Şimdi Ara

SINAVSIZ GEÇİŞ 'YERLEŞEMEMEK'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Bursa Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Makine bölümü mezunuyum bu sene sadece şansımı denemek ümidiyle YGS Sınavına girdim ve Barajı geçtim elle tutulur yerleşilcek bir puan olmadığından dolayı Sınavsız geçişle yerleşirim diye tercih yaptım bütün arkadaşlarım yerleşirken benim oyp puanım yani 'ortaöğretim yerleşme puanım' onlardan kötü değildi bilmeyenler içinde oyp puanı sınavsız geçişle dahil olanların puan birimidir o şekilde yerleşirler her neyse devam ediyorum ve ben 'yerleşemedim' bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum veya bilgi almak istiyorum çünkü Eklerden tercih yaptığımda aynı şey olursa ygs puanım baz alınırsa yerleşemicem lütfen bilgilendirin kafam aydınlansa veya birisi yol gösterse yeter

• birisi yardım etse :(
  • Bilgim Yok ama konu up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim elbet bu konu üstünde yanlışlık varsa anlayamayan sallayan 1 sene daha bekleyen arkadaşlarım olucaktır çünkü çoğu aşırı bilgisiz bu bilgisizlikleri onları mağduriyete itiyor ve ben sadece bilgilenmek ve gereğinin yapılmasını istiyorum ösym ye yazdım gerekirse dilekçede yollıcam en azından içim rahat etsin çok fazla rahatsız oldum bu durumdan cevap vericek arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden
  • Sor bana sor ne sorucaksan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorum konu işte kardeşim bilgilendirebilirmisin
  • Bir fikrinizde mi yok en azından uplayın üstte dursun belki biirisi görür ya lütfen çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: eosmanyaman

Bir fikrinizde mi yok en azından uplayın üstte dursun belki biirisi görür ya lütfen çok önemli

Aml misin Atl mi ?

• nereleri tercih ettin ve obp kaç
  • AML ama dediğim gibi bütün sınıf yerleşti benim okulum türkiyenin en iyi makine bölümüne sahip okullardandır yani büyük bir okul
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNSF

nereleri tercih ettin ve obp kaç

327 uludağın makineye bağlı 2 3 bölümünü tercih ettim 'mekatronik , endüstriyel kalıp ve makine' yenişehir, orhangazi,inegöl, gemlik myo ve merkez
  • quote:

AML ama dediğim gibi bütün sınıf yerleşti benim okulum türkiyenin en iyi makine bölümüne sahip okullardandır yani büyük bir okul

Tamam yaz google simdi 2014 universite taban puanlari gir osym in sitesine ordan 3A olani indir son giris puanina bak bide unutma Atl sizden oncelikli

• quote:

Orijinalden alıntı: Laminon

quote:

AML ama dediğim gibi bütün sınıf yerleşti benim okulum türkiyenin en iyi makine bölümüne sahip okullardandır yani büyük bir okul

Tamam yaz google simdi 2014 universite taban puanlari gir osym in sitesine ordan 3A olani indir son giris puanina bak bide unutma Atl sizden oncelikli

Tamam bakiyorum hemen
  • quote:

quote:

Puanlarım bi tek ikinci öğretimde onları geçmiş büyük ihtimal puandan giremedim yani bu demek oluyo ki sınavsız geçiş üzerinden mi hesaplanmış puanım böyle anladım galiba sistemde bi yanlıslık yok dimi bu doğruysa birşey daha soracagım
  • http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/OSYS/yerlestirme/2014-%C3%96SYS-TABLO3A-EnKucukPuanlar23072014.pdf

Puanın yetiyor gibi görünüyor ama senden önce ATL 'ler yerleşmiş olabilir. Ek yerleştirme falan vardı sanırsam şehrine yakın bütün makine ve mekatroniklere bak ve tekrar yaz bence.
  • quote:

quote:

quote:

Puanlarım bi tek ikinci öğretimde onları geçmiş büyük ihtimal puandan giremedim yani bu demek oluyo ki sınavsız geçiş üzerinden mi hesaplanmış puanım böyle anladım galiba sistemde bi yanlıslık yok dimi bu doğruysa birşey daha soracagım

Sen zaten sinavsiz gecisi kullanmissin yani diploma puani ygs onemli degil
    Baska neyi merak ediyosun

• 2014 mezunu ve bursa il sınırları içinden mi mezunsun?
    merkez tutmuyorda ilçeler geliyor gibi duruyor ama anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/OSYS/yerlestirme/2014-%C3%96SYS-TABLO3A-EnKucukPuanlar23072014.pdf

Puanın yetiyor gibi görünüyor ama senden önce ATL 'ler yerleşmiş olabilir. Ek yerleştirme falan vardı sanırsam şehrine yakın bütün makine ve mekatroniklere bak ve tekrar yaz bence.

Çok çok teşekkür ederim ben zaten ek tercihleri kullanıcaktım benim endişelendigim konu bütün arkadaşlarımın inegöle ve orhangaziye yerleşmesi hepsininde ygs de barajı geçememesi bu yüzden endişelendim ve ek tercihlerden giremeyecegimi düşündüm ygs den baz alındığını düşündüm yani ortak buldugumuz nokta benim sınavsız geçişle yerleştirilmeye çalıştığım dimi sorun yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: BNSF

2014 mezunu ve bursa il sınırları içinden mi mezunsun?
    merkez tutmuyorda ilçeler geliyor gibi duruyor ama anlamadım

Evet 2014 mezunuyum nilüfer ilçesindeydi okulumda bursada yaşıyorum yani
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sen zaten sinavsiz gecisi kullanmissin yani diploma puani ygs onemli degil
    Baska neyi merak ediyosun

Tamam sıkıntı yok abi merak ettigim sınavsız geçişle mi yerleştirilmeye çalıştığımdı çünkü sınıfta ygs ye girenler yerleşemedi bende dedim ki acaba benim tercihlerim ygs den mi sayıldı o puanın üzerinden mi değerlendirildi ygs puanıyla mı giriş yapmaya çalıştım bunu öğrenmeye çalıştım puanlarımında ucu ucuna olması eklerde biraz daha statü düşürmemi gerektirecek galiba teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.