Şimdi Ara

SilverStone Tundra TD02-LITE Fan Tavsiyesine İhtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, şu anda işlemci olarak Intel Core 2 Quad Q9550 2,83Ghz işlemci kullanıyorum (Ryzen 7 1700X e geçiyorum). İşlemci üzerinde SilverStone Tundra TD02-LITE sıvı soğutma sistemi var. Elime 2 adet Akasa Viper 12cm S-Flow Yüksek Performanslı Sessiz Kasa Fanı geçti ve ses düzeylerini denemek için ufak çaplı bir değişim yaptım. Gerçekten ses düzeyi inanılmaz derecede farklı, ses yönünden Akasa iyi fakat aşağıdaki sıcaklıklar çok farkeder mi farketmez mi karar vermedim. Bu durum için sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
    (Not: Farklı fan tavsiyesinde bulunmayın arkadaşlar sadece bu fanlar arasında kıyaslama yapalım.)

-Bf1 sıcaklık farkları;

-Silverstone fanlar CPU sıcaklığını 58 derecede tutuyor, kasa iç sıcaklık ise 36 deredece duruyor.

-Akasa Viper fanlar CPU sıcaklığını 61 derecede tutuyor, kasa iç sıcaklığı ise 38 derecede duruyor.

Kasa içerisinde 2 adet hava girişi sağlayan 14 cm fan ve 1 adet hava tahliye eden 12 cm lik kasa ile gelen fan mevcut, kasa Aerocool DS200.

Silverstone orjinal fan özellikleri;
    Speed 1500~2500RPM
    Noise level 18~35 dBA
    Rated Voltage 12V
    Rated Current 0.3A
    Max airflow 92.5CFM
    Pressure 3.5mm/H2O
    Connector 4 Pin PWM

Akasa Viper 12cm S-Flow özellikleri;
    Fan Hızı: 600-1900 RPM PWM otomatik kontrol
    Gürültü Seviyesi: 6.9 -28.9 dBA
    Gerilim: 12V @ 0.17A
    Fan Hava Akışı: 83.63 CFM
    Fan Hava Basıncı: 2.98 mm H2O
    Bağlantı: 4-pin
    Fan Ömrü: 50000 saat
    Fan Yapısı: Hydro Dynamic bearing

• bu çok normal akasa fan daha az üflüyor yani fan hızı rpm si daha düşük o yüzden ısın artmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 8 Mart 2017; 2:38:20 >
  • Bence o sıcaklıklar çok önemli sonuçta sıcaklıkları çok küçük miktarlarda bile düşürmek için bir sürü yöntemler deniyoruz,

Bütçeniz için uygunsa noctua nın fanlarını araştırabilirsiniz,

Hem ses hem soğutma olarak eşsizdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B.goodies B kullanıcısına yanıt
    İncelediklerimin arasında bu vardı ama değerler diğerlerine göre pek ideal değil, sizin önerebileceğiniz bir modeli varmı 12cm ve 4 pin olmalı.

NOCTUA NF-F12 PWM 120mm 1500-300rpm, 55cfm max, 22.4db max Krem-Bordo Kasa fanı

Kasa fanı 120mm
    Fan güç bağlantısı 4pin
    Fan özellikleri 1500-300rpm, 55cfm, 22.4db
    Fan ölçüleri 120x120x25mm
    Fan rengi Krem-Bordo
    İçeriği Devir düşürücü adaptör(7v), Titreşim önleyici silikon vida(4 adet), vida(4 adet), pwm Y-kablo, uzatma kablosu 30cm
  • Noctua'nın fanları oldukça iyisir dediğim gibi,

İncelemelerde belirttiğiniz fan güzel notlar alıyor,

Ayrıca bir arkadaş forumda birkaç çeşit noctua fan incelemesi yaptı başlık mevcut,benim tavsiye vermemdense o başlığa bakmanız daha iyi olacaktır kendisi daha detaylı kullanmış sorarsanız cevapta vereceğini tahmin ediyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.