Şimdi Ara

Sistemimi yeniliyeceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • önümüzdeki yaz sonununa doğru kasa bileşenlerimi değiştiriceğim uzun bir süre kasa içinde değişiklik yapmak istemiyorum o yüzden ddr5 düşünüyorum ancak biraz maliyetli oluyor şuanda alıcağım döneme göre düşünürsek belki fiyatlar daha stabil olur yada şuanki dolar kurunun ne olucağından belirsiz şekilde yükseledebilir onu göreceğiz fakat elimde i5-9600k var ancak anakartım rezalet ötesi ex-h310m-v3 almıştım o zamanki cahillik ve aceleye gelen bir durumdan ötürü işlemcimin o kadar kötu olmadığı aşikar ancak anakart yenilemesi kesin yapmam gerekiyor bende işlemciyide yenileme düşüncesindeyim işlemci olarak 7800x3d düşünüyorum am5 geçiş yapıp ramleride 6000mhz olarak almayı planlıyorum anakart olarak ne almalıyım gerçekten ddr5 e geçmelimiyim ekran kartınıda 3070ti olarak düşündüm mining çıkması alıp termal pad ve macun değişimi yapmayı düşünüyorum sizin tavsiyeleriniz nelerdir? ve son olarak ram konusunuda 6000mhz takıntı haline geldi yeni nesil am5 işlemcilerin ram yükünü azalttığını okumuştum bilemedim

• 3070 ti e.kartı için ,7800X3D almak,tabiri caizse, 4 katlı 30 senelik binanın üstüne, helikopter pisti yaptırmak gibi bi şey olur.Çok anlamsız bi şey,yani.

Hesaplı bi ryzen 5600 ile, sistem kurabilirsiniz.

• Şu ayar bi anakrt ile de ,ilerde 5800X3D bile rahatça takılabilir.

akakce.com
    Gigabyte B550 Gaming X V2 AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-b550-gaming-x-v2-amd-am4-ddr4-atx-fiyati,918570528.html

2484 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 16 Mart 2023; 13:45:6 >
  • 3060ti kurtarır seni kardeşim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.