Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c63204 -- 12 Ekim 2017; 1:34:49 >

• konu hala guncel lutfen yardım edin :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcanack

arkadaşlar geçen yaz 1200 tl ye bir bilgisayar aldım
    özellikleri o zaman
    ram:4gb kıngston
    kasa :asus tak 52
    psu:400 watt standart
    anakart:gıgabyte h55ms2v
    işlemci: i3 540
    hdd:samsungun du (modelini bilmiyorum)500 gb
    ekran kartı :zotac 9800 gt
    fan da stok fan dı
    sonra everest power aldım (eskisini patlattım)
    o da 400 watt
    sonra ekran kartı yandı zotac gtx 560 tı amp aldım
    ve 4 gb ram daha aldım
    bide üstüne akasa venom soğutucu aldım
    sonra bi daha power aldım 550 watt
    bana daha ne onerirsiniz lutfen yardım edin

ekran kartı 560 Tİ
    550W PSU almışsın
    belleği (gerek yokken) 8GB yapmışsın

işlemci yeterli

önerecek birşey kalmamış

• aslında ram e gerek vardı çünkü metro 2033 u full ayarlarda oynamak için almıştım aslında bi neden de çok ucuzdu alıım dedim
    aslında ben ssd ve i7 890 almak istiyordum sizce bir değişiklik olurmu mesela i7 3 ghz altında şimdikine o.c yapıyorum 3.68 bile oluyo .ssd de bi ara ek olarak alcam mesela 90 gb 500 hdd + 90 yada 120 ssd =590/620 gb olcak bu arada ekran kartının f/p oranı nasıl ??
  • güncell:|
  • yaa hala kimse yazmamış güncel diom yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xodus

quote:

aslında ram e gerek vardı çünkü metro 2033 u full ayarlarda oynamak için almıştım aslında bi neden de çok ucuzdu alıım dedim
    aslında ben ssd ve i7 890 almak istiyordum sizce bir değişiklik olurmu mesela i7 3 ghz altında şimdikine o.c yapıyorum 3.68 bile oluyo .ssd de bi ara ek olarak alcam mesela 90 gb 500 hdd + 90 yada 120 ssd =590/620 gb olcak bu arada ekran kartının f/p oranı nasıl ??

abi şuan sistem güzel anladığım kadaryıla

gtx560ti

i3 540 tm ramlerde

oyunlar için sadece 2500K önerilir genelde ama i3 varkende boşuna masraf yapma

sadece ssd almak istersen onu alabilirsin

ssd ile atiyorum bi crysis 3 calismiyorsa gene calismaz ama ssd ile adeta ucarsin

programlarin acilis süreleri vb. kisalir

Ekran kartını değiştirebilirsiniz.
    Sapphire HD 6850 bf3 gibi güncel oyunlarda 1920*1080 ultrada ortalama 30 fps civarı veriyor. teknobiyotik ve noda 310 tl civarı.
    Bütçenizi yazarsanız daha iyi bir kart önerebilirim.

• Bu arada ben oıwerı 630watt raıdmax aldım anakart da deıscek ve mert ekran kartını yenı aldım gerek yok atıye ıstemıyorum atı zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle bi adet ssd al 120 gb iyi seçim olur şu dönemde
  • Aynen aslında bı ssd alıcam 120 gb haklısın ve bırde ı7 alcam ekstra olarakta psu 630 watt raıdmax anakartta asus p7h55 olarak deıstı ayrıyetten kasa asus ventok tak 52 ve yakında moda baslıyorum bakalım bu dandık kasadan ne cıkıcak kapaga plexı takcam on panel 12 lık bı fan sonra fan kontrol fln bu arada powerın kablolar zaten sleeve lı bu powerı tavsıye ederım

• quote:

Aynen aslında bı ssd alıcam 120 gb haklısın ve bırde ı7 alcam ekstra olarakta psu 630 watt raıdmax anakartta asus p7h55 olarak deıstı ayrıyetten kasa asus ventok tak 52 ve yakında moda baslıyorum bakalım bu dandık kasadan ne cıkıcak kapaga plexı takcam on panel 12 lık bı fan sonra fan kontrol fln bu arada powerın kablolar zaten sleeve lı bu powerı tavsıye ederım

evet kesinlikle ssd al çok çok fark edecek sistem
  • işlemci için ne diyorsunuz
  • Psu ne kadar sorun çıkartmış öyle
  • malesef aslında ilk psu patlamıştı sonra everest 400 watt aldım sonra ekran kartı deişti 550 demişlerdi bana ama 630 çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert-TR

quote:

quote:

aslında ram e gerek vardı çünkü metro 2033 u full ayarlarda oynamak için almıştım aslında bi neden de çok ucuzdu alıım dedim

gtx560ti

i3 540 tm ramlerde

ssd ile atiyorum bi crysis 3 calismiyorsa gene calismaz ama ssd ile adeta ucarsin

Sapphire HD 6850 bf3 gibi güncel oyunlarda 1920*1080 ultrada ortalama 30 fps civarı veriyor. teknobiyotik ve noda 310 tl civarı.

dostum 6850 onermişsin ama arkadaşta gtx 560 ti varmış. 6850 daha az performanslıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: jongass
    dostum 6850 onermişsin ama arkadaşta gtx 560 ti varmış. 6850 daha az performanslıdır

Max 300 liraya gtx560 yokki
  • quote:

quote:

Max 300 liraya gtx560 yokki

bahsettiğim şey, arkakadaşta zaten gtx560 ti amp varmış. Bkz : o da 400 watt
    sonra ekran kartı yandı zotac gtx 560 tı amp aldım
    ve 4 gb ram daha aldım
    bide üstüne akasa venom soğutucu aldım
    sonra bi daha power aldım 550 watt
    bana daha ne onerirsiniz lutfen yardım edin...
    Arkadaşa lazım olan bence ssd

• alınması gerekn tek şey ssd kalmış onuda alırsanız tamamdır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

gtx560ti

i3 540 tm ramlerde

saolun arkadaşlar ssd almak kesinlikle kafamda var ama sizce ben işlemci olara i 7 800 serisinden ne almalıyım bana bu seriden tavsiye edermisiniz yoksa anakartı 1155 pin olarak mı deiştirmeliyim eğer 1155 p olarak deiştirirsem işlemci i7 3770 k almayı düşünüyorum bide 1156 ppinlerde ıvy bridge yada sandy bridge yokmu yada anakart için hiç masrafa girmeden soket deişimi yabılabilirmi eğer anakart alırsam ileride slı desteklı alıcam tabi 1155 pin olursa çünkü 1156 p lerde x8-x8 oluyomuş i7 3770 k da x16-x16 oluyo sizce 1155 piine geçmelimiyim yoksa 1156 pinle kalıp i7 mi almalıyım son olarak kasamı modlucam kasa asus vento t-ak 52 sizce mod yapılabilirmi kasa biraz küçük ama :))

• guncellllll:|
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.