Şimdi Ara

Sistem Upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun diyerek konuya giriş yapıyorum.

Ben 2013te bir sistem topladım beni bu zamana kadar iyi kötü idare etti.

FX8320 işlemcim

AnaKartım ASUS M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) Anakart

Ramler gskıll 1600mhz 4X2 8GB ramler.

Şimdi yeni bilgisayar toplamak yerine eski ekran kartımı GTX 660Ti ı 2.el alacağım Gtx 970 ile değiştireceğim.

Fakat rami yükseltmelimiyim acaba ? benim anakartım en fazla hangi kalitede ramleri destekler bilmiyorum.

High takıntısı olan biri değilim,zaten şu 2019da çıkan bazı oyunlar hariç Gtx 660Ti bi noktaya kadar medium low götürdü.Metro Exodus u ve Forza Horizon u lowda çok zor oynadım 20 30fps ile o yüzden devam edemedim bu oyunlara.

Sisteme ram ve ekran kartı takviyesi yaparak 1-2 sene daha low 720 p ayarlarda devam etmek istiyorum.

Sizce Seçimlerim doğru mu GTX 970 ve ram takviyesi.

Not:Amd ekran kartı hiç kullanmadığım için Gtx 970 i tercih ediyorum zaten kısmet olursa forumdan bi arkadaştan alacağım. 660tidan sonra fark hissedebilmem için 970 ideal diye düşünüyorum.

Hepinize iyi forumlar biraz fazla yazdım kusura bakmayın lütfen.

Ekran kartını alacağım kişiyi ve forumda tavsiyelerine bakıp hoşuma giden birini etiketliyorum onlarda bana tavsiye verebilirlerse,düşüncelerini söyleyebilirse sevinirim.

• 570 4gb almanı tavsiye ederim gtx 970 eski bir kart.
    1yil garantili 570i 610₺ye almistim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackSmoke

570 4gb almanı tavsiye ederim gtx 970 eski bir kart.
    1yil garantili 570i 610₺ye almistim
    Valla 6 sene boyunca nvdia kullandığım bi sempati oluştu bende nvdia ya karşı.

Gtx 660ti ya 6 sene beni yarı yolda bırakmadı bu seneyi saymassak :)

O yüzden performanslarına baktım birbirine yakınlar gtx 970 i düşündüm
  • Ekran kartını değiştir ram takviyesi yapmana gerek yok gereksiz olur bide çok pahalı 2. elleri altın sanki
  • Arkadaşlar konu güncel,Ekran kartı olarak Gtx 970 aldım.

Fakat pcde işlem hızı düşük.

SSD almak istiyorum 500gblık falan hangi ssdleri önerebilirsiniz acaba ?

Mesela sizin imzanızdaki ssd nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockstar1907 -- 26 Nisan 2019; 3:40:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rockstar1907

Arkadaşlar konu güncel,Ekran kartı olarak Gtx 970 aldım.

Fakat pcde işlem hızı düşük.

SSD almak istiyorum 500gblık falan hangi ssdleri önerebilirsiniz acaba ?

Mesela sizin imzanızdaki ssd nasıldır ?
    AMD 970 Chipsetli anakart kullanıyorsan Samsung evo serisini almanı önermem çünkü amd fx serisinin evo 860 serisiyle çakışması var yani amd nin son sürüm chipset driveri (ahci) sorun veriyor makineyi kitliyor microsoft un kendi default ahci driveri ilede bu sefer hızları düşük 4k iops değerleri o yüzden ultra 3d serisi almanda fayda var ne yaptıysam beceremedim bende hepsiburada'ya iade talebi oluşturup gödericem içinede detaylı not bıraktım inşallah kabul ederler alalı daha 2 gün oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -QAism- -- 26 Nisan 2019; 11:8:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.