Şimdi Ara

Sisteme RAM ekleyeceğim, uyumluluk konusunda yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şu an takılı olan 8 GB 2133 MHZ DDR4 Ram'e 8 GB daha eklemek istiyorum, ama daha ucuz uyumlu bir alternatifi varsa aynısını almak yerine onu almak istiyorum. Sayılar, modeller, MHZ nasıl işliyor araştırdım ama pek anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

• Marka model nedir hocam onu da yazsan daha iyi olur. Belki aynı markayı uyguna bulan biri çıkar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Köl Tigin

Marka model nedir hocam onu da yazsan daha iyi olur. Belki aynı markayı uyguna bulan biri çıkar.
    Şu an Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 kullanıyorum soğutuculu, HX421C14FB2/8 kodu var.

Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB2/8 çok benzeri, 100 TL daha ucuz ama uyumlu mudur uysa sonra sorun çıkar mı mesela bilemiyorum.
  • Crimson Knight kullanıcısına yanıt
    Daha önce kingston hyperx 2133 mhz 8 gb rami ikili olarak kullanıyordum.Ramlerden biri bozuldu servise gönderdim bana 2133 mhz yerine o linkteki 2400 mhzlik rami gönderdi.Fakat 2133 mhz ile 2400 mhz birlikte çalışıken sürekli mavi ekran hatası veriyordu.Bende 2133 mhzlik rami boşa çıkardım değişimden gelen ürünün yanına yeni bir tane Kingston 8 Gb 2400 mhzlik ram aldım.Ha tabi 2133 mhz ile 2400 mhz Oc veya zamanlama değerleriyle oynayınca birlikte çalışabilir belki ama ben anlamadığımdan uğraşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesley_Snopp

Daha önce kingston hyperx 2133 mhz 8 gb rami ikili olarak kullanıyordum.Ramlerden biri bozuldu servise gönderdim bana 2133 mhz yerine o linkteki 2400 mhzlik rami gönderdi.Fakat 2133 mhz ile 2400 mhz birlikte çalışıken sürekli mavi ekran hatası veriyordu.Bende 2133 mhzlik rami boşa çıkardım değişimden gelen ürünün yanına yeni bir tane Kingston 8 Gb 2400 mhzlik ram aldım.Ha tabi 2133 mhz ile 2400 mhz Oc veya zamanlama değerleriyle oynayınca birlikte çalışabilir belki ama ben anlamadığımdan uğraşmadım.
    Eyvallah mavi ekrandan korkuyordum ben de, anakartım OC desteklemediği için o işe girişemeyeceğim bile, aynısını alıp geçmek en iyisi o zaman.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.