Şimdi Ara

sisteme goz atabilir misiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaniliyorsun hocam, bu sisteme (gtx 1080) i7 gider... adam bugunu kurtarmak istemiyor. Ne oyun cikarsa ciksin, catir cutur oynatacak sistem ariyor(cozunurlugu karistirmadan rahatlikla soylebiliriz ki i7)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JoiWoo kullanıcısına yanıt
    Ornek verebilir misin? Kim varmis strix rog larin fanlari ile sorun yasayan... piyasadaki en saglam sogutmayi sunan kart hakkinda konustugunu hatirlatmak isterim. Msi kotu demiyoruz, hic bi marka kotu degil ona bakarsan.

• Msi gtx1080 gaming x.Tabiki sorunsuz birşekilde çalışacaktır.Dediğim onerilere uyarsanız Yazın toplamayı düşündüğüm sistemin aynısı olacak diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JoiWoo -- 11 Şubat 2017; 17:40:27 >
  • Google a asus gtx1080/1070 fan issue/problem yazarsan karsına çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: JoiWoo

Yüksek mhz degerlerine çıkınca kart stabil çalısmıyor iste oc kapasitesi pek yok.Ayrıca Fanlarında sorun yaşayan cok sayida insanla karsilastim.

Oc kapasitesi pek yok diyorsun ve cok insanla karsilasmissin, bunu soruyorum... karsilastiklarin nerde?

Google i bizde biliyoruz, biz zahmet sende forumda kullananlari bir arastir... memnunlar mi degiller mi?

• Sadece forumdakilermi 1080 kullanıyor :)Pek yoktan kastım bazı marka/modellere göre bir tık altta kalıyor. Youtubedan kartın oc potansiyeline göz atap diğer markalarla karsılaştırabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JoiWoo -- 11 Şubat 2017; 17:46:46 >
  • JoiWoo kullanıcısına yanıt
    Tamam kardesim sen haklisin

Youtube ile google a bakicam hemen... kagit kalem aldim yanima, cok tesekkur ederim, beni aydinlattigin icin..

• Arkadaş sanırım fan konusunda haksız değil. google'da arattım konu ile iligili, fanlar bilgisayarin idle duruma düşmesinden sonra kendini kısmamasından bahsediyorlar ki programa göre kısılmış olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheesypoofs84 -- 11 Şubat 2017; 17:58:48 >
  • Aynen gözat gel cahillik kötü :) Forumdada var 1-2 defa okumuştum. Forumu muhalefet olmak yerine araştırma amaçlı kullansan sorun ortadan kalkar zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JoiWoo -- 11 Şubat 2017; 18:0:42 >
  • Mevzu en iyi gtx1080'ler ise ne msi gaming x ne Asus rog Strix bu konuda sözü edilemez kartlar. Bütçe sıkıntısı yok ve en iyisi olsun istiyorsanız sınırlı üretim olalardan alacaksınız. Mesela Msi Lightning, Asus Rog Matrix, Galax HOF limited veya Evga Kingpin/Classfield. Sınırlı üretim değil ama potansiyel olarak bunlara yakınsayan Gigabyte Extreme Gaming X. Ayrıca bu saydığım modellere sıvı soğutma bloğu takarsanız inanılmaz değerlere çıkarlar. Nvidia'nın firmalara karneyle verdiği 1. Kalite gpular bunlar. Ben Evga Kingpin'i tavsiye ederim. Rma uluslararası garantisi gayet işlevsel ve Amazon'dan alırken kafada soru işareti bırakmıyor. Ayrıca o.c.la 2800 küsür mhz leri görenler var bu kartla. Herhangi bir 1080le bu değerlere çıkamazsınız.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Bütce varsa alınır ona birşey demiyorum ama oyun oynamak için i7 gereksizdir. Hele stok soğutucu ile K alamazsın. Bende var oyun sırasında yüzde 15-30 arası kullanıyor GTX 1080 de şöyle, adam 4K oyun oyanayacaksa 1080 alır. Full HD monitörde gtx 1080 alıp ne yapacakda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheesypoofs84

quote:

Orijinalden alıntı: Rokie T

Nxzt kraken x61-62 iyi gider bu sisteme. Ayrıca ne yapacaksın ironwolf hddyi 7/24 365 gün açık mı kalacak bilgisayar? Onun yerine SSD yi Crucial m2 1 tb yap. 1 - 2 tb lıkta Barracuda al. Bunların yanına bir de 4K 60hz 2000 nit üstü hdr tv al G-syncten daha keyifli oluyor.

Peki hdd yi bosverip 2x SAMSUNG 960 EVO 500 GB NVMe PCIe M.2 3200/1800 MB/s MZ-V6E500BW alip, raid 0 yapsam nasil olur?

Eğer sunucunuz yoksa ssd'ye raid0 yapmak 100% anlamsız bir olay. Sunucunuz varsa da anlamsız gerçi o durumda ya raid10 ya da 5 yapılır zaten

• Xanax70 kullanıcısına yanıt
    Gün geçtikçe oyunların işlemci istekleri artıyor. İmzamdaki sistemle Black Desertı 30 fps civarında oynuyorum. Bu sadece bir örnek. İşlemciden kısıp soğutucu/ssd alınmaz.
  • Ya hocam haklısınız yorumunuza laf etmiyorum ama en azından bir kaç sene için söylüyorum bunu çok güçlü bir işlemciye gerek duymayız oyun için. 4790K işlemcim var ve o.c siz yüksek fps'ler alıyorum. Burada önemli olan nokta alınacak ekran kartı ile işlemcinin uyumlu olması(yani darboğaz yapmaması)

Örnek veriyorum siz şuan i7'nin en üst modelini alsanız oyunlarda size ekstra bir artı getirmez. İlerisi için o kadar güçlü bir işlemcide şu günlerde düşünülmez. Çünkü AMD zen serisi çıkıcak intel buna rakip olarak yeni soketli işlemci çıkaracak. Adamın şuan aldığı i7 cebine zarar edecek ama dediğim gibi bu benim düşüncem. İnsanlar ihtiyaçlarını kendi belirler biz fikir veririz.

Bu arada sizin işlemciniz i5'in alt versiyonu(yanlışım varsa düzeltin) Ekran kartınız ile 30 fps almanız vsync ile ayarı ile ilgili olabilir mi acaba ? i5'in o modeli düşük olmasına rağmen darboğaz yapması mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: cheesypoofs84

quote:

Orijinalden alıntı: görkemöztürk

Acer Predator XB271HU WQHD (2560 x 1440) NVIDIA G-Sync

Bu monitöre de bakabilirsiniz hocam.

Turkiye'den alabilecek bir yer bulamadim ne yazik ki. Amazonda'da Turkiye'ye göndereni bulamadım.

Amazon.es . gonderiyor , ama bu kadar vermeye deger mi bilemiyorum .
    https://www.amazon.es/Acer-Predator-XB271HU-27-Pulgada-Monitor/dp/B017DG09WM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1486969857&sr=8-1&keywords=Acer+Predator+XB271HU+WQHD

sisteme goz atabilir misiniz

3581 TL ye denk geliyor

Sisteme gelince ,

780T cok iyi bir kasa , aldigimda 750 TL civari fiyati vardi , simdi 1000+ TL olmus .

I7 iyi secim olmus , uzun sure kullanim icin uygun , 2.5 yildir 4790k kullanmaktayim . 6700 ve 7700 serisine ihtiyac duymadim henuz .

HDD ye gelince , 21 dolar daha verip 3TB modelini dusunebilirsiniz ihtiyaciniz varsa .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 13 Şubat 2017; 10:22:25 >

Oyunu 60 fpslerde oynamak için 6700k 4.5 ghz oc olması gerekiyor. 40a falan düştüğüde oluyor. Bir nevi optimizasyon sıkıntılı bir oyun ama genele bakınca oyunlar buna kayıyor demeye çalıştım.

1070 ile diğer oyunlarda i5 6402p sıkıntısız çalışıyor zaten. 6800k alan biri için doğru psu ve voltaj ayarlarıyla minimum 6 seneyi devirmesi gerekiyor. 2500klardan daha güzel işlemciler
  • Valla sanmıyorum hocam. 9 ay önce topladım imzadaki sistemimi(ekran kartı hariç) toplarken dedim herhalde 5 sene rahat götürür diye. Ama teklonojiye bakarsak ve dediğiniz gibi oyunlar programlar vs artık yeterli gelmiyor. Ben 3 seneyi kurtarırsam dua ederim. Bide zaten bir işlemcinin ömrü ne kadar ki? taş çatlasın 6 sene sonra silikon yapısı bozulur iş görmez hale gelir.
    Hocam 4790k'da çok güzel işlemci, güzel oc oluyor..

+Haklısın hocam teknoloji hızlı gelişiyor ama 4790k gibi bir işlemci kolay kolay ölmez, hala amd fx 8350ler satılan dünyada hiç ölmez...
  • Monitör hariç tüm parçalari aldim, artik geri dönüş kalmadi.

Şu üç monitör arasindan sizce hangisini almalıyım;

ASUS 34" PG348Q Gaming, Curved IPS G-sync 3440 x 1440

ASUS 27" PG279Q 4ms 165Hz 2K HDMI+DP G-Sync IPS

ASUS 27" PG27AQ Gaming, 4K, IPS G-sync

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Hangi parçaları aldın dostum ? Asusun 2k 144hz monitörlerinden dert yanan çok fazla insan var.Alacaksan garantide sorun yaşamayacagın bir yerden al.Tavsiyem

ROG SWIFT PG278QR olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.