Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lnsane -- 9 Mart 2016; 12:50:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Simetrik olarak çok güzel görünmediği sürece sessiz olsada beni delirtiyor
    Sorununuza güzel bir çözüm bulmuşsunuz yinede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasa kapali oldugundan sorun degil :)

• hocam ses oranı ne ölçüde azaldı. lastikler işe yarıyor değilmi. bende gece açık bıraktıgım diğer bilgisayarımın hdd sinden şikayetçiyim. yanına şimdi depolama amaçlı bir hdd daha aldım download yapıyor ses geceleri rahatsız ediyor. işe yarar mı acaba?
  • keske desibel olcerim olsaydi sana oyle bir fark cikarirdim ki :) eger dedigim gibi o vınılama gibi titreme gibi ses geliyorsa kesinlikle hic ses gelmiyor. biri yeni zatende diger eski olan hdd bildiginiz okuma yazma yaparken ses cikariyor onun sesi bile yok :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: durmusbaran

keske desibel olcerim olsaydi sana oyle bir fark cikarirdim ki :) eger dedigim gibi o vınılama gibi titreme gibi ses geliyorsa kesinlikle hic ses gelmiyor. biri yeni zatende diger eski olan hdd bildiginiz okuma yazma yaparken ses cikariyor onun sesi bile yok :)

o plastikleri nerden buluruz hocam siyah olanları ?
  • eski bisiklet iç lastiği :D yaklasik 1 cm kalinliginda kestim(ölçmedim uzerinde cizgiler var uzerinden gittim :))

• Valla ilk gordugumde don lastigiyle yapmislarya ne kadae iyi olur hic denemedim.

• Hemen yarın deniyorum teşekkürler ellerınıze sağlık

• saglam ve sıkı olmasina dikkat edin sorun olmaz.

• Mekanik HDD lerin düz durması önemli aksi takdirde sıkıntı yaşanır

• 68EE025 6 kullanıcısına yanıt
    Ne alakasi var arkadasim yillardir hp nin dell in micro atx kasalarinda dik hddler vardir. Ayrica seagate 3.5 tasinabilir hddler dik tasarlanmistir ???

• http://www.howtogeek.com/128397/does-hard-drive-orientation-affect-its-lifespan/

Bana da disk göze dokunur vs geliyordu lakin verdiğim linkteki arkadaş şirketleri aramış, chatte konuşmuş vs. Hepsi her açıda kullanabilirsinize getirmiş olayı. HDD şöyle böyle durmalıdır diye bir şey yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 9 Mart 2015; 12:40:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

http://www.howtogeek.com/128397/does-hard-drive-orientation-affect-its-lifespan/

Bana da disk göze dokunur vs geliyordu lakin verdiğim linkteki arkadaş şirketleri aramış, chatte konuşmuş vs. Hepsi her açıda kullanabilirsinize getirmiş olayı. HDD şöyle böyle durmalıdır diye bir şey yok yani.

Etiketin yukarıya bakacagı şekilde kullanmak en sağlıklısı. Benim bilgisayarda 7 adet mekanik disk var. Diskler 2.5 inc. Kasanın yanındaki ssd yuvasına taktığımda 2 adet disk birkaç hafta sonra tak tak ses çıkarıp çalışmadı.

Yandaki diskleri de alıp yatay kızaklara taktım, şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Etiket yukarı bakacak şekilde kullanmak en sağlıklısı.

Özellikle eski hddler çok sesli çalışıyor. Disklerden biri 2011 yılından eski bir samsung. Diskin yazma ve okuma esnasında çıkardığı sesler çok rahat duyuluyor.

Sisteme fan takmak biraz bu gürültüyü kesiyor.

• Hmm. Dediğim gibi banada mantıklı gelmedi. içinde dönen bir şey ve onun üzerinde bulunan bir parça varken nasıl açı önemli değil diyebilirler insan şaşırıyor. Ya bu herifler fizikten bir haberler ya da hakkaten bunu engelleyecek bir yol buldular. Mümkün olduğunca yere paralel koymak lazım bencede . Benim anakart gelsin bulduğum yolu paylaşıcam. 3-5 liraya neredeyse yerle 0 oluyor. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 9 Mart 2015; 15:32:57 >
  • quote:

Hmm. Dediğim gibi banada mantıklı gelmedi. içinde dönen bir şey ve onun üzerinde bulunan bir parça varken nasıl açı önemli değil diyebilirler insan şaşırıyor. Ya bu herifler fizikten bir haberler ya da hakkaten bunu engelleyecek bir yol buldular. Mümkün olduğunca yere paralel koymak lazım bencede . Benim anakart gelsin bulduğum yolu paylaşıcam. 3-5 liraya neredeyse yerle 0 oluyor. .

Diski etiketi aşağı bakacak şekilde tam ters çevirip kullanılabilirde 90 derece dik kullanmak sorun yaratabilir.

4 diskten 2 tanesi yan çalışmayı reddetti ancak diğer ikisinde bir sorun yoktu.

Disklerden biri bozulunca (yan calistigi icin ariza veren disk degil ) vidalarını söküp diski açtım

Diskin içindeki okuyucu kafa çok hassas. Bıktırmadığı sürece düz tutmak daha iyi.

Bende de eski bir 320 lik samsung var, hdtune da teste sokunca disk kendinden geçiyor bu şekilde bir operasyonu gerektirmesi normal

• E o zaman teknik destek nasıl istediğin gibi koy diyebiliyor. İlginç gerçekten. Belki yeni disklerde yapılan bir şey falandır. Çünkü matx kasalarda değişik değişik açılarla duruyor.

• quote:

E o zaman teknik destek nasıl istediğin gibi koy diyebiliyor. İlginç gerçekten. Belki yeni disklerde yapılan bir şey falandır. Çünkü matx kasalarda değişik değişik açılarla duruyor.

Benim 350D de normal etiketi yukarı bakacak şekilde konumlandırılmış hdd yuvaları. Ancak air 240'ta diskler dik duruyor.

Nktebooklarda da etiketleri aşağı bakacak şekilde takıyorlar. Onlarda çalışıyor.

Yeni üretilen diskler bu konuda daha dayanıklı olabilir. Bendeki diskler oldukça eski.

• quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

quote:

E o zaman teknik destek nasıl istediğin gibi koy diyebiliyor. İlginç gerçekten. Belki yeni disklerde yapılan bir şey falandır. Çünkü matx kasalarda değişik değişik açılarla duruyor.

Benim 350D de normal etiketi yukarı bakacak şekilde konumlandırılmış hdd yuvaları. Ancak air 240'ta diskler dik duruyor.

Nktebooklarda da etiketleri aşağı bakacak şekilde takıyorlar. Onlarda çalışıyor.

Yeni üretilen diskler bu konuda daha dayanıklı olabilir. Bendeki diskler oldukça eski.

Büyük ihtimalle öyle

• Benim yeni aldığım 1 TB Toshiba Harddisk çok ses yapıyordu.
    Aslında ses yapmıyor, Yani elime aldığım zaman ses yok. kasaya vidalanınca hafif bir ses çıkarıyor.
    Harddiskin motoru ister istemez titreşim yaparak kasayı sarsıyor, böylece ses ortaya çıkıyor.
    Bunu önlemek için
    Harddiski kasaya vidalamıyoruz. Ya ne yapıyoruz diyeceksiniz.
    Kasanın altına 2 tane bulaşık süngerini yapıştırıyoruz. Harddiski bu süngerlerin üzerine bırakıyoruz. Orada duruyor.
    Sesin kesildiğini göreceksiniz. Hepsi bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahsen2 -- 12 Mart 2015; 19:13:17 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.