Şimdi Ara

Sistem kuruldu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
1.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum şuan kasa konusunda çok kararsız kaldım neden diye soracak olursanız size kasayı kullanacağım yerin resmini bir atayım kendiniz görün oraya öyle bir kasa koymalıyım ki kötü veya kaba bir görüntü olmamalı ve kabloları saklayabilmeli kasayı ayrı pusu yı ayrı alabilirim ama sadece kötü görüntü görmek istemiyorum.

Sistem kuruldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theabir -- 9 Şubat 2015; 21:23:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @dunki1919

Yahu ne salliyorsun sen ne 75 amperi ne 90 amperi

800-850w powerlar anca 75 amper verebiliyor ki suan elinde cx600 var 46 amper verebiliyor. Buyur istedigin islemciyi istedigin tek gpu karti getir. 290x, 780ti, 7970 vs.. istedigin kadar OC yapalim bak bakalim 46 amper nasil yetiyormus. Sen baya bir ucmussun ya 75-90 ampet falan. 90 amper dedigin 1000w guc kaynagidir. Madem bilmiyorsun bari yarim yamalak bilgilerinle insanlari yanlis yonlendirme!

• buna bak bi istersen oraya çuk oturur şahane olur
    vatandaki satıcılara sor bu kasaya bu anakart ekran kartı güç kaynağı olurmu diye kasayı birebir görmek lazım olursa süper olur

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-core-v1-mini-itx-tower-siyah-kasa.html?srt=UP#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-vs-serisi-650w-guc-kaynagi.html?srt=UP

fiyatlarıda gayet uygun

• Buna baktım ben ama bizim kurmuş olduğumuz sistem bu kasa ile uyumlu olmayabilir aslında tama aradığım kasa tipi

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    sen 600 watt ile devam et oc yapmaya heryerde de böle konuşma sana gülerler
    öncelikle konuya gireyim fazla bu konuda konuşmak istemiyorum ben oc prosu değilim sende değilsen çok idda etme derim arkadaş oc yapılırmı diye sormuştu yanlış hatırlamıyorsam bende dedimki devamlı sistemini güncelleyen biri isen yeterli olmaz ve de oc için sağlıklı olmaz dedim kendisi bilir isterse 1200watt alsın güç kaynağını ama o zaman ben kasasını ufak istediğini filan bilmiyordum adam mini atx kullanmak istiyor neyi neyle oc yapcak ufacıcık kasada su soğutmasımı kullancak ben oc için idda etmiyorum ama intel işlemcilerin oc kapasitesi fazla değil bariz oc yapa bilir bunada hiç bişiy gerektirmez herşeyin standart ve yeterli olması kafi dir ama minimum 600watt sisteminiz güç istiyor ise sizde hem cpu ya hemde gpu ya oc yaparsanız o zaman performans alamassınız neyse beyler herkese sesleniyorum bi öneriniz var ise konu sahibine yazın konuya bilgi veren insanlara bas bas bağıra bağıra direk dalmayın bir gün harbi kalbinizi kıracağım bu gün 2.ci oldu senin gibi si........ bu küfür değildir kimse yanlış anlamasın + imzamdaki sistemi şuanda kullanıyorum oc yaparsam 4.0ghz de stabil kullanıyorum ama oc ye karşıyım oc siz kullanmak benim için daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunki1919 -- 9 Şubat 2015; 21:54:53 >

• Konuya bir anda bu şekilde alaycı aşağılayıcı bir şekilde girmenize anlam veremedim. Arkadaş sağolsun çok yardımcı oluyor. Kişisel bir probleminiz var ise özel mesaj yoluyla konuşmanız daha doğru olacaktır.

• Videolarını seyrettim r9 280 ile aralarında en fazla 3 4 fps oynuyo onun için aradaki fiyat farkına değmez hala r9 280 en iyi f / p

• quote:

Orijinalden alıntı: T2W4D

Dostum şuan kasa konusunda çok kararsız kaldım neden diye soracak olursanız size kasayı kullanacağım yerin resmini bir atayım kendiniz görün oraya öyle bir kasa koymalıyım ki kötü veya kaba bir görüntü olmamalı ve kabloları saklayabilmeli kasayı ayrı pusu yı ayrı alabilirim ama sadece kötü görüntü görmek istemiyorum.

Sistem kuruldu.

Hocam Corsair 230 t kırmızı renginden alırsanız uyumlu olur aslında şık durur oraya gerçekten oda çok düzenli ve sade

• Corsair CARBIDE Champ / Spec 02 650w kasa da güzel seçim karar senin ama 80 plus güç kaynaklı kasa almanı öneririm

• 411 TL kasaya verirsem ne klavye nede mause alamıyacağım :) ama kırmızı çok iyi bir seçim olmuş çok hoşuma gitti ne yapsam bilemedim şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

anakarta güveniyorsan senin koyduğunla değiştir gerisi buradan.

MSI
    Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI ANAKART
    297 TL

INTEL
    Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
    555 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600 MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    209 TL

WD
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    163 TL

COOLER MASTER
    RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    333 TL

XIGMATEK XOF SERİSİ 120MM MAVİ FAN
    19 TL

SAPPHIRE
    R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
    629 TL

Toplam : 2180 TL

Sorunlu anakart önermeye devam

• Ama kasadan kıssan en fazla 100 lira düşer ama o kasanın ne kdr iyi olduğu belli değil pişman olmaktansa azcık paraya kıymak daha iyi olacağını düşünüyorum .
  • Arkadaşlar son olarak buna karar verdim siz ne düşünüyorsunuz parçalar uyumlumu sorunlu olduğunu düşündüğünüz bir parça varmı işlemci için ekstra soğutma almalımıyım her türlü yoruma önerinize açığım. Şuan için 1.700 TL nakit param var geri kalan ödeme için kredi kartımı kullanıcam artık kısmet olursa bu hafta sonu almayı planlıyorum.
     Sistem kuruldu. Sistem kuruldu.

• soldaki resimde en alta bi ürün var gibi sanki o nedir tam gözükmüyor yazıları hatta hiç gözükmüyor sisteme ssd kurmak istersen kingston hyperx 3k 120gb al sisteminde bi sorun gözükmüyor eğer sen buna karar verdiysen bişiy demeye gerek yok ama sisteme ssd kurarsan süper olur ssd alırsan diğer diski almana gerek yok depolama için segate yada wd caviar green ala bilirsin karar senin ginede bölede iyi sistemin sıkıntı yapmaz sana işlemci için extra soğutucuya gerek yok kendi soğutucusu yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunki1919 -- 11 Şubat 2015; 0:41:27 >
  • Farklı bir ürün yok hepsi o. Ssd almaya niyetim var ama oda ayrı masraf harici olarak kullandığım usb 3.0 2 tb taşınabilir diskim var depolama için onu kullansam sıkıntı olur mu ki

• Dostum 230T daha uygun olur subwooferın yanına koyarsın sırıtmaz ve hoş bir görünümü var önden. Senin almak istediğin kasa geniş ve yan tarafları düz değil bence güzel olmaz orda yinede sen bilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-graphite-serisi%E2%84%A2-230t-80plus-650w-midt-atx-siyah-kasa.html

Bak buda çok sade ve şık bir kasa bunuda düşünebilirsin. Sonuçta PC karşında olacağı için fanların ışıkları gelicek belki bir süğre sonra rahatsız edebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-nse-n400-600w-midt-atx-siyah-pencereli-kasa.html?srt=UP

Bu arada bios ayarlarından klavye ile uyanmayı ayarla o zaman süper olur böyle bir sisteme. Kalkıpta açmak zorunda kalmazsın. Eğer USB klavye ile yapılabiliyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokbu -- 11 Şubat 2015; 8:22:09 >

• Öneriniz için teşekkürler en sağlıklı kararı vatan bilgisayardan bakarak seçmek daha doğru olacaktır. Ayrıca klavye ile uyanmak dediğiniz nedir ? Pc yi klavyemin herhangibir tuşu ile başlatmak mı ?

• hiç bir sıkıntı olmaz istediğiniz gibi kullana bilirsiniz
    klavye ile uyanma şöledir pc nizi güç ayarlarından pc kapatmayı uyku moduna yada bekleme konumu idi galiba bayadır bu şekidle kullanmıyorum bunlardan birine yarlarsanız pc niz tam kapanmaz klavyeden hemen anında açılır bunu öneren arkadaş bilgi verse iyi olur ama ben ginede biraz ucundan bilgilendiriyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunki1919 -- 11 Şubat 2015; 13:26:29 >
  • Sistem gayet iyi olmuş ilerde 4 gb ram eklettirirsin süper olur ama kasayı istersen 230t 650w kırmızı olandan alabilirsin yada xigmatek Assassin 700w kasa

• İster herhangi bir tuşuyla ister klavye ile girilen şifre ile. Örnek A+Enter yada Ahmet+Enter. Bazı klavyelerde güç tuşuda oluyor bunu aktifleştirmek için USB Aktivitesi ile uyunma gibi/benzeri bir seçenek olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokbu -- 11 Şubat 2015; 22:06:02 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.