Şimdi Ara

Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 7 Kasım 2020; 19:53:3 >

• Aynı dertten muzdaribiz hocam banada gelmedi ek tercihlerde mecbur özel ücretli yazıcam bir yer gelmediği için moralimde bozuk iş falan bakmaya başladım eğer ek tercihlerde de gelmezde 1 sene hem çalışıp hemde dgs ye çalışacağım inşallah ek tercihlerde bir yere yerleşiriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 252.20 puan almıştım sanırım marmara işletme gelmedi maalesef.

Ancak marmara çeko geldi. Çeko da tercih edebilirsin ankara 249 ile kapatmış sanırım. Sonuçta iibf bölümleri arasında pek fark yok bölümlerin.

• _Gmn_ kullanıcısına yanıt

İnşallah yerleşiriz. Sen nereyi istiyordun, kaç puan aldın ve yaşın kaç. Bahsetsene kendinden, hikayenden.

Ben de öyle hem işte çalışıp hem de dgs ye çalıştım. Kitap paralarını, sınav parasını, yol parasını, kendi yediğim bazı yemekleri hatta kıyafetlerimi ve ayakkabımı ile kendim çalışıp aldım bu sene. Ailem hayırsız, nankör pis bir aile. Bana hiçbir zaman destek olmadıkları gibi sürekli köstek oldular hep. Ben bu sene bir de askere gittim. Dershaneye de gitmedim. Okul puanım 40 geldi. Bunca şeye rağmen EA dan 251.30 puan aldım. Bu sıkıntılar olmasaydı rahatlıkla en az 280 alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 9 Ekim 2020; 16:42:17 >
  • KEBAPbeyti K kullanıcısına yanıt

Orası öyle ama Marmara Çeko Göztepede değil. Göztepede olsa yazacaktım. İkinci bir konu ben daldan dala atlamayı sevmiyorum. Tek tabanca bir adamım ben. İşletme ile başladık, işletme ile devam edelim. Senin sıralama kaçtı hocam? Marmara işletme çok az kişi alıyor. 5 kişi alıyor. En az 10 kişi alması lazım bu bölümlerin dgs den. İstanbul Üniversitesi de çok az kişi alıyor. 7 kişi alıyor bu sene. Eskiden 14 alırdı. İÜ de düşürmüş. Olan biz dgs lilere oluyor. Obp mahvetti beni. Hep o ingilizceci gıcık tıfıl feminist kadın yüzünden böyle oldu. AA lık öğrenciydim. Bana gıcık oldu dd ile geçirdi. Diğer ingilizce sınavlarımdan da hep AA bekliyordum. 3 kere BA geldi. Bir daha en ufak bir düşük beklenti alırsam direk dilekçe verip şikayet edicem.

• Up

• Cross Thread kullanıcısına yanıt

Ben biyomedikal veya elektrik elektronik mühendisliği istiyorum öyle illa burası olsun diye bir yer aklımda yok ek tercihlerde İstanbul içi neresi gelirse gideceğim. 2 yıllıktan bu yıl mezun oldum. Normal yerleştirmelerde boşta kalınca bende yavaştan iş aramaya başladım. Şansımı birde ek tercihlerde deneyeceğim gelirse devam edeceğim okumaya gelmezse işe başlayacağım ve dgs ye tekrar çalışacağım. Sınavdan 234 puan aldım. Yaş 20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Gmn_ -- 9 Ekim 2020; 17:54:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cross Thread

Orası öyle ama Marmara Çeko Göztepede değil. Göztepede olsa yazacaktım. İkinci bir konu ben daldan dala atlamayı sevmiyorum. Tek tabanca bir adamım ben. İşletme ile başladık, işletme ile devam edelim. Senin sıralama kaçtı hocam? Marmara işletme çok az kişi alıyor. 5 kişi alıyor. En az 10 kişi alması lazım bu bölümlerin dgs den. İstanbul Üniversitesi de çok az kişi alıyor. 7 kişi alıyor bu sene. Eskiden 14 alırdı. İÜ de düşürmüş. Olan biz dgs lilere oluyor. Obp mahvetti beni. Hep o ingilizceci gıcık tıfıl feminist kadın yüzünden böyle oldu. AA lık öğrenciydim. Bana gıcık oldu dd ile geçirdi. Diğer ingilizce sınavlarımdan da hep AA bekliyordum. 3 kere BA geldi. Bir daha en ufak bir düşük beklenti alırsam direk dilekçe verip şikayet edicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEBAPbeyti -- 9 Ekim 2020; 18:11:31 >

Senin yaşın küçük daha. Okumayı bırakma asla. Ben 28 olmama rağmen pes etmiyorum. 1-2 ay çalış para biriktir. Dershaneye git. Günde 100 soru çöz. Girersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 9 Ekim 2020; 18:52:52 >

Ukala boş beyinli öğrenci işleri bana yanlış bilgi verdi o zaman. Ben de güvenip araştırmadım. Bir de ukala ukala konuşuyor telefonda. Yok zamanı yokmuş, yok bunları zaten konuşmuş benle. Boş boş laflar. Gerizekalı. Bir boka yaramıyor öğrenci işleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cross Thread

Ukala boş beyinli öğrenci işleri bana yanlış bilgi verdi o zaman. Ben de güvenip araştırmadım. Bir de ukala ukala konuşuyor telefonda. Yok zamanı yokmuş, yok bunları zaten konuşmuş benle. Boş boş laflar. Gerizekalı. Bir boka yaramıyor öğrenci işleri.

İşlerini sevmiyorlarsa niye yapıyorlar anlamıyorum. Hayır zor bir işde değil yaptıkları.

Bugün 7-8 defa aradım ders muaf işlemleri için açmadı memur arkadaşlar. İşleri yoğun sanırım!

Marmara öğrenci işleri çok artist. Hem bir bok bilmiyor hem de ukala. Umarım yanlış bilgi vermemiştir bana. Marmara Göztepe kampüsünde okumak istiyordum bir iibf bölümünde. İşletme olmasa bari çeko olurdu. Giremedim o cahil artist öğrenci işlerine güvenip. Yazmadım çünkü. Zaten virüs olduğu için fakültelere de almıyorlardır. Ee kime güvenip bilgi alıcaz o zaman. Ek tercihde de açılmazsa işletme çok üzülürüm. Umarım açılır. Her gün dua ediyorum allaha. İşletme ek tercihte açılsın diye. O kadar emek verdim bu sene. Filmim yapılır bea. Yemin ediyorum hikayemin filmi çekilir. Bir insan hem askere gidip, hem işe gidip hem de dgs ye hazırlanıp 251.30 EA puanı alıyor. Ama yine de giremiyorum. Kim bilir kaçla aldı. 40 okul puanı yerine 60 geliyor olsaydı ilk girişte kazanmıştım. Ben elimden gelenin en iyisini yaptım bu sene. Daha iyisini yapamazdım. Çünkü ne kitap param vardı ne sınav param(130 tl, 15 tl de sınav günü yol parası, malum ekonomi) kitap fiyatları 150- 200 tl civarı. Hayat zor Türkiye'de. Özellikle erkeklere hayat çok daha zor. Dgs ye giren her kız benden 10 adım önde başladı sınava. Ona rağmen çoğuna fark attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 10 Ekim 2020; 12:13:46 >

• UP

Açık öğretimde oku çok daha iyi 251 puanla zaten girersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 11 Ekim 2020; 14:58:17 >
  • Açıköğretimde ne işim var. Ben iyi bir kampüsü olan bir üniversitede okumak istiyorum.

Kampüs senin hayatını kurtarmaz.Kampüsü olan üniv. diploması ile olmayan zaten aynı.Kaldı ki zaten işletme nereyi bitirirsen bitir bi işine yaramayacak.Kampüste kızlarla takılcam hayali kuruyorsan öyle bir dünya yok ! Sen kampüsü bırak sanaayide kendine iş bak.En azından ailene yük olmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 12 Ekim 2020; 15:17:45 >
  • "Kampüste kızlarla takılmak" (ön yargı, özel hayata müdahale, artı saygısızlık)

"Sanayide işe bakmak" (ne yapacağımı sana soracak değilim)

"İşletme nereyi bitirirsen bitir bir işine yaramayacak"(karamsar, negatif düşünce yapısı, işe yaramaz negatif fikirler, işletmenin ne olduğuna dair en ufak bir fikrinin olmadığına eminim)

Seninkisi gibi bir yorumu fazla ciddiye aldım. Ciddiye alınacak bir tarafın yok ama yine de cevap vermek istedim. Senin eğitim durumun ne acaba?   Hayat üniversitesini mi bitirdin yoksa.  

Banladım seni. Saçma ve değersiz fikirlerine ihtiyacım yok. Herkesin elinde internet ve klavye olunca böyle oluyor işte.  

Hocam özeller hakkında ne düşünüyorsun? Ben hiç sıcak bakmıyorum bu fikre. Burslu bile olsa okumak istemiyorum özelde. Eğitimine güvenmiyorum çünkü. Kendini hiçbir şekilde kanıtlamamış özeller. Ticarethane gibi okul olmaz. Sen özel gelse yazıcak mısın? Yoksa sen de benim gibi devlet üniversitesi taraftarı mısın?

• Mecbur özel yazıcam çünkü puanım devlete yetmiyor.

• Boşa cevap vermeyin buna hayal aleminde yaşıyor. 3 defa sınava girmiş bi halta yaramamış tam sanayide çırak olacak adam ki zaten eninde sonunda düşeceği yer orası :)) + işi gücü yok özele gitmek istiyor.Sanırım zengin sanıyor kendini :XD okusada diplomalı olsada mühendis bile olsa yinede düşeceği yer sanayii  En fazla markette kasiyerlik yapar o da şansı varsa  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 13 Ekim 2020; 22:53:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.