Şimdi Ara

Sınava gireceklere kendimden örnek veriyorum (LYS'nin önemi - SS) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
4
Favori
15.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Sabneq

Güzel bölüm kazanmışsınız. Ben de ilk 15bine girmek istiyordum ygs 415~ gibi bir şey gelecek zor gibi. Mat-geo m iyidir ama organik ve sistemlerden en ufak bir şey bilmiyorum şuan. Ben gayet mutlu mutlu çalışırken birileri çıkıyor zor yetişir diyor ne çalışma isteği kalıyor ne bişi
    Öneri/tavsiye verir misiniz hocam?

O kadar da zor değil vallahi. Ben yukarıda da bahsettiğim gibi YGS sınavına kadar LYS konuları üzerinde neredeyse hiç çalışma yapmamıştım. Yani çoğu Lys konusuna hiç hakim değildim. Sonuçta dershane ve okuldan gelen bir temel oluyor. Eline güzel bir kaynak alıp düzenli bir şekilde eksik olduğun konuları çalışabilirsin. Öyle yetişemeyecek bir şey de değil. Kendim baksam bir şey anlamam dersen, mesela organik kimya için bir hocadan ders alabilirsin işe yarayacaktır. Ve bol bol deneme çözüp sınava doğru geçmiş yılların sorularını çözmek işe yarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuhaf.

quote:

Orijinalden alıntı: Sabneq

Güzel bölüm kazanmışsınız. Ben de ilk 15bine girmek istiyordum ygs 415~ gibi bir şey gelecek zor gibi. Mat-geo m iyidir ama organik ve sistemlerden en ufak bir şey bilmiyorum şuan. Ben gayet mutlu mutlu çalışırken birileri çıkıyor zor yetişir diyor ne çalışma isteği kalıyor ne bişi
    Öneri/tavsiye verir misiniz hocam?

O kadar da zor değil vallahi. Ben yukarıda da bahsettiğim gibi YGS sınavına kadar LYS konuları üzerinde neredeyse hiç çalışma yapmamıştım. Yani çoğu Lys konusuna hiç hakim değildim. Sonuçta dershane ve okuldan gelen bir temel oluyor. Eline güzel bir kaynak alıp düzenli bir şekilde eksik olduğun konuları çalışabilirsin. Öyle yetişemeyecek bir şey de değil. Kendim baksam bir şey anlamam dersen, mesela organik kimya için bir hocadan ders alabilirsin işe yarayacaktır. Ve bol bol deneme çözüp sınava doğru geçmiş yılların sorularını çözmek işe yarıyor.

Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için Ben de senin gibi düşünüyorum soru çözmek için soru çözmek gereksiz geliyor, deneme yapıp yanlışların üzerine durmak çok daha mantıklı. Moral verdin gerçekten öneriler için sağol geçmiş yılların sorularını çözmeyi kesinlikle yapıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: idk18

Mattaki dusus korkuttu beni. Ygsde 39 yapip lysde nasil oyle olmuski

Lys matematiği gerçekten çalışma ve çok soru çözmeyi gerektiren konuları içeriyor. Ygs matematiği daha çok yorumlamayı, verileni anlayıp çözüm getirebilmeyi gerektiren bir bölümken, lys matematiği ise fazla vakit ayırıp çalışılması ve çok soru çeşidi çözüp farklı soru tiplerini öğrenmeyi gerektiren konulara sahip bence. Ve ben de son 2-3 aylık dönemde lys matematiğine çalışmaya başlayıp gerektiği kadar sıkı çalışmadığım için oldu bu düşüş. Yani tamamen benim kendi çalışma eksikliğimden kaynaklanıyor, kormaya gerek yok.

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuhaf.

quote:

Orijinalden alıntı: idk18

Mattaki dusus korkuttu beni. Ygsde 39 yapip lysde nasil oyle olmuski

Lys matematiği gerçekten çalışma ve çok soru çözmeyi gerektiren konuları içeriyor. Ygs matematiği daha çok yorumlamayı, verileni anlayıp çözüm getirebilmeyi gerektiren bir bölümken, lys matematiği ise fazla vakit ayırıp çalışılması ve çok soru çeşidi çözüp farklı soru tiplerini öğrenmeyi gerektiren konulara sahip bence. Ve ben de son 2-3 aylık dönemde lys matematiğine çalışmaya başlayıp gerektiği kadar sıkı çalışmadığım için oldu bu düşüş. Yani tamamen benim kendi çalışma eksikliğimden kaynaklanıyor, kormaya gerek yok.

Kardeş sence 12. sınıf matematiği okulla beraber gider mi? Yazın çalışmamız gerekir mi sence?

• Ne saçma sadece puana göre tercih yapmışsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • UP
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.