Şimdi Ara

Simcity (2013) rehber. HARİTALAR HAKKINDA BİLGİLER EKLENDİ... Okuyup soru sor! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
23
Favori
88.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yûiji

quote:

Orijinalden alıntı: Darthblast

Tam istediğim gibi bir rehber olmuş teşekkürler.Peki bu medium ve low halkı nasıl arttırabiliriz sayı olarak ?

Low ve medium halkı arttırmaktan kastın high seviyeye getirmek ise halkı mutlu edeceksin. Kuru ezber şunu yap diyemiyorum çünkü şehirden şehire farklılık gösterebiliyor. Ama vergi azalttığında park yapmadığın zaman ses bile çıkarmıyorlar. Vergi unsuru önemli buna yakın zamanda değineceğim.

Yok yani mesela low seviye çalışan yok onların şehre gelmesi için sanayinin yakınlarına falan mı ev kurmak lazım ?
  • quote:

quote:

quote:

Tam istediğim gibi bir rehber olmuş teşekkürler.Peki bu medium ve low halkı nasıl arttırabiliriz sayı olarak ?

Low ve medium halkı arttırmaktan kastın high seviyeye getirmek ise halkı mutlu edeceksin. Kuru ezber şunu yap diyemiyorum çünkü şehirden şehire farklılık gösterebiliyor. Ama vergi azalttığında park yapmadığın zaman ses bile çıkarmıyorlar. Vergi unsuru önemli buna yakın zamanda değineceğim.

Yok yani mesela low seviye çalışan yok onların şehre gelmesi için sanayinin yakınlarına falan mı ev kurmak lazım ?

bunu herkese anlatmaya çalışıyorum ama anlatamıyorum ya. bir kez daha deneyeyim.

Low fabrikan var ve low işçin yoksa. gecekondu yapıp low işçi yapmaktansa fabrikanı medium yapmak daha kolay ve daha mantıklı olmaz mı ?

@designr hocam o konuyu rehbere ekleyeyim. bilmeyenler için iyi düşündünüz.

@ahmettuzlusu teşekkürler dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yûiji -- 17 Mart 2013; 13:30:56 >

• Muhteşem bir rehber,benim gibi simcity vb hiç oyun oynamayıp ilk defa oynayacaklara süper yardımcı olacaktır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Muhteşem bir rehber,benim gibi simcity vb hiç oyun oynamayıp ilk defa oynayacaklara süper yardımcı olacaktır :)

eyv. hocam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bunu herkese anlatmaya çalışıyorum ama anlatamıyorum ya. bir kez daha deneyeyim.

Low fabrikan var ve low işçin yoksa. gecekondu yapıp low işçi yapmaktansa fabrikanı medium yapmak daha kolay ve daha mantıklı olmaz mı ?

@designr hocam o konuyu rehbere ekleyeyim. bilmeyenler için iyi düşündünüz.

@ahmettuzlusu teşekkürler dostum.

Fabrikanin yanina park dikmek ise yaramiyor sanirim. Egitim ile teknoloji seviyeleri artiyor biliyorum hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bor de yanimizdaki sehirden kirli hava geliyor sanirim. Yeni bir city kurdum daha cityde hava kirliligi yaratacak endustri hic yok sehir bosken bile hava kirli gorunuyor. Acaba toprak yoldan dolayi mi ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Fabrikanin yanina park dikmek ise yaramiyor sanirim. Egitim ile teknoloji seviyeleri artiyor biliyorum hocam?

Fabrikayla parkın bir ilgisi yok zaten. Öyle bir şey mi yazmışım anlamadım. :/

o hava kirliliğini ben de çözemedim ya. yan tarafta şehir yok endüstri yok ve kirli hava geliyor. ya bug var ya da çoğu şehirde stabil bir hava kirliliği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yûiji -- 17 Mart 2013; 15:54:12 >
  • quote:

quote:

Fabrikayla parkın bir ilgisi yok zaten. Öyle bir şey mi yazmışım anlamadım. :/

o hava kirliliğini ben de çözemedim ya. yan tarafta şehir yok endüstri yok ve kirli hava geliyor. ya bug var ya da çoğu şehirde stabil bir hava kirliliği var.

Yok oyle yazmamissin da ben eklemek istedim :))
  • quote:

Yok oyle yazmamissin da ben eklemek istedim :))

ha tamam. :)
  • Elinize sağlık, çok güzel açıklamalar olmuş.
  • eyv.
  • Hava kirliliği şehirde ağaçların azalmasıyla da oluyor hocam. O konuya da açıklık getirelim. Nefes alan her insan kirlilik oluşturuyor sonuçta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

Hava kirliliği şehirde ağaçların azalmasıyla da oluyor hocam. O konuya da açıklık getirelim. Nefes alan her insan kirlilik oluşturuyor sonuçta...

öyle bir şey yaşamadım dostum. o kadar nüfuslu şehrim oldu problem çıkmadı ama bazen 10k nüfus olsa bile hava kirliliği oluyor. tabi hasta edecek kadar fazla olmuyor.
  • quote:

quote:

Hava kirliliği şehirde ağaçların azalmasıyla da oluyor hocam. O konuya da açıklık getirelim. Nefes alan her insan kirlilik oluşturuyor sonuçta...

öyle bir şey yaşamadım dostum. o kadar nüfuslu şehrim oldu problem çıkmadı ama bazen 10k nüfus olsa bile hava kirliliği oluyor. tabi hasta edecek kadar fazla olmuyor.

Hava kirliliği ekranından görülüyor endüstri olmasa da havanın kirlendiği, tabi dediğiniz gibi hasta edecek kadar da kirletmiyor.
  • quote:

Simdi oyunda iki tur agac birakabiliyoruz

1. Parklar ile
    2. Hic bir sey yapmayarak - yol vb yapmadiginizda zaten toprak uzerinde otlar agaclar oluyor. Bunlar da ise yariyor mu acaba.

• quote:

quote:

Simdi oyunda iki tur agac birakabiliyoruz

1. Parklar ile
    2. Hic bir sey yapmayarak - yol vb yapmadiginizda zaten toprak uzerinde otlar agaclar oluyor. Bunlar da ise yariyor mu acaba.

Gözlemlediğim kadarı ile -ne kadar doğru bilemeyeceğim- etraftaki ağaçlar hava temizlemede daha etkili.
    Parkların yapıldığı kısımdan nature sekmesini açınca en sonda ağaç dikme seçeneği veriyor bize. Onu kullanabilirsiniz sağa sola ağaç dikmek isterseniz.

• tam rüya şehrimi kurdum dedim şimdi de ölümler başladı hastane çok pahallı ne yapcam bilemiyorum hasta çok yaralı pek yok ama hasta aşırı derecede fazla nasıl önüne geçerim hastane kursam bi etkisi olur mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cargamoni

tam rüya şehrimi kurdum dedim şimdi de ölümler başladı hastane çok pahallı ne yapcam bilemiyorum hasta çok yaralı pek yok ama hasta aşırı derecede fazla nasıl önüne geçerim hastane kursam bi etkisi olur mu acaba ?

hastalığın sebebini söyleseydin yardımcı olabilirdim. hava kirliliğini anlattım onu incele istersen. diğer kirlilikleri yarın eklerim.
  • Guzel.rehber eline saglik.mesajim dursun

• quote:

Orijinalden alıntı: blank42

Guzel.rehber eline saglik.mesajim dursun

eyv. hocam.

bu arada sorular kesilmeye başladı rehber büyümüyor ayrıca hep aynı sorular sorulmaya başladı sebebi rehberin okunmaması mı yoksa anlatamamış olmam mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.