Şimdi Ara

Sistem iyileştirme/değiştirme tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sistemim artık baya eskidi ekran kartım yeni olmasına rağmen yeni oyunlar dahil eski oyunları bile düşük performanslarda oynuyorum değişikliğin zamanı gelmiş.

İntel İ5 2500k

Asus P8Z68 V-LX

Kingston 4x2 1800mhz DDR3

Asus Strix 1050 Tİ 4GB

SSD 120 GB SanDisk

600w Güç kaynağı

Sistemim bu şekilde elimdeki işlemci değişikliği yapmadan anakartı ve ram ve soğutucu değişikliğine gitmek mi daha mantıklı yoksa işlemci de dahil amd ryzen bir sisteme geçmek mi daha mantıklı. Veya da başka önerileriniz var ise yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem yaklaşık 1000 eski parçaları da satarsam belki 1500 e kadar çıkabilir. Şimdiden teşekkürler

• ekran kartını değiştirmeyeceksen birşey değiştirme

• 10100F 699 tl (i7 6700-7700 ayarında bır ıslemcı)

H410m A pro 539 tl

1*8 patriot 3200 mhz ram 280 tl

ilerde para olursa 1 adet daha alırsınız. yok sadece suankı harcamamla sınırlı kalacak derseniz

2 adet bundan alın.

https://www.incehesap.com/hi-level-hlv-pc21300d4-4g-4gb-ddr4-2666mhz-ram-bellek-fiyati-43898//

• Münebbih kullanıcısına yanıt
    Sence bu sistemle ekran kartının kendi perfomansını alabiliyor muyum ? Alıyor olsam tavsiye istemezdim zaten.
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bir sorum olacak bu işlemcinin overclock edilmiş hali önerdiğiniz işlemciden çok daha mı kötü olur. Yani aşırı bir fark yaratmayacak ise işlemci yerine soğutucu ve ram kısmına para harcamayı düşünüyorum. En azından 16 gb ram olur ayrıca stok soğutucuyla kalmamış olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YusuFurkan24 -- 14 Aralık 2020; 17:21:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YusuFurkan24

Sence bu sistemle ekran kartının kendi perfomansını alabiliyor muyum ? Alıyor olsam tavsiye istemezdim zaten.

birbirine denk

• YusuFurkan24 Y kullanıcısına yanıt

evet malesef cok daha kötü.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Peki teşekkürler :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.