Şimdi Ara

SİSTEMİME DEĞER BİÇTİRMEK İSTİYORUM. BİR EL ATIN BEYLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 sene kadar önce aldığım lga1366 sistemimi artık değiştirmek istiyorum ve ne kadar para edeceğini merak ediyorum. Lütfen hakkı ile bir fiyat belirtirseniz senirim.

-Anakart - Gigabyte X58-UD4P

-İşlemci - İntel İ7-920 (3.5 ghz de sıvı soğutma ile kullanıldı)

-Ekran Kartı - Sapphire HD4890 Vapor-X (1gb lık model)

-Ram - Ocz (3x1gb) Gold Edition 1600 Mhz bellek kiti (pek para etmediğinin farkındayım dalga geçmeyelim lütfen)

-Soğutma - CORSAİR H50

- Kasa ve Power - COOLER MASTER NV-690C NVIDIA EDITION + Huntkey 700W power (kit olarak satılıyordu)

Şimdi birkaç sorum var.

Aslında sistemi komple satmayı düşünmüyorum ama getirisine bağlı olarak değişebilir bu durum. Bu sene tekrar üniversite sınavlarına hazırlandım ve İstanbul içi bir yer görünüşte olmayacak. İl dışına da bilgisayarı götürme şansım olmayacak o yüzden sistemi satıp üzerine biraz daha para koyup güzel bir notebook mu alsam tam emin değilim. Ama abimin eski notebookunu alma gibi bir şansım da olabilir.

O yüzden sizden yorumlarınızı bekliyorum. Aslında fikrim ilk önce anakart, ram, işlemci değişimi ardından ekran kartı değişimi var ama sizden yeni sistem önerileri de bekliyorum. Yeni sistemde de en büyük endişem aldığım X58 li sistem gibi bir süre sonra çöp olacak birşey değil(hali hazırda performansı iyi de olsa bir süre sonra yetersiz gelmeye başlıyor). Şuan Lga 2011 ve Lga 1155 sitemleri mevcut ve ikisine de pek alışamadım. 1155 eski bir sistem 2011 de geleceği pek parlak gelmedi.

Uzun lafın kısası ne gibi bir strateji izlememi öneririsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukalyuz -- 10 Nisan 2013; 10:32:37 >

• komple satarsanız cok zararınız olur + satılması uzun surer . anakart ıslemcı ram ekran kartını satıp guncelleyın
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

komple satarsanız cok zararınız olur + satılması uzun surer . anakart ıslemcı ram ekran kartını satıp guncelleyın

+
  • evet haklisiniz. peki parcalara assagi yukari fiyat verecek olursaniz ne olur peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.