Şimdi Ara

SİLİNSİN !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
3.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Arkadaşlar az önce yayınlanan ve haberlere düşen eds hakkında yeni haber;

http://www.mynet.com/haber/guncel/son-dakika-emniyet-ten-flas-eds-uyarisi-3727780-1

Noolduu !! Hani yukarıda bazı arkadaşlar, sol şerit şöyledir böyledir, bugatti chiron a kadar , saatte 450 km ye kadar yolu vardır!! isteyen istediğini basar, atıp tutuyordunuz. nollduu!!!

abiniz haklı mı çıktı. neymiş en başta dediğim gibi sol şerit vip değilmiş !!! oranında hız limiti tabelada yazan kadar mış. sollayıp sağa geçecekmişsin.. şehir içinde sol şeritte normal şeride döndüyse, ve boş bırakma durumu yoksa, sol şeritte de hız limitine uyacaksın.. haa sol şerit boşsa anlık olarak hızlanıp, hız limitini geçip ,öndekinin önüne geçebilirsin. sollama yaptım dersin. topu topu 10sn tutar. sollama yaptıgın için de o hız limiti anlık geçmen mazur görülür. ama şerit normal şeride dönmüşse, sol şeritte de hız limitini geçemiyormuşsun. yani en yolculuğun en başından soldan kaptırayım, 80 yazan yerde 120 ile 130 ile basıp yolculuğumu tamamlayayım. yok muş öyleee...

nediyor eds yönetmeliği; neleri kapsıyor diye yazmışlar habere; ORTALAMA HIZ diyor.

ORTALAMA HIZ: Hızın bir vektör olduğu bilindiğinden, ortalama hız, bir nesnenin başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar yer değiştirmesinin zamana bölümü ile bulunur. yani satte 80 km gibi. 80km/h yani tabeladaki hız !

hadi canlarım.. şimdi sol şeridi normal şeride dönüştürdüğünüze göre şehir içinde babanız tabelada yazan hızlan gider ordan.. sizde arkada çıldırın...

yada solu boş bırakın, 4lüsünü yakan, hastası olan, gerçekten aciliyeti olan, ve anlık hızlanıp sollama yapan kullansın. hepimiz uyalım...

yook istanbul da ne solu. şerit mi bırakacaz boşta, kim bulmuş biz bırakalım diyorsanız, tabeladaki hızla sol şeritte geçireceğimiz güzel seyahatler dilerim...

öptüm canlarım...

(abiniz bir şey diyorsa o doğrudur.nokta. motor sınavım 100, ilk yardım 100, trafik 100, direksiyon sınavım 100, src2 belgem, profesyonel sürüş belgem, off road kulübü üyeliğim ve trafikte geçirdiğim 15 yıl. heyyt bee adam olmuşlar da solu bana öğretiyorlar.. neymiş bugatti ye kadar saatte 450 km ye kadar yolu varmış. bastıkça basabilirmişsin. VIP miş. mişmiş mışmış.... oldu canım tabelada 80 yazacak, sen ordan köklicen.. ee bu hız tabelası ne iş, niye asıldı. niye bu yolun durumu, 80 km yi kaldırır diye hesaplandı !!! sağdan ortadan giden amelede sen mi çakalsın.. SEVİYORUM KURALLARI-ADAM EDİYOR MADAMLARI....!!!)

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarcigokhan

Evet Arkadaşlar az önce yayınlanan ve haberlere düşen eds hakkında yeni haber;

http://www.mynet.com/haber/guncel/son-dakika-emniyet-ten-flas-eds-uyarisi-3727780-1

Noolduu !! Hani yukarıda bazı arkadaşlar, sol şerit şöyledir böyledir, bugatti chiron a kadar , saatte 450 km ye kadar yolu vardır!! isteyen istediğini basar, atıp tutuyordunuz. nollduu!!!

abiniz haklı mı çıktı. neymiş en başta dediğim gibi sol şerit vip değilmiş !!! oranında hız limiti tabelada yazan kadar mış. sollayıp sağa geçecekmişsin.. şehir içinde sol şeritte normal şeride döndüyse, ve boş bırakma durumu yoksa, sol şeritte de hız limitine uyacaksın.. haa sol şerit boşsa anlık olarak hızlanıp, hız limitini geçip ,öndekinin önüne geçebilirsin. sollama yaptım dersin. topu topu 10sn tutar. sollama yaptıgın için de o hız limiti anlık geçmen mazur görülür. ama şerit normal şeride dönmüşse, sol şeritte de hız limitini geçemiyormuşsun. yani en yolculuğun en başından soldan kaptırayım, 80 yazan yerde 120 ile 130 ile basıp yolculuğumu tamamlayayım. yok muş öyleee...

nediyor eds yönetmeliği; neleri kapsıyor diye yazmışlar habere; ORTALAMA HIZ diyor.

ORTALAMA HIZ: Hızın bir vektör olduğu bilindiğinden, ortalama hız, bir nesnenin başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar yer değiştirmesinin zamana bölümü ile bulunur. yani satte 80 km gibi. 80km/h yani tabeladaki hız !

hadi canlarım.. şimdi sol şeridi normal şeride dönüştürdüğünüze göre şehir içinde babanız tabelada yazan hızlan gider ordan.. sizde arkada çıldırın...

yada solu boş bırakın, 4lüsünü yakan, hastası olan, gerçekten aciliyeti olan, ve anlık hızlanıp sollama yapan kullansın. hepimiz uyalım...

yook istanbul da ne solu. şerit mi bırakacaz boşta, kim bulmuş biz bırakalım diyorsanız, tabeladaki hızla sol şeritte geçireceğimiz güzel seyahatler dilerim...

öptüm canlarım...

(abiniz bir şey diyorsa o doğrudur.nokta. motor sınavım 100, ilk yardım 100, trafik 100, direksiyon sınavım 100, src2 belgem, profesyonel sürüş belgem, off road kulübü üyeliğim ve trafikte geçirdiğim 15 yıl. heyyt bee adam olmuşlar da solu bana öğretiyorlar.. neymiş bugatti ye kadar saatte 450 km ye kadar yolu varmış. bastıkça basabilirmişsin. VIP miş. mişmiş mışmış.... oldu canım tabelada 80 yazacak, sen ordan köklicen.. ee bu hız tabelası ne iş, niye asıldı. niye bu yolun durumu, 80 km yi kaldırır diye hesaplandı !!! sağdan ortadan giden amelede sen mi çakalsın.. SEVİYORUM KURALLARI-ADAM EDİYOR MADAMLARI....!!!)

Aynen soldan 120-130'la gitmem.160-170 giderim.Parası neyse de paşa paşa veririm.Tabeladaki hızla da solu kapatmaya çalışabilirsiniz ama bundan siz zararlı çıkarsınız muhtemelen,önünüze kırmalar falan.

En azından benim önümdeki araç sağ çekilmezse bir süre uzunları yaktıktan sonra önüne kırmak,farz benim için.Kimsenin keyfini bekleyemem.Sizde beklemeyin 120 ile sollayıp şeridinize girdikten sonra kimse sizi de sıkıştırmaz sol şeritte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Yok yaa, öyle dava yok. kural kuraldır. devlet bobamız ne diyorsa o dur. eds var geçemessin diyosa geçemessin.

haa ben cezayı ödeyeceğim geçecem ulan dersen, tabi kimse sana karışamaz, sağla, makasa at geç, emniyet şeridinden gir geç, yap istediğini. ama adam 80 yazan yerde 80 le gidiyorsa, burası sol, çekil ben 180 yapacam yoook.. devlet yok diyor. kanun açık. aslında konu şu solu boş bırakıcan, gerçek aciliyeti olan, hastası olan,vs 4lüsünü yakıp hız yapabilir. zaten ona gelen cezayıda o kişi hastane raporunu beyan edip iptal ettirebiliyor. orada sorun yok. yada anlık olarak sollarken hız yükseltmesinde de problem yok. problem orayı normal şeride çevirmekte. sen orayı orta şerid gibi sağ şerid gibi kullanırsan devlet diyor soldan daimi istediğin hızla gidemessin, hız limiti belli, normal serit yapıp,aa burası sol ama deyip 200 yapamassın diyor. yol boyunca 200 le tamamlayamassın diyor.

sende diyorsunki orası sol parasını öderim, cezasını cekerim, basarım.

bende diyorum ki normal seride cevirdiyseniz, evden ilk ayrılmadan varacağınız son yere kadar solu bırakmassanız,bende girerim o seride hız limiti dahilinde takılırım.. böyle cebe böyle tarak. çünkü benimde o şeritte hakkım var. ben senin yüzünden sollamamı yapamıyorsam, sol şeridi kafana göre kullanıyorsan, bende girer hız limitinde orta serid gibi giderim...

şimdi diyeceksiniz ki sen ceza verme mercii deyilsin. sen boş bırak solu ,giren girsin basan bassın, cezasını ödesin. sanane...

bana düşen kısmı şu; ben , sen sol şeridi normal serit gibi kullandığınız için sollama yapamıyormuyum. evet yapamıyorum. yani beni magdur ediyormusun .evet. yani beni kurallara uymayarak cezalandırıyorsun bir şekilde. o zaman bende seni cezalandırırım. ...

çünkü hız limitleri belli çalışmalar sonrası belirlenir, yaya geçitleri, ışıklar, tümsekler, okul-hastane ler, vsvs. sen hız limitine uymayarak büyük bir ihtimalle yaya olan yakınıma yada bir gün araçta olan bana zarar vereceksin. o yüzden yaptıgın yanlıs beni ilgilendirir.. bende aranızdayım çünkü...

haa ben cezasını ödeyeceğim diyorsan, sağla, makas at,emniyet şeridinden git gene öde cezasını. ve evet hız yaptım ama kimseyi de rahatsız etmeden ,parasını da paşa paşa ödedim de. daha mertçe bir hareket.hem hız yapacan, hem kuralları çiğneyecen, hemde beni taciz ederek, sellektör, yok önüme kırma vs. öle yok.. sen hatalısın. bende hatana karşılık ''hız kuralları çerçevesinde'' seni uyarıyorum. yani solu normal şerit yaparsan normal hız limitlerinde paşa paşa gideriz diyorum...

gir emniyet şeridine ozaman etliye sütlüye kimseye dokunmadan yap hızı öde parasını.

benim hakkım da olan seritte kafana göre gidersen, bende kafama göre giderim. sen beni cezalandırırsan (kafana göre giderek) bende seni cezalandırırım.(hız limitinde giderek)

sorunun çözümü orayı kurallarına göre kullanmakta...

yani oarası evden çıkayım tam gaz gideyim seridi değil. param var diyosan, emniyet seridine gir.insanların sollama hakkını da gasp etme...

orası benim için sizin tabirinizle keyif yapılamayacak bir şeritse, sizin içinde öyle. kafanıza göre kökleyip gidemeyeceğiniz bir şerit. ileride yaya geçidinden vs geçen bir yayaya çarparsanız ,adama keyfi gösterirler.

SOL BOŞ KALACAK. ORASI NORMAL ŞERİDE DÖNERSE, HERKES KENDİ KURALINI UYGULAR. SEN BASARSIN, ÖBÜRÜ TABELADA YAZAN KADAR GİDER. OLMAZ. PARAN VARSA EMNİYET ŞERİDİNDEN GİT. SOL HERKESİN HAKKI...SADECE SOLLAMAK İÇİN...

Saygılar...

• quote:

Yok yaa, öyle dava yok. kural kuraldır. devlet bobamız ne diyorsa o dur. eds var geçemessin diyosa geçemessin.

haa ben cezayı ödeyeceğim geçecem ulan dersen, tabi kimse sana karışamaz, sağla, makasa at geç, emniyet şeridinden gir geç, yap istediğini. ama adam 80 yazan yerde 80 le gidiyorsa, burası sol, çekil ben 180 yapacam yoook.. devlet yok diyor. kanun açık. aslında konu şu solu boş bırakıcan, gerçek aciliyeti olan, hastası olan,vs 4lüsünü yakıp hız yapabilir. zaten ona gelen cezayıda o kişi hastane raporunu beyan edip iptal ettirebiliyor. orada sorun yok. yada anlık olarak sollarken hız yükseltmesinde de problem yok. problem orayı normal şeride çevirmekte. sen orayı orta şerid gibi sağ şerid gibi kullanırsan devlet diyor soldan daimi istediğin hızla gidemessin, hız limiti belli, normal serit yapıp,aa burası sol ama deyip 200 yapamassın diyor. yol boyunca 200 le tamamlayamassın diyor.

sende diyorsunki orası sol parasını öderim, cezasını cekerim, basarım.

bende diyorum ki normal seride cevirdiyseniz, evden ilk ayrılmadan varacağınız son yere kadar solu bırakmassanız,bende girerim o seride hız limiti dahilinde takılırım.. böyle cebe böyle tarak. çünkü benimde o şeritte hakkım var. ben senin yüzünden sollamamı yapamıyorsam, sol şeridi kafana göre kullanıyorsan, bende girer hız limitinde orta serid gibi giderim...

şimdi diyeceksiniz ki sen ceza verme mercii deyilsin. sen boş bırak solu ,giren girsin basan bassın, cezasını ödesin. sanane...

bana düşen kısmı şu; ben , sen sol şeridi normal serit gibi kullandığınız için sollama yapamıyormuyum. evet yapamıyorum. yani beni magdur ediyormusun .evet. yani beni kurallara uymayarak cezalandırıyorsun bir şekilde. o zaman bende seni cezalandırırım. ...

çünkü hız limitleri belli çalışmalar sonrası belirlenir, yaya geçitleri, ışıklar, tümsekler, okul-hastane ler, vsvs. sen hız limitine uymayarak büyük bir ihtimalle yaya olan yakınıma yada bir gün araçta olan bana zarar vereceksin. o yüzden yaptıgın yanlıs beni ilgilendirir.. bende aranızdayım çünkü...

haa ben cezasını ödeyeceğim diyorsan, sağla, makas at,emniyet şeridinden git gene öde cezasını. ve evet hız yaptım ama kimseyi de rahatsız etmeden ,parasını da paşa paşa ödedim de. daha mertçe bir hareket.hem hız yapacan, hem kuralları çiğneyecen, hemde beni taciz ederek, sellektör, yok önüme kırma vs. öle yok.. sen hatalısın. bende hatana karşılık ''hız kuralları çerçevesinde'' seni uyarıyorum. yani solu normal şerit yaparsan normal hız limitlerinde paşa paşa gideriz diyorum...

gir emniyet şeridine ozaman etliye sütlüye kimseye dokunmadan yap hızı öde parasını.

benim hakkım da olan seritte kafana göre gidersen, bende kafama göre giderim. sen beni cezalandırırsan (kafana göre giderek) bende seni cezalandırırım.(hız limitinde giderek)

sorunun çözümü orayı kurallarına göre kullanmakta...

yani oarası evden çıkayım tam gaz gideyim seridi değil. param var diyosan, emniyet seridine gir.insanların sollama hakkını da gasp etme...

orası benim için sizin tabirinizle keyif yapılamayacak bir şeritse, sizin içinde öyle. kafanıza göre kökleyip gidemeyeceğiniz bir şerit. ileride yaya geçidinden vs geçen bir yayaya çarparsanız ,adama keyfi gösterirler.

SOL BOŞ KALACAK. ORASI NORMAL ŞERİDE DÖNERSE, HERKES KENDİ KURALINI UYGULAR. SEN BASARSIN, ÖBÜRÜ TABELADA YAZAN KADAR GİDER. OLMAZ. PARAN VARSA EMNİYET ŞERİDİNDEN GİT. SOL HERKESİN HAKKI...SADECE SOLLAMAK İÇİN...

Saygılar...

Dediklerinizi harfiyen yerine getiriyorum zaten,beni düşünmeyen kimsenin hayatı umrunda değil çünkü.Yok kaza riski yok o riski benim sıkıntım değil.

Yalnız umarım beni yanlış anlamamışsınızdır.Ben trafikte benden hızlı araç varsa yolumu verir ve sollamaya devam ederim,sağ şeritteki araçların genelinden daha hızlı olmama rağmen sollarken her aracın arasına mı gireyim?

• Yine sol şerit davası. Bitmiyor sol serit mağduriyeti.

ülkede trafikte denetim çok yetersiz. bu yüzden gücü yeten kural kaide takmıyor maalesef.

sürekli sol şeridi işgal eden biri değilim ama yol dolu ise, orta şeritte benden yavaş giden bir grup araba varsa ve ben onları solluyorsam arkadan gelen isterse 200le gitsin. ben kuralların izin verdiği hızla sollamamı yapıncaya kadar beni bekleyecekler. bekliyorlar da. ne diye sollamamı yarıda bırakayım da orta şeride geçeyim?

bir de farklı tip arızalı sürücüler vardır, genelde şehir içinde ful trafikte sürekli selektör yapıp yol isteyen. siz çekilin ben geçeceğim demeye getiren. onları hiç iplemiyorum.

keşke denetimler daha sıkı olsa da insanlar trafikte biraz kurallara uymayı adet edinse.

Ben sizi anlıyorum. Zaten lafımı genelleme yaparak yazıyorum.Anlayışınız içinde çok teşekkür ederim..

Zaten konu şuradan başladı, sollamaya çıkana yapılan sellektör, el -kol vs hareketler... yani kişi 80km yazan yerde 70 ile gideni sollamak istediğinde ,sollama yapacak araca 100 yeter.. ama soldan 150 ile gelende, önüne 100 ile çıkılsın istemiyor. iyide sen 1 tane olsan bekleyelim, dizilmişler ip gibi, e biz ne ara sollayacağız.. yeter lan deyip kendimizi sol a bırakıncada, arkamızdan gelen şekil şukul hareketlere bürünüyor. o zaman diyorum madem bu şeridi normal şerit gibi kullanıyorsunuz, bizim de sollama hakkımızı burnumuzdan getiriyorsunuz, bende normal şerit gibi HIZ LİMİTLERİ DAHİLİNDE soldan giderim. normal şerit olduya. hadi bakalım.. yani sen bana sellektör-korna-el-kol ile ceza kesersen, bende HIZ LİMİTLERİ DAHİLİNDE giderek gayet beyefendi bir ceza keserim. şimdi acelen ve paran varsa git emniyet şeridinden. hadi..

yani lafım genelleme, yoksa hız bile yapan, sollama yapana saygı duyup efendi gibi beklese, laf olmaz, istediği hızı yapsın. ama nerdee, 300bin tl lik arabası ile 150 yaparken, 50 binlik araba önüne 100 le sollamaya çıkacak, bu da yol verecek.. nerdee. ego tavan!!

ÇEVİR KAFANI BİR BAK !! MEZARLIKLAR KENDİNİ VAZGEÇİLMEZ SANAN EGOLU İNSANLARLA DOLUDUR !!!

Saygılar...

• Adam isterse 200 le gider yol verceksin vb cokca mesaj atilmis. Abde de bir süre kaldım. Bomboş yolda adam sol seritten gider ve hic kimse selektor, korna, sinyal vb taciz etmez. Ben nedenini sordum. Adam zaten azami hizda gidiyorsa hicbir sey diyemessin, rahatsiz edersen polisi arar guzelce ceza yersin dediler....

• sol şerit orta şerit diye ayırmaya gerek yok aslında.
    sağındaki şerit senden hızlıysa veya sağında araç yoksa sağa geçeceksin.
    neyin tatavasıdır bu.
    arkadakinin hızına senin karar verme yetkin mi var?
    Trafik canavari siz misiniz? ( Kibarini yazdim)

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Trafik canavari siz misiniz? ( Kibarini yazdim)

Bende kibar bir şekilde karşılık vermeye çalışayım o zaman.Adamına göre

• Hocam orta şeridin 60-70 ile aktığı yerde soldan giden araç da 140'la falan gidemez, o yüzden kafanda kurduğun senaryo yanlış. Hız sınırı var evet, ama cezayı ödemeyi göze alan sınırı geçebilir bana göre. Roket yapmıyoruz sonuçta, eğer senden hızlıysa yol vereceksin, yavaşlaman gerekiyorsa da biraz frene basar öyle geçersin ortaya, ya da biraz gaza basıp öyle geçersin sola. Geçmeden önce müsait zamanı bekleyip sinyal yakana da kimse selektör yapmaz zaten.

• Ben İstanbula geldim geleli sol şeride çıkmayı en son olarak tercih ediyorum.Bir kere çıktımmı bir daha sağ şeritlerde yer bulmak çok zor oluyor.

Yer bulamayınca da küçücük araba ile arkadakileri de engellemeyim diye ufak ufak basıyorum.Bir gün sırf bu yüzden ceza yiyebilirim.Ne zaman bir birimize saygılı olmayı öğreneceğiz acaba.1.3 motorlu bir arabaya sol şeritte selektör yapmak kadar acımasız bir şey yok.

15 şubat gecesi önümdeki araba sarıdan kırmızıya dönen ışıkta fren yerine gaza basıp geçince çakan flaşı gördükten sonra zaten tabelada yazan hız limitlerini aşmam(aşmamaya fazlasıyla özen gösteriyordum zaten)

• Ya şöyle konuşuyorsunuz ya adamı iyice deli ediyorsunuz. Muhalefet partisi hesabı illa muhalefet olacaksınız yani. sırf anti tez ortaya atayım diye uğraşıp duruyorsunuz...

Her sabah e5 edirne istikameti saat sabah 08:00 e kadar ne zaman çıkmışsam, en sağ ve orta hep 65-85 arası akar. ama en sol 140 a kadar çıkıyor. arada atıyorum kendimi, ibrem 130 a gelince diyorum yeter, bakıyorum daha önümde dünya boşluk var bassam öndekinin tamponuna gelene kadar rahat 140 olucam. her sabah yaşadığım şeyi gelmiş senaryo diye eleştiriyor. yaw hehe senaryo. töbe töbe...

cezayı ödemeyi göze alan hız sırırını geçebilir ne demek. o trafikte bende varım. senin yapacağın aşırı hız beni ve ailemi bir gün cezalandıracak.. ne demek param var ulan. sen beni takmıyor soldan paran olduğu için istediğin kadar basabilmeyi kendinde hak görüyorsan, bende sola geçip tabelada yazan hız kadar gitmeyi kendimde hak görüyorum. hadi bakalım. haa o zaman sende bana ''bulaşırım, kırarım önüne, fren çakarım, sellektör çakarım, sıkıştırırım'' gibi şeyler yaparım dersen, iyi yap, bende aynılarını sana yaparım, akşama kadar gideriz öyle... madem kural yok, kafamıza göre oynuyoruz . dimi...

benden hızlıya benim yol vermeme gerek yok zaten, ben solu işgal etmediğim için, benden hızlı diye bir şey yok. üzülme.

biraz daha gaza basıp ta sola geçmeme de gerek yok. önümdeki 75 se, ben onu 100 le sollarım ve yeter . bitti.. soldan sen 130 la geliyorsun diye, daha hızlanmam lazım. ağamın keyfini bozmayalım diye bir şey yok... sen frene basacaksın sen....

müsait zaman diye bir şey de yok. benim onumdeki yavaşsa ben geçer sollarım.. sizin bitmenizi bekleyemem. 1değil3 değil 5 değil. peşi sıra normal şeride dönmüş mübarek. neyi beklicem. verir sinyalimi salarım kendimi. istersen çarp, arkadan vuran zaten suçlu. artık onuda biliyorsunuzdur.. ben sollama hakkımı yapmak için keyifinizi bekleyemem, siz frene basacaksınız. size devamlı soldan gitmeyin diyen yok.ama biri sollama yapıyorsa da o fren kullanılacak.. yaaa abiii bi fren bi gaz keyfim kaçıyorrr... kaçar tabi. orayı işgal ederken düşünücen onu...müsait zamanı beklicekmişim.......

abi bi trafiğe çıkmayın yaaa, toplutaşım var bak ne güzel... rahat rahat gidin gelin... a.ına koydunuz trafiğin zaten.. son 10 yılda folloşa döndü trafik. yeminle altında bentley olsa keyif vermez..bu ne yaa..cebine 1000tl alan ehliyet alıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarcigokhan -- 16 Şubat 2018; 14:51:25 >

• gitarcigokhan kullanıcısına yanıt
    Bu kadar insan size bir şeyler anlatmaya çalışıyorsa önce oturup anlamaya çalışın bence. Belki de haklılardır, diye oturup düşünün bir dakika mesela. Bunu yapmadığınıza eminim ama o da önemli değil.

Yazınızın sadece ilk paragrafını okudum. Bu şekilde bir üslubu sadece bana karşı olduğunda değil, hiç bir yerde okumam. Eğer benim size yazdığım üslupla yazarsanız tekrar alıntılayın, tartışırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Adam isterse 200 le gider yol verceksin vb cokca mesaj atilmis. Abde de bir süre kaldım. Bomboş yolda adam sol seritten gider ve hic kimse selektor, korna, sinyal vb taciz etmez. Ben nedenini sordum. Adam zaten azami hizda gidiyorsa hicbir sey diyemessin, rahatsiz edersen polisi arar guzelce ceza yersin dediler....

aynen ben de bu görüşteyim arkadaşım. eğer ben yasaların bana izin verdiği en yüksek hızda araç kullanıyorsam sağda ortada ağır vasıtaların arasında gitmek zorunda değilim, istediğim şeritte gidebilmeliyim.

da ah işte kurallar işletilmediği ve yeterli denetim olmadığı için etrafı tabakhaneye yetişme telaşı içinde olan kural tanımazlar sarıyor.

• 5-10 kmde bir eds ortalama hız koridor denetimi olmalı yoksa sol şeritte çok kavgalar çıkar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz hala yok veriyor musunuz?

Ben vermiyorum. Sağımdaki araç 89 ile gidiyor diyelim, ben 90. Arkandan passat geliyor o beyaz ışıklarını yaka yaka 150 ile.

Umrumda mı? Ben 90dan 89 düşeceğime veya 90dan 95e çıkacağıma o 150den 90a düşsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

quote:

öptüm canlarım...

Aynen soldan 120-130'la gitmem.160-170 giderim.Parası neyse de paşa paşa veririm.Tabeladaki hızla da solu kapatmaya çalışabilirsiniz ama bundan siz zararlı çıkarsınız muhtemelen,önünüze kırmalar falan.

En azından benim önümdeki araç sağ çekilmezse bir süre uzunları yaktıktan sonra önüne kırmak,farz benim için.Kimsenin keyfini bekleyemem.Sizde beklemeyin 120 ile sollayıp şeridinize girdikten sonra kimse sizi de sıkıştırmaz sol şeritte

senin gibiler orman kanunlarıyla muz cumhuriyetiyle yönetilen ülkelerde yaşamalı.herkes kurallara kanunlara uymak zorunda.trafik teröristisin sen kısaca özetlemişsin kendini.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

quote:

öptüm canlarım...

senin gibiler orman kanunlarıyla muz cumhuriyetiyle yönetilen ülkelerde yaşamalı.herkes kurallara kanunlara uymak zorunda.trafik teröristisin sen kısaca özetlemişsin kendini.

Ama terbiyemizi bozmadan yorum yapma nezaketimizi kaybetmemiz için bir sebep göremiyorum ben.

Siz neden ısrar ediyorsunuz anlamıyorum.SOLLAMA ŞERİDİNİ DOLDURUP BANA KİMSE CEZA KESEMEZ.O GÖREV POLİSİN,SOLLAMANIZI YAPIN ÇEKİLİN.ONUN HARİCİNDE KİMSENİN İÇİNDEN TRAFİK CANAVARI ÇIKMAZ.Burda tanımadığınız insanlar hakkında yanlış yorumlar yapmayın.Yok üçüncü dünya ülkesiymiş yok cahilmiş,bana küfür ederseniz bu kadar Alınmam.KISACA KURALLARA UYARSANIZ KENDİ KURALLARIMIZI GELİŞTİRMEYİZ.

• Yine sol şerit hakkında millet bilmeden atıp tutmuş. Saçmasapan yorumları beğenmişler.

Hız limiti bütün şeritleri bağlar. Örneğin 120 hız limiti olan yolda 140 ile gidersen ve radar varsa, hangi şeritte olduğuna bakılmaksızın cezayı yersin.

Yok hız limitsiz, 300 ile basar geçerim falan, bunlar boş laf.

Ayrıca geçiş üstünlüğü olan Ambulans, İtfaiye vb. araçlar için sol şeridin geçiş üstünlüğü vardır. Onun haricin hız limitinde gidiyorsan, arkadan istediği kadar keko gibi selektör yapsın, yol vermek zorunda değilsin. Her xenonlu araç kendini übes alles sanıyor. Yok öyle birşey.

Hız limiti bütün şeritleri bağlar. Zaten öyle olmasa yollara sol şerit için hız limiti yoktur ibaresi konur.

Kara cahil arkadaşlar maalesef forumu sol şerit için yanlış yönlendiriyor. Bu tiplere prim vermemek gerek.

Admin arkadaşları da bir zahmet yüksek beğeni alan yanlış ve hatalı yorumları silmeye davet ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.