Şimdi Ara

silineblir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoqartık -- 30 Ağustos 2020; 17:16:22 >

• Ben de olmuyordu ne olduysa rdr 2 oynadıktan sonra dop sorunum ortaya çıktı rdr 2 ağır ve işlemciyi çok yoran bi oyun olduğu için oyunu oynarken almış olduğum derece küçük kalıcı hasarlar vermiş olabilir diye düşünüyorum kendim için sen de de böyle bi durum olmuş olabilir mi (ağır oyunlarda düşük sıcaklıkta bile bazen darboğaz olabiliyor bende de)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morebullets

Ben de olmuyordu ne olduysa rdr 2 oynadıktan sonra dop sorunum ortaya çıktı rdr 2 ağır ve işlemciyi çok yoran bi oyun olduğu için oyunu oynarken almış olduğum derece küçük kalıcı hasarlar vermiş olabilir diye düşünüyorum kendim için sen de de böyle bi durum olmuş olabilir mi (ağır oyunlarda düşük sıcaklıkta bile bazen darboğaz olabiliyor bende de)
    Bütün oyunlarda mı oluyor hocam şuan sizde ?
  • Konu güncel, çözümünü bulana bi 20 lira sigara parası atarım
  • yoqartık kullanıcısına yanıt
    Hocam özellikle ağır oyunlarda oluyor ets 2 dede sık oluyordu gerçi böyle işlemciyi çok yoran bi oyunu bi süre oynayınca bikaç gün boyunca daha da artıyor bu darboğazlar. Termal macun değişiminin yararı olabilir dicem ama ısınmıyor demişsin sen de. Gerçekten ben de kendiminkinin tam sebebini anlayamadım bi türlü

• Sürücüdeki bir ayardan ötürü yapıyor bunu bana kalırsa. Denetim Masası'ndaki NVIDIA ayarlarına bir göz gezdirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de omen var aynı şekil sorun yaşıyordum, temiz format attım hp'nin sitesindeki bios harici driver'ları ellemedim ve Gpu,cpu ekran sürücülerini DDU ile temiz kurdum şuan sıkıntı yok bende sürücüden kaynaklı olduğunu düşünüyorum
  • Deniyecegim hocam. Umarım çözüm olur. Ssdyi(sistemi) temizlesem olur mu yoksa komple c d sileyim mi? hocam bir de windows 10 driverleri kendi kuruyor ondan nasıl kurtulcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoqartık -- 16 Ağustos 2020; 0:54:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Sürücüdeki bir ayardan ötürü yapıyor bunu bana kalırsa. Denetim Masası'ndaki NVIDIA ayarlarına bir göz gezdirin.
    Hocam bana da öyle geliyor ama bulamadım bi türlü :(

• yoqartık kullanıcısına yanıt
    otomatik driver yükleme işinden kurtulamadım ya windows yükledikten sonra iobit driver installer kullandım işte hepsi hallolunca da ekran driverlarını ddu ile sıfırdan kurdum. D ye format atmaya gerek yok sadece C ye attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9F10915AF

otomatik driver yükleme işinden kurtulamadım ya windows yükledikten sonra iobit driver installer kullandım işte hepsi hallolunca da ekran driverlarını ddu ile sıfırdan kurdum. D ye format atmaya gerek yok sadece C ye attım
    tamam hocam deniyeceğim. umarım çözülür artık illallah ettirdi
  • throttlestop indir, programı açın hemen arayüzden disable turboyu tikleyin ve testleri öyle yapın windows güç seçenekleride yüksek performansa ayarlı olsun ben de i5 9300h ve gtx1650 var valorant ve lol oynarken fps dropları giriyordu araya işlemci derecesi belli bir seviyeyi geçince hemen prochottan dolayı işlemcinin hızını 0.80ghz yapıyor 5-6 saniyede topluyordu kendini turboyu kapattım bilgisayar şimdi 70 dereceyi geçmiyor ve fps dropu asla yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9F10915AF

çözülmedi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakankk

throttlestop indir, programı açın hemen arayüzden disable turboyu tikleyin ve testleri öyle yapın windows güç seçenekleride yüksek performansa ayarlı olsun ben de i5 9300h ve gtx1650 var valorant ve lol oynarken fps dropları giriyordu araya işlemci derecesi belli bir seviyeyi geçince hemen prochottan dolayı işlemcinin hızını 0.80ghz yapıyor 5-6 saniyede topluyordu kendini turboyu kapattım bilgisayar şimdi 70 dereceyi geçmiyor ve fps dropu asla yok
    hocam benim sorunum öyle değil oyun anlık gidip geliyor,
    yeni sistem kurdum dediklerinizi yaptım ama maalesef değişen hiç birşey yok,

sadece format attıktan sonra 20 fps kadar arttı ve drop azaldı

bu arada benim drop diye tabir ettiğim şey sanırım stuttering çünkü çok kısa bir süreliğine fps düşüyor ve fps düşüşü 5 10 gibi bi rakam oluyor, fps 100 ise 95 e düşüyor evet çok normal ama 95 e düşerken fps oyun takılıyor, gpu kullanımı düşüyor ve gpu saat hızı değişmiyor, güç tüketimi değişmiyor

windows key alıp deniyeceğim, son denemem olacak yine düzelmezse bu şekil kullanmaya devam edicem

• Düzelmedi arkadaşlar, bu sorunun çözümü olduğuna artık inanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.