Şimdi Ara

Sistem güncellemesi için parça tavsiyesi, yazılım + oyun için uygun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yıllar önce yine Donanım Haber tavsiyesi ile topladığım sistemim artık eskimeye başladı. Elimdeki parçaları olabildiğince değerlendirip güncelleme yapacağım için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle elimde parçalar:

Ekran kartı: MSI GTX 980

İşlemci: AMD FX 8320

Soğutucu: Corsair H100i Sıvı Soğutma

Ana kart: MSI 370

PSU: Corsair CS 750M

RAM: 2x GSkill Ripjaws 8GB DDR3

Kasa: Corsair Vengeance C70

İşlemci, ekran kartı, ram ve ana kartı ddr4 ve rtx teknolojileri için kesinlikle upgrade edeceğim ancak uygun parçaları öğrenmek istiyorum.

Mesleğim gereği PC'mi yazılım (çoğunlukla Android) geliştirme ve oyun geliştirme için aktif olarak kullanıyorum. Oyun da oynuyorum ve VR için kullanma planım var. Ekran kartı olarak RTX 3070 düşünüyorum ama diğer parçalar ile ilgili çok bilgim yok (ram cl değeri, ana kart özellikleri v.s bilmiyorum).

Ayrıca Corsair H100i sıvı soğutucuma hiç bakım yapmadım, hala kullanılabilir mi? Fikrinizi almak istiyorum (2014 te alındı).

PSU da aynı şekilde ömrünü tüketti mi? Sorunlara yol açar mı? Bilmiyorum (2015'te alındı).

Sistemimden bu zamana kadar çok memnun olduğum için sizlerden gelecek tavsiyelere güveniyorum.

Zaman ayırıp ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: 2k Monitörüm var ve bütçem tüm parçalar için 12.000 ₺ civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alijeen -- 9 Ocak 2021; 17:7:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.