Şimdi Ara

SİSTEM TOPLARKEN DOĞRU YOLDAMIYIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Ayın 15 i ile yeni bir sistem alacağım. Bütçem 2 500 TL. Bu bütçe ile ilgili size bir kaç sorum olacak

Şu an almayı düşündüğüm sistem(EKRAN KARTSIZ):
     SİSTEM TOPLARKEN DOĞRU YOLDAMIYIM

Fiyat/Performans

Sizce ekran kartsız yukarıdaki fiyata daha iyi bir sistem toplanabilir mi? Bu parçalar nasıl? Kullanan arkadaşların yorumları nelerdir?

Monitör

Sisteme monitör almak için bütçemin dışına çıkmam gerekiyor. Elimde şu an kullandığım monitörün max. çözünürlüğü ise 1300x900. Eski bir mönitör. Sizce monitör bir kaç ay bekleyebilir mi yoksa önemli mi? Önemli ise ne kadar önemli?

Ekran kartı sorunsalı
    Ekran kartı olarak önümde iki seçenek var nVidia GTX960 ve AMD R9 280X. Bu iki ekran kartı arasında fiyat olarak hiç bir fark yok. nvidia daha güncel bir mimari. directx12 uyumlu fakat R9 280x in rami ve biti daha fazla. GTA V gibi oyunlarda gördük ki artık ekran kartlarının ram kullanımları artıyor. Yani nvidia mimarisi ile geleceğe yönelikken AMD rami ile geleceğe yönelik. Yani yazılım olarak öne çıkacaklar galiba? Siz ne düşünüyorsunuz ? Siz olsanız hangisini tercih edersiniz. AMD R9 280x GTX 960

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eunimie -- 9 Haziran 2015; 20:51:01 >

• R9 280x al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam delirmeyin 960 nedir yav.
    2500lik butceye vatandan almiyorsaniz gtx970 yakisir. 960 bence 270x-280 arasi bir karttir. Ve simdiki amd kartlari cogu hd6000ler (7000lerde olabilir emin degilim) bile en son nvidia kartlarindan cok daha fazla destekliyor directx12

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu kasaya bu kadar para dökme darktır everestir bunlardan uzak durmak lazım.

Tx ve fx alan biri stokta bile rahatsız olduğunu ve pişman olduğunu söylüyor kendisi konuya gelip yorum yapabilir

Monitörü bekletebilirsin.

Ekran kartsız diyorsun kartı alana kadar kullanamazsın fx de dahili gpu yok.

Oyun için intel daha hayırlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Şu kasaya bu kadar para dökme darktır everestir bunlardan uzak durmak lazım.

Tx ve fx alan biri stokta bile rahatsız olduğunu ve pişman olduğunu söylüyor kendisi konuya gelip yorum yapabilir

Monitörü bekletebilirsin.

Ekran kartsız diyorsun kartı alana kadar kullanamazsın fx de dahili gpu yok.

Oyun için intel daha hayırlı olur.

hocam teşekkür ediyorum. Orda ekran kartı alacağım fakat r9 280x ile gtx 960 arasında kalmıştım. harici soğutucu almayı düşünüyorum. sizce neden intel daha iyi olur ve fiyat performans olarak aynı şeyi alabilir miyim ?
  • ben bu iki işlemciyi (4460 ve 8350) kullanma fırsatı buldum ve bir çok oyunda 4460 ın bariz önde olduğunu gördüm üstelik i5 işlemcilerin anakart seçme huyu yok hazır sistemlerde de tercih edilmesinin başta sebeblerinden biriside budur çok basit oem anakartlarda da çalışabilir ve stok soğutucusu uzun süre yeterli gelebilir.

F/P hesabı yaparken anakart işlemci soğutucu fiyatının birlikte alınması lazım. Tek parça fiyatına göre iyi görünsede totale bakınca öyle olmuyor.

Tx3 soğutucuyu kastetmiştim yukarda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.