın para cebinizde olsun dışarda otobüs cok
  • bilet leri icerde satıyolar 2 ay öncesinden dağıtımda sabah göndermeleri gerekır ken 12 ye kadar gece 12 ye kadar otobüs beklemeyın almayın biletleri deyınkı komutanım otogarda bekleyeceksem bana bılet satma benım anam babam yarım var deyin beni beklıyorlar ahhh komutanlarım bir kerede nefret etdırmeseniz askerlıkden
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.