Şimdi Ara

sistem nasıl olmuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba merhaba beyler sitem hakkında 1 kaç sorum olacak

1.Sistem nasıl olmuş değişilmesi gereken yada şöyle olsa güzel olur diyeceğiniz bir şey var mı ?
    2.Parçalar birbirine uyumlu mu ?
    3.kasanın gücü yeterlimi bu sisteme ?
    4.ssd ve işlem soğutucusu almaya gerek var mı ?

sistem nasıl olmuş

• 1.R7 370 aslında r7 265 in yeniden adlandırılmış hali gcn1.0 eski kart onun yerine en uygun fiyatlı gtx950 almanı tavsiye ederimhttp://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-gtx950wf2oc-2gd-2gb-128bit-gddr5-16x-pmu3758
    2uyumlu

3.Kasa fazla fazla yeter

4 . stok seni bir süre götürür kasa tek fanla geliyordu 1 adet kasa fanı al ssd alacak bütçen varsa ekran kartına yatırım yap ssd fps artırmaz
  • inventusta sizin attığınız gibi ekran kartı yok haricen alsam takmayı bilmiyorum.
    dediğiniz yerine bunu alsam olur muhttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7462 ayrıca bunu alsam öncekine göre daha iyi performans alırmıyım?
    çünkü önceki 256 bit bu 128 bit

kasada çok tereddütte kaldım kasa seçimim sizce yanlışmı onun yerine 1den fazla fanı olan başka bir kasamı almalıyım yoksa haricen fan mı almalıyım
    ayrıca 600w sizce gereksiz mi 500w yeterli olurmu ?

diğer parça seçimlerim iyimi?
  • Işlemciyi i3 6100 yaparak r9 380 alabilirsin kasa yerine de Zalman z3 600w olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakop kullanıcısına yanıt
    Kasanın güç kaynağı kaliteli iyi bir kasa ekstra bir fan alsan 10 lira 15 lira tutar

Bitle ekran kartıının performansı ölçülmez r7 370 eski bir kartın adını değiştirip %5 hızlandırılmış hali.

ben 950 ı sana uygun fiyatlı olanını önerdim gidipte ara karta 700 lira para verilmez o kart o kadar etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 2 Ocak 2016; 21:21:35 >
  • anladım teşekkür ederim.
    inventustan bu sisteme uygun ekran kartını siz bulurmusunuz ben pek anlamıyorumda
    sistem max 2550tl olcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakop -- 2 Ocak 2016; 22:00:05 >
    İnventus pahalı kardeşim k kartına vade farkı da fazla şu sistemi birde sinerji gen tr üzerinden toplayıp bakabilirsin

sistem nasıl olmuş

sistem nasıl olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 2 Ocak 2016; 22:10:47 >

• usta haklısın ama sinerjiye pek güvenemiyorum sinerjinin montajı pek iyi değil diyorlar.
    ayrıca sorunlu parça değişiminde uğraştırıyormuş öyle duymuştum.
    siz sinerjiden alışveriş yaptınız mı yada yapan birini tanıyor musunuz ?
    tanıyorsanız memmunlar mı siteden ?ama inventusta böyle bir sorun nadir oluyormuş. Ayrıca montajı çok iyi yapıyorlarmış. sistemi 12 saat test ediyorlar falan.
    2500Tl vereceğim sorun yaşamak istemiyorum açıkçası
    Alışveriş yapanları tanıyorum forumun büyük çoğunluğu ordan alıyor bizzat parça değişimi yapanda oldu sorun göremedim Montajını dışarda exaya yaptırıyorlar ilk başlarda özensiz topladıkları doğru ama sonra şikayetçi olanlara ben rastlamadım.

fiyat açısından birde exa nova üzerinden toplayabilirsin.
    paranın değerini bilmekte önemli daha düşük bir sistemi inventustan pahalıya ben almam açıkçası ben yol gösteriyimde gerisi sana kalmış.Çoğu zaman vatandan bile pahalıya çıkıyor fiyatları tabi ki müşteri hizmetine asla lafım yok işlerini iyi yapıyorlar.

Ekran kartı takmak basit bir işlem kartı başka siteden alıp kendin de takabilirsin.

ben sana 2 sistem de yazıp koydum 2 sinede gtx960 koyabiliyoruz sen kararı ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 2 Ocak 2016; 23:19:36 >
  • Anladim hocam ekran kartini dedigin gibi gtx 960 yapsak oncekinden daha iyi performans alirim degil mi

Ayrica Diger parcalar nasil

Evet tabi ki alirsin

Yazdigim diger bilesenler gayet yeterli

• Ben bu sistemi 2350 liraya aldım. 9 Taksitle.

n11de %11 indirim vardı şuan yok. Normalde teknobiyotikten 2550 TL civarına toplarsın.

Gri renkli olanlar vatan diğerleri teknobiyotik. güçkaynağı hariç 2550 TL.

sistem nasıl olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dean13 -- 3 Ocak 2016; 0:22:37 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam gercekten cok faydali oldun tesekkur ederim

Son olarak http://www.sinerji.gen.tr/aerocool-strike-x-one-adv-750w-2-x-usb-2-x-fanlimid-tower-siyah-kasa-pmu67072 bu kasa nasil

Ram olarak hangisi iyidir corsair-kingston

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakop -- 3 Ocak 2016; 0:33:45 >
    Ramlerin 2 side iyidir

Kasa fena değil fakat içinde 750w psu olmasına rağmen 2 kanaldan 12V den totalde 600w güç anca veriyor BU senin için çok önemli değil çok abartılı güç isteyen bir ekran kartı kullanmayacaksın ve sli yapmayacaksın senin için fazlasıyla yeterli bir güç kaynağı

Eğer güç kaynağı fazla diye tercih ediyorsan senin sistemine 550w yazdığım psu bile rahatlıkla yeter.
  • İlk Attigimdaki Cooler master ile bunu karsilastirsan hangisi daha iyidir

Intel Core i5 4460 3.2 GHz 6MB 1150p
    MSI B85M-E45 DDR3 1600MHz
    Corsair 8GB 1600Mhz DDR3 CL10
    Sapphire R9 380 NITRO 2GB 256Bit
    Corsair Builder VS 550W 80+
    Zalman R1 Mid Tower Kasa Siyah
    Sandisk 240 GB Ultra II SSD

2350 tl, sinerji.gen.tr

daha fazla grafik performansı alırsın, daha seri bir pc olur.
  • Hocam ssd ye gerek oldugunu dusunmuyorum
    Cunku 2700 tl alti pcler icin luksmus fps artisi olmaz diye okumustum
    Ekran kartinda http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6936 bunu alsam daha iyi performans almazmiyim

elimde 1500 tl edebilecek bir pc var içerisinde ssd disk var. kullanmadan ssd ye gerek yok demeyiniz.
    hatta 800 tl lik pc de olsa içerisine ssd disk koyardım.
  • ben bir kaç yerde araştırma yaptım bu konu hakkında gerek olmadığı kanısına vardım.
    haa sen canavar gibi bir pc yapacaksan gerekliymiş ama benim gibi 2500tl civarı bir pcye gerekli değil diye okumuştum bu adamlar zaten kullanmadan yazmazlar herneyse ben sistemde kullanmayacağım.

ekran kartını sormuştum cevap vermedinhttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6936 bu ekran kartını kullansam senin daha iyi performans alırmıyım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.