Şimdi Ara

silinsin (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.087
Cevap
55
Favori
238.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jojoned

teşekkürler.

bu arada mx player üzerinden dts codec çözmek için sayfanızdaki eklentiyi indiriyorumhttp://update.atlanta.com.tr/manuel/SMART-G4/DtsCodec/ ama mx player içinde gözükmüyor.

Selam merhaba
    mxplayera tanitma ve dts codec ilk mesajda anlatimi var

hatta verdiginiz linkte codeki hddye indirin

altindaki linkte yukleme talimati var
    Sirayla takip ederseniz kolayca yuklenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 3 Ağustos 2014; 23:17:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iyi günler arkadaşlar, dün G4 mini'yi aldım, hevesle eski next 2005 uydu alıcısını çıkartıp, yerine mini'yi taktım, next'te hiç bir sorun yoktu, tüm sd yayınları izlerken, mini sadece trt hd'yi gösterdi, hemen tekrar kurulum yaptım, 173 kanal buldu, en çok izlenen kanallar yok, restart yaptım, kanal d'yi gösterdi, oğlum çizgi film izledi 15 dk, sonra kanal değiştirdiğinde kanallar yine yoktu. ekranda hep no sinyal, daha fazla sinirlenmeden kapattım. isteyerek aldım, şimdi hayel kırıklığı içindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

Benim cihazda da sorun oluştu. Dün durup dururken sinyal yok demeye başladı. Diğer uydu alıcısında sorun yok ama mini sinyal alamıyor( fabrika ayarları ve diğer işlemler denendi). Servisi aradım ilk defa böyle bir sorunla karşılaştıklarını söyleyip miniyi onlara göndermemi istediler. Ama ben yeni aldığım cihazın tamir olmasını istemediğim için iade talebi oluşturdum. Olmadı değişim yapılmasını talep edeceğim.

Ürünü tamir ettirmek istemediğim için hepsiburada sağolsun iade aldı. Ama tekrardan sipariş verirmiyim bilemiyorum. Ürünün android olması, cccam'in ve iptv nin stabil olmasının yanında dezavantajları fazlaydı. Her uyduyu açışımda kumandayı eşlemek için sorması, bir kaç uygulama yükledikten ve çalıştırdıktan sonra yavaşlaması(malum android), kanal geçişlerinde ilk 1-2 saniye görüntünün yavaşlaması, usb çoğaltıcının çalışmaması( ki büyük eksiklik) gibi kusurlar beni soğuttu. Artık en azından çift çekirdekli modeli(G5 idi sanırım) çıkınca yeniden almayı düşünebilirim.

Geçmiş olsun bence size sorunlu bir cihaz denk gelmiş ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum yazdığınız sorunların hiç biriyle karşılaşmadım

• Cem_16 kullanıcısına yanıt
    Yaşadığım sorunlardan bir tek sinyal sorununu yaşayan göremedim. Ama diğer sorunlar başka arkadaşlarda da mevcut. Hatta atlanta firmasıda kabul ediyor, yazılım güncellemesi ile gidebilir diye bilgi veriliyor. Umarım güncelleme yakın bir zamanda gelirde bu sorunlar giderilir.
  • Dediğiniz gibi bu tür sıkıntılar yaşayanlar illaki olacaktır ben genel manada problemsiz bir cihaz olduğunu düşünüyorum

• fatihmc kullanıcısına yanıt
    ok codec ile ses alabildim fakat uydu ses sistemine sesi dts olacak göndermiyor ses formatı pcm olarak gözüküyor. onkyo reveiver kullanıyorum ve aradaki bağlantıyı optik kablo ile yaptım.dts ses alabilmem için ne yapmam gerekir?
  • Cem_16 kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğim sorunlar bana özel değil. Yani çoğu arkadaşımız yaşamışsa ki bu geneldir. Hadi yavaşlamayı geçtim herkes program yüklemeyebilir o yüzden yavaşladığını hissetmez(bende menü tuşuna basınca 1-2 saniye bekledikten sonra ekrana görüntü geliyordu). Ama diğer sorunlar kullanıcı mesajlarından anladığım kadarıyla herkesde mevcut. Hatta bir kaç alıntı yaptım. Almak isteyenlere bilgilendirme amaçlıdır.

quote:

Orijinalden alıntı: LordAngel

Uyduyu usb çoklayıcı ile kullanmayı düşünen arkadaşlar; adaptörlü veya adaptörsüz çoklayıcı kullanarak bir adet kablosuz mouse ve bir adet 2,5' 500GB Seagate disk ile yaptığım denemelerde başarılı sonuç almadım. Bu ekipmanlarla denenebilecek tüm kombinasyonları denedim ama nafile... Adaptörlü bir usb çoklayıcı ile alırsam acaba çalışır mı diye düşünen arkadaşlar varsa boşuna paranızı harcamayın. İyi forumlar...

quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

Soru: Kanalları kendime göre düzenledim. cccam kurdum. Bir çok dizi, film, programı kurdum, xbmc ayarladım. BUnları yedekleyemez miyim?

Cevap: Yedekleyebilirsiniz. Ancak sorumluluk kabul etmem.
    kurulum_0000_sistem_backup to internal storage_ok_ yolunu izleyin.
    "to save it internal storage" tuşuna basmak gerekiyor mu? Emin olamadım. Basmadan deneyin. Olmazsa basarsınız.

Geri yükleme:

Biraz uzun sürüyor. Sakın kapatmayın.

Açma tuşuna basar basmaz kumandanın ortasında yer alan kırmızı tuşa basmaya başlayın. MGelen mavi menüde
    1 restore data
    1 internal storage
    1 yes
    1 yes yapın.

Soru: Kanal geçişlerinde donma oluyor. Ayarlardan 720p ye getirin.

Soru: Topluca program yükleyebilir miyim? Cevap: Evet. google playden airdroid programını kurun. Topluca kurma, silme, topluca kaldırma...
    g4 ün içindeki apkları yedekleyebilirsiniz. İnternetten apk bulabilirsiniz.
    http://ctrlhane.com/airdroid-incelemesi/

quote:

Orijinalden alıntı: atakan81

ben yapamadım birde her yeniden başlattığımda kumanda tanımlayın uyarısı çıkıyor yeni yazılım ile giderilecek dendi kısa sürede çıkacak dendi ama 1 ay oldu daha çıkan bir şey yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 4 Ağustos 2014; 0:03:45 >

• Tek USB olması ve çoklayıcıyı desteklememesi gerçekten sıkıntılı bir durum

• mhiraoglu M kullanıcısına yanıt
    selam

kanalliste olarak bu lınktekını yukleyıp denermısın

https://www.facebook.com/groups/1388041691431551/1518071135095272/

uskudardaysanız cıhazı umranıyedekı dukkanımıza getırsenız yardımcı oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

selam

kanalliste olarak bu lınktekını yukleyıp denermısın

https://www.facebook.com/groups/1388041691431551/1518071135095272/

uskudardaysanız cıhazı umranıyedekı dukkanımıza getırsenız yardımcı oluruz

denedim oldu çok teşekkür ederim...
  • Jojoned J kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    menu kurulum ses ayarları ndan seceneklere
    bakarmisin

ok.
    sesi ram formatina çekinde dts alabildim.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jojoned

ok.
    sesi ram formatina çekinde dts alabildim.

teşekkürler

geri bildirim için tesekkurler ilk mesaj ekliyorum
  • yeni firmware mi geldi? Yükleyelim mi?
  • macellan83 M kullanıcısına yanıt
    selam

cihazınız degıstırıldi bugun bana gonderıyorlar
    yarın ogleden sonra bende olur sanırım telefon açarmısın 0216 335 9979
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

yeni firmware mi geldi? Yükleyelim mi?

test asamasında deneyemedım

ufak guncellemeler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exzina

Merhaba
    PCden indirdiğim video dosyalarını ağdan bu cihaza nasıl kopyalabilirim? Cheetah Sync isimli uygulama bilgisayardaki bir folder cihazdaki folderı senkronize düşündüm fakat cihaz bilgisayarı görmedi. Bu cihazda stabil çalışan bir uygulamam var mı? Windows 8 kullanıyorum.

pphammer arkadasımız bunu eklemıstı ılk mesajda vardı

windows 8 bilgisayarınıdaki filmleri, müzkleri, fotoğrafları g4 minide oynatmak isterseniz
    http://www.ps3mediaserver.org/ bu programı indirip kurunuz. Android cihazınızı otomatik görecektir. navigasyondan Film, foto, mp3 klasörlerinizi ekleyin.
    g4 minide "dlna" ya tıklayın. Orada gözükecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=vbf1bWrMuOo

ps3 media pcdeki videoları filan g4 de izlemeyi sağlıyor.

airdroid ise dosya kopyalama, pcden hızlıca apk kurma, kaldırma, dizinleri ayarlama işine yarıyor.
    sistem dosylarında çok dikkatli olun.

15 dakikalık süper bir anlatım
    http://www.youtube.com/watch?v=CuO-DsK0dZ0

http://www.youtube.com/watch?v=PJbDcmpqA9s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 5 Ağustos 2014; 12:35:53 >

• güncellemeyi yaptım.
    değişenleri sırayla ekleyeceğim.
    dns girmedim. player yüklemedim. codec yüklemedim.

1. açılıştaki kumanda tanıt bölümü artık yok. Çocuklar ve yaşlılar geri tuşunu bilmeyince açamıyorlardı.

2. iptv menüsü 192.168.1.x:18001 e ayrılmış. save to usb gelmiş. ulusal ıptv ilk kanallar henüz çalışmıyor.
    sinemalar çalışıyor. iptv listesini silerken "iptv durdu" hatası devam ediyor ama eskisine göre daha az hata veriyor.
    iptv bir çok videoda ileri, geri alma var. Bazılarında yok. Kullanılan video programı veya kodek etkiliyor sanırım. Henuz mxplayer ve codec kurmadım.
    çalışmayan iptv kanalları simpletv ile temizlenmeli.

ekleme: iptvcam yükleyince web arayüzü 192.168.1.x:18000 oluyor.

ekleme : henuz dns eklemedim. dns eklenince bir çok şey değişebilir. Fatihmc Bey dns leri yazarsanız onları deneyeyim.

3. Bendeki usb hub a harici hdd bağlama düzelmemiş. Harici hdd direkt usb girişe bağlanmalı.

4. hd film izle 3 uygulaması çalışmıyor.
    hd film izle 1 çalışıyor ama sadece 240p. Bu program kaldırılmalı bence.

film ve dizi için "dizi cu", "dizi x hd", "dizi tv hd", tvyo, netd, "tivibu", "digiturk dilediğin yerde"

digiturk normal üye iseniz "digiturk dilediğin yerde" kullanın. foxhd, startvhd var. İşin ilginci hd üye değilim. :) ANAAA geri almada var. Şok oldum. Bunca zamandır reklamları boşuna izliyormuşum. Baştan izler reklamları geçer mişim. 12saat geriye alıyor.

Tüm programlarda menüsünden üye girişi yapmayı unutmayın.

öneririm.

5. 1080p 50hz ayarladım. 720p tvde izliyorum. Bana göre kanal geçişleri ve donarak geçme oldukça hızlı. Sadece bazı geçişlerde donma yaşanıyor. Bu duruma dm500s den aşinayım. Sizin yorumunuz ne olur bilemem.

ekran geçişini siyah geçişten hızlı geçişe getirin.

6. Galiba bazı menulerin ekrandan taşması düzeltilmiş. Olmazsa ekran ayarlarından elle düzenleyin.

Yazarsanız faydası olur.

7. Mecbur değilseniz flash eklentisini kurmayın.

airdroid dosya kopyalama, pcden hızlıca apk kurma, kaldırma, dizinleri ayarlama işine yarıyor.
    sistem dosylarında çok dikkatli olun.

15 dakikalık süper bir anlatım
    http://www.youtube.com/watch?v=CuO-DsK0dZ0

http://www.youtube.com/watch?v=PJbDcmpqA9s

Son olarak: Tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra yedekleme yapın.

menü_ayarlar_ kurulum_0000_sistem_yedekleme(dahili depolama veya diğeri)

geri almak için cihazı açın, sürekli kırmızı tuşa basın. Mavi menuden 1,1,1,1 yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 5 Ağustos 2014; 17:19:48 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.