Şimdi Ara

Sınıflandırılmış Yükümlü ve Bedelli Başvurusu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
19.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nişantaşı Üniversitesi tezsiz yükseklisansa kayıt oldum ve tecil ettirdim hocam.
  • endmov3 kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba beddeliye basvurabildinix mi bide nerrede yüksek lisans basvurdunuz acaba yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuti60 K kullanıcısına yanıt

Bedelliye basvurabildinix mi peki

• Halilibo54 H kullanıcısına yanıt
    1.5 sene tecilim var şuan tecilimi bozdurup istediğim zaman başvurabileceğimi söylediler askerlik şubesinden
  • Peki yüksek lisansa başlamadan önce yeriniz bellimiydi

• Arkadaşlar sınıflandırılmış yükümlü olarak haziran 2020'de bedelli askerliğe başvurdum. Dilekçeyle sınıflamanızı kaldırıyorlar, olmaz diye bir şey yok buraya da sırf bu konuya cevap yazmak ve sizlere yardımcı olmak için girdim. sınıflandırılan adam askerliğe sevk edilmediyse ve tecil hakkı varsa bedelliye sınıflaması bozularak başvurtulur isteği dahilinde. devletteki insanlar robot değil, ben mesela istemeye istemeye sınıflandırıldım. tam öğretmen olarak atanmıştım gsyi beklerken sınıflanıverdim. devlet de bu durumun farkında olduğundan kolaylık sağlayıp sınıflamayı bozuyorlar.

• Şu an durumum "geçici erteli". bu durum da erteleme hakkı olarak sayılıyor mu ?

• soldierbird S kullanıcısına yanıt

yani "geçici erteli" durumundan istifade ederek kısa dönem askerliğimi bedelliye çevirebilir miyim ?

• berktinaz59 kullanıcısına yanıt

Hocam bende aynı durumdayım ama r devlet üzerinden millî savunma bakanlığına bilgi almak için soru sorduğunda sınıflandırılmanız olduğu takdirde bedelli olmuyor dedi hakkınız yanıyor dedi ,ama benim Haziran ayına kadar tecilim bulunuyor bedelli başvurusu yapabiliyor muyum,siz kesinlikle bedelli ye çevirebildiniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: BobMarley4

Hocam bende aynı durumdayım ama r devlet üzerinden millî savunma bakanlığına bilgi almak için soru sorduğunda sınıflandırılmanız olduğu takdirde bedelli olmuyor dedi hakkınız yanıyor dedi ,ama benim Haziran ayına kadar tecilim bulunuyor bedelli başvurusu yapabiliyor muyum,siz kesinlikle bedelli ye çevirebildiniz mi

Hocam, başvurdum öyle bir durum yok. Sınıflandırıldıysanız ve erteleme hakkınız varsa bedelliye başvurabiliyorsunuz. Maalesef çoğu askerlik şubesindeki memur kanunlardan haberdar değil, bana kızmasınlar. Benim şubemdeki memurlar iyiydi ve bu konuyu çözdüler. Benim kesin olarak oldu, parayı haziran 2020de yatırdım hatta 31 aralık tarihiyle beraber de tecil hakkım bitti bedelliden dolayı ocak ayı içerisinde olacak bedelli sınıflamasını bekliyorum. Eğer olmasaydı parayı alıp e devlete bedelli başvurunuzu yaptınız, sınıflamayı bekliyorsunuz yazmazlardı :) Bir kişiye daha sizin gibi cevap vermişler ben o arkadaşa da yardımcı oldum beni örnek gösterttim, şubedekilerle kavga ettirdim olayı çözdü. Yoksa o da benim bedellim olmuyor diyordu. Yani işin peşini bırakmayın.

• berktinaz59 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ediyorum, bahsettiğiniz gibi konuya hakim değiller bende bedelli askerlik kılavuzu okuduğumda orada erteleme Hakkı olanlar hariç diye Bir ibare var , sınıflandırma ile ilgili birşey yazmıyordu tekrardan çok teşekkür ederim :)

• Hocam içinizi rahat tutun çünkü sınıflanan bir insan olarak bedelliye başvurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: berktinaz59

Hocam içinizi rahat tutun çünkü sınıflanan bir insan olarak bedelliye başvurdum

Hocam kolay gelsin, ben de sizinle aynı durumdayım. E-devletten işlem yapamıyorum bu sebeple, yarın şubeye gideceğim. Şubedekilere bir belge vesaire götürdünüz mü yada ne demek gerekir gittiğimizde?

• arkadaşlar benim tecilim 31 aralık 2020 de bitiyordu ben ekim ayında başvuru yaparak bedeli yatırarak bedelliye başvurdum. şuan askerlik durum belgesi sorguladığımda 31/12/2020 tarihinde teciliniz bitecektir yazıyor. parayı ilk yatırdığım zamanlar bedelli ödediniz gibi bişey yazıyordu. bu durumu yaşayan varmı? neyapmamız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: berktinaz59

Hocam içinizi rahat tutun çünkü sınıflanan bir insan olarak bedelliye başvurdum

Tercih hizmetlerine girdiğinde ne yazıyor ?

• Mortomer M kullanıcısına yanıt

askerlik şubesindeki memur iyi bir memursa bu işi halleder, bazılarına denk gelirsin çok uğraşırsın yoksa bedelli askerlik hakkın asker kaçağı olmadıysan sınıflanman sorun değil. birliğine teslim olmazsan kaçak olursun o zaman bedelli hakkı gider. yapılacak şey basit sınıflamanı ankaraya dilekçe yazıp bozacaklar. 0layacaklar seni. sonra bedelliye başvuracağım diyorsun zaten bedelliye başvurmadan sınıflama bozmuyorlar bedelliye başvuracağım dersen bozuyorlar. yoksa aynı sınıfla devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berktinaz59 -- 21 Ocak 2021; 22:34:20 >
  • Kuzen çıldırıyor bedelli başvurdu Mart istedi Ekim 2021 e atmışlar çıldırıyor. Parasıyla rezil oldu.

• Gebeskeli G kullanıcısına yanıt

aynı durum bende de var.. haziran 19 2021e attılar ama ne yapalım arkadaş... pandemiden dolayı böyle yapmışlar. nisan mayıs haziran temmuz ağustos diye gidiyor. bedellileri kışa vermemişler. kuzeniniz böyle düşünüyorsa istediği zaman iptal edip ücretini iade alıp normal ya da uzun dönem askerliğe başvurabilir.. ben rezil olmalık bir durum olduğunu düşünmüyorum. belki o zaman kışla kalkar, bu konuda da girişim oluyor çünkü arada.

• Neredeyse kaç aydır adam akıllı bir cevap alamadım şubeden.Lisans eğitimimden sonra 2 yıl tecil hakkımı kullandım ve tecil hakkım bitti.Sınıflandırılmış yükümlü olsam tecil hakkım da yokken bedelliye başvurabilirmiyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.