Şimdi Ara

Sitemi hacklediler, spam mail atılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi forumlar. Teknonano.com adında sitem var, bundan yaklaşık 1 hafta önce hosting firmamdan aldığım mail ile bilgilendirildim. O günden beri sitemin mail adresi üzerinden binlerce spam mail çıkışı olmuş. Mail sistemini yavaslattigi nedeniyle hosting firmasi surekli siteyi suspend yapıyor. Bir türlü sorunu bulamadım. Ücretli ücretsiz sorunu çözebilecek arkadaşlar arıyorum. Pm den ulaşabilirsiniz. Iyi günler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• mail accountlarini sil, spam mailleri hangi accounttan atiyorlarsa onun sifresini cozmus olmalilar.
    ssh ile baglaniyorsan bunu client sertifikasi ile yap, ssh i username/password ile kullanma; client sertifikasi ile kullan.
    mysql vb database in varsa ona ip siniri koy, yalnizca senin ip in ile baglanilabilsin.
    sitenden mail gonderme altyapisi varsa onun guvenligini iyilestir.
  • Eğer wordpress tabanlı site kullanıyorsanız akismet eklentisi ni kurun.Belki halleder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde hangi hosting firmasını kullanıyorsunuz ozelden mesaj ayar mısın

• Birde o hesaplarının şifresini değiştir. Şifre büyük küçük harf rakam ve sembollerden olussun

• GeneralMac G kullanıcısına yanıt
    Herşeyi denedim. Hayalet mail lerden spam mail gonderiliyormus.http://i.hizliresim.com/6mXjJl.png

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akismet ile falan olmaz o işler, cpanelden erişim loglarına bakarsan sürekli olarak aynı adrese birşeylerin gönderildiğini görürsün, en çok post alan dosyalar sıkıntılı olanlardır ordan anlaşılır, ama çoğu yerde eleman kendine göre dosyalar oluşturmuştur wp altyapısına ait olmayan vs. vs., ciddi temizlik yapman gerek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.