Şimdi Ara

sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.390
Cevap
17
Favori
323.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önce fransız araçlar için bir açıklamada bulunmuştum okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim.geçişlerdeki sorun enjektörün pozisyonu ile ilgili olabilir.manifolta giren gaz boru mesafeleri eşit değil veya fazla uzun olabilir.benzin göstergesi ile ilgili olarakta lpg tesisatı ile ilgili yapılabilecek bir durum söz konusu değil.araç beyni yol aldıkça benzin tüketiyormuş gibi hesap yapacaktır.bu sorun her araçta olmaz yazılımla ilgili.yakıt tüketiminizle ilgilide söyleyebileceğim tercih etmiş olduğunuz sisteme göre normal bir sonuç.önceki yazıları okuduktan sonra (fransız araçlar için)tekrar görüşelim.saygılarımla
    quote:

Orjinalden alıntı: add2000

Sn ac öncel,
    Ağustos 2006 da Megane ıı aracıma voltran marka kit taktırdım. Ancak 15 gün sonra, araç benzinden lpg ye geçerken rölantide (Örn: kırmızı ışıkta rölantide beklerken) stop ediyor. Lpg ye geçiş uyarısı sırasında gaz pedalına dokunursam, stop etmeden ufak bir silkeleme yapıp kendini topluyor. Bir de rölantide (gazda) sarsıntılı çalışıyor.Ayrıca benzin göstergesi lpg kullanıyorken, benzin tüketiyormuş gibi düşüyor ve en sonunda ışık yanıyor, ancak depomda benzin kullanılmadan duruyor. Şehir içi lpg tüketimim 12,5 lt/100 km ve bana göre yüksek. Tüm bu sorunlarımı taktırdığım yere ilettim ancak ilgilenmelerine rağmen pek bir çözüm bulamadılar.Bu konularda yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

• 0312 3875263 (olgun oto aş)tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: Postal_Phreak

cherokee 4.7 ye taktıgınız montaj resimlerini mail adresime atabilir misiniz ? postal_phreak@mynet.com adresine gönderirseniz sevinirim. Ankara 'da bayiliğiniz var mı ? Ankara bu lpg işinden kim anlıyor. Bir de gaz kaçırma olayı filan olur mu ? Malum bu gaz... Birisi aracın yanında sigara içmek için çakmağını yakar kaçan gaz da patlamaya neden olmaz mı ???
  • arıza lambası büyük ihtimalle yakıt tüketimindeki dengesizlikten yanıyor.araba ısınıncaya kadar geçen sürede gazı yakmadan atıyor yani çiğ gaz atılıyor.sizinde söylediğiniz gibi dereceyi artırmak bu sorunu büyük ihtimalle çözecektir.saygılarımla
    quote:

Orjinalden alıntı: aliezgi

selamlar benim sıkıntım araç gaza geçince arıza lambası yanıyor ısınıca sönüyor acaba 30 dereceye ayarlı dışarı sıcaklığı genelde eksi 1-20arasında bu sıcaklığı 35-40 yapsak daha mı iyi olur
  • ruhsat işlemleri için 104ytl vize harcı 25 ytl sızdırmazlık raporu, sanırım 90 ytl de ruhsat evrakları için, toplamda 220 ytl gibi bir masraf söz konusu.
    quote:

Orjinalden alıntı: burak__y

Lpg taktırmak istiyorum lpgnin değilde ruhsata işleme falan toplamda ne kadara malolur bana?
  • Sn ac öncel,

İlginize teşekkür ederim. Benim en büyük sorunum önceki mesajdada vardı aracın gazda iken rölantide titremesi.Çok rahatsızlık verici bir titreme. Asıl amacım buna çözüm bulabilmek. Bir de sizin fransız arabalarıyla ilgili ayrıntılı yazınız bu sayfada değil galiba. Sizin tarafınızdan açılan başlıklar içerisinde de bulamadım. Teşekkürler.
  • quote:

Sn ac öncel,
    Ağustos 2006 da Megane ıı aracıma voltran marka kit taktırdım. Ancak 15 gün sonra, araç benzinden lpg ye geçerken rölantide (Örn: kırmızı ışıkta rölantide beklerken) stop ediyor. Lpg ye geçiş uyarısı sırasında gaz pedalına dokunursam, stop etmeden ufak bir silkeleme yapıp kendini topluyor. Bir de rölantide (gazda) sarsıntılı çalışıyor.Ayrıca benzin göstergesi lpg kullanıyorken, benzin tüketiyormuş gibi düşüyor ve en sonunda ışık yanıyor, ancak depomda benzin kullanılmadan duruyor. Şehir içi lpg tüketimim 12,5 lt/100 km ve bana göre yüksek. Tüm bu sorunlarımı taktırdığım yere ilettim ancak ilgilenmelerine rağmen pek bir çözüm bulamadılar.Bu konularda yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

Selamlar...
    Okuduğum otomobil dergilerinin soru cevap köşelerindeki ustaların ısrarla belirttiği nokta LPG tüketimininbenzinden az değil çok olduğu fakat ekonomikliğin LPG litre fiyatının az olmasındna kaynaklı olduğu.
    Yani LPG fiyatı benzinle aynı olsaydı LPG zarar ettiren bir şey olurdu çünkü araçlar yaktıkları benzinden çok daha fazla LPG yakıyorlar.
    Bileşkesi benzinden daha az koyu olan LPG motorda benzer gücün üretilmesi için daha çok yakılmak zorunda. Yani benzinli araçlar daha az benzin yakıyor ama benzin pahalı.

• lpg de zamlanınca görürürüm sizi lepegeciilerrrrrrr görürürüm o zaman sizi
  • nası ya, aslında LPG daha fazla yakıyor ama ucuz olduğu içinmi ekonomik oluyor? o zaman pek bir mantığı yok arabayı LPG ye çevirmenin malum devlet dizel benzine yaptığı gibi bir anda zam yapsa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: barcelona

nası ya, aslında LPG daha fazla yakıyor ama ucuz olduğu içinmi ekonomik oluyor? o zaman pek bir mantığı yok arabayı LPG ye çevirmenin malum devlet dizel benzine yaptığı gibi bir anda zam yapsa...

Ne sanıyordunuz ki? Petrol kademe kademe işlenen bir şey ve LPG yani SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZI arabalarda kullanılan benzinin suyunun suyu niteliğinde daha alt yoğunlukta bir madde.
    Benzin kadar yoğun ve etkili değil. Benzin daha yanıcı ve daha etkili bir madde.
    Bu yüzden arabalar daha fazla LPG tüketiyorlar ama dediğim gibi litre fiyatı çok ucuz.
    Yoksa benzin 2 lira civarı olsa LPG ile neredeyse kafa kafaya gider.

• evet arkadaşım mesela senin araba 10-11 litre benzin tüketiyorsa lpg li araban 15-16 litre tüketiyor, çok basarsan 19-20 litre tüketirsin ama lpg ucuz oldugu için güyaaaaaaaaaa çok maliyeti olmuyor. Ama devlet zamı bastım mı görürüm o zaman
  • lpg sıvılaştırılmış petrol gazı ingilizce kısaltma lpg dir.yani lpg petrolden elde edilir.yani kereste ve talaş gibi.maliyeti düşüktür.üstelik tüm dünya ülkeleri küresel ısınma sebebiyle lpg ve doğal gaz a araç kullanıcılarını teşvik etmekte hatta maliyetin bir kısmını karşılamaktadır.bu şartlarda lpg ye yüksek bir oranda zam gelmesi söz konusu olamaz.petrol fiyatlarına yapılan zam oranında etkilenir.içiniz rahat olsun.saygılarımla
    quote:

nası ya, aslında LPG daha fazla yakıyor ama ucuz olduğu içinmi ekonomik oluyor? o zaman pek bir mantığı yok arabayı LPG ye çevirmenin malum devlet dizel benzine yaptığı gibi bir anda zam yapsa...
  • bende tam yavaş yavaş ısınmaya başlamıştım LPG fikrine biraz daha araştırma yapmak lazım demek ki.. burası türkiye walla saçma sapan bir sebepten vergi çıkartırlar koyarlar LPG ye al başına belayı o zaman
  • kısaca tekrar özetleyeyim.fransız araçlarda enjektör hızları diğerlerine göre çok daha yüksektir ve ateşleme tersten başlar.mevcut lpg markalarının kullanmış olduğu lpg enjektörleri benzin enjektör hızına yetişemez.benzin enjektör hızının %60 ı kadardır.ve devir yükseldikçe hıza yetişemediği için bir noktadan sonra açma kapama işlemini yapamaz ve sürekli açık kalır.bu da motora gereğinden fazla yakıtın gitmesi anlamına gelir.dolayısıyle tasarrufta performansta beklenenin altında kalır.bu nedenle bizde daha önceki yapmış olduğumuz bir kaç fransız gurubu araçtan cihazı sökmek durumunda kaldık.ancak LANDİ RENZO bu sorunu ortadan kaldırdı.kullanmış olduğu enjektör mevcut enjektörlerin en hızlısı.8000 devre kadar dahi aracın ihtiyacına karşılık verebiliyor.belki diyeceksiniz daha önce adını hiç duymadım diye.bunun nedenide maliyeti biraz yüksek bir cihaz olduğu için firmalar pek tercih etmez pazarlama sıkıntısı olur diye.programsal üstünlükleri ilede diğer markaların bir kaç adım önünde olan bir marka.biz müşterilerimize genelde bu markayı öneriyoruz heleki fransızsa.diğer markalar matrix ve valtek olmak üsere iki tip enjektör kullanır.hatta programları bile nerdeyse aynıdır.yani farkları sadece etiketleri küçük farklar var aralarında.umarım aydınlatıcı olmuştur saygılarımla
    quote:

Sn ac öncel,

İlginize teşekkür ederim. Benim en büyük sorunum önceki mesajdada vardı aracın gazda iken rölantide titremesi.Çok rahatsızlık verici bir titreme. Asıl amacım buna çözüm bulabilmek. Bir de sizin fransız arabalarıyla ilgili ayrıntılı yazınız bu sayfada değil galiba. Sizin tarafınızdan açılan başlıklar içerisinde de bulamadım. Teşekkürler.

• aracım 2004 opel corsa 3 silindir 1.000 cc 60 hp.
    180 krş (karma) yakıyor.
    lpg yaparsam 120 krş ye düşermi?
    180 krş az gelebilir ama ayda 350 ytl benzine verince hiçte az gelmiyor!!!
    özetle ayda 200 ytl ye düşermi?
    + hangi marka önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pompera -- 10 Ocak 2007; 15:49:48 >
  • Evet beyler bekliyorum :)

sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pompera -- 10 Ocak 2007; 16:43:14 >
  • GERÇEKTEN 180 YKR YAKIYORSA 110 YKR GARANTİ VERİRİM.LANDİRENZO TAKARSAK TABİ.SAYGILARIMLA
    quote:

Orjinalden alıntı: pompera

aracım 2004 opel corsa 3 silindir 1.000 cc 60 hp.
    180 krş (karma) yakıyor.
    lpg yaparsam 120 krş ye düşermi?
    180 krş az gelebilir ama ayda 350 ytl benzine verince hiçte az gelmiyor!!!
    özetle ayda 200 ytl ye düşermi?
    + hangi marka önerirsiniz?
  • O dediğini 1999 senesinde rahmetli Ecevit yapmıştı; Anayasa Mahkemesinden döndü. Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıymış.

quote:

bende tam yavaş yavaş ısınmaya başlamıştım LPG fikrine biraz daha araştırma yapmak lazım demek ki.. burası türkiye walla saçma sapan bir sebepten vergi çıkartırlar koyarlar LPG ye al başına belayı o zaman
  • Cevabınız için Teşekkürler,
    3 silindirli 60 hp. olması beni endişelendiriyor.Verim alamazsam pişmanda olmak istemiyorum.Forumlarda takip ettiğm kadarı ile benzeri bir duruma rastlamadı.
    Hyundai accent 1.5 aracımla LPG'yi 4 yıl kullandım.Memnun olmasam buna taktırmak istemezdim.Ama işte yukarda yazdığım gibi istisnai bir durum var...Ama olursa dizel gibi birşey olacak :)
    MONTAJ YAPTIĞINIZ YER NERDE?Ve FİYAT NE OLUR?
    hA UNUTMADA ARACIM 3 SİLİNDİR BİR ENJEKTÖR SİZE GERİ HEDİYEM OLSUN SİZİN "HEDİYENİZ NE OLUR?

• Diyelimki aracıma lpg taktırmaya karar verdim bu aşamada prosedür nasıl olur? hemen sanayiye gidip taktırabiliyormuyum yoksa önce ruhsatla ilgili işlemler varmı?
  • biz denizlide faaliyet gösteren bir firmayız.bulunduğunuz ili söylerseniz sizi yönlendirebilirim.hediyenizin karşılıksız kalmayacağından emin olabilirsiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: pompera

Cevabınız için Teşekkürler,
    3 silindirli 60 hp. olması beni endişelendiriyor.Verim alamazsam pişmanda olmak istemiyorum.Forumlarda takip ettiğm kadarı ile benzeri bir duruma rastlamadı.
    Hyundai accent 1.5 aracımla LPG'yi 4 yıl kullandım.Memnun olmasam buna taktırmak istemezdim.Ama işte yukarda yazdığım gibi istisnai bir durum var...Ama olursa dizel gibi birşey olacak :)
    MONTAJ YAPTIĞINIZ YER NERDE?Ve FİYAT NE OLUR?
    hA UNUTMADA ARACIM 3 SİLİNDİR BİR ENJEKTÖR SİZE GERİ HEDİYEM OLSUN SİZİN "HEDİYENİZ NE OLUR?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.