Şimdi Ara

silinebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
16.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen kendini ne zannediyorsun keko! Senden iş veren olmaz senden bi halt olmaz yatıp kalıp dua et senin gibileri besleyen bir hükümet var size göz yumuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beyler sonuna kadar hakli maalesef, bu devirde herkes kazigini saglama baglasin. sonra vah vah dememek icin... iki taraf icin gecerli bu durum..

• Hangi üniversiteden mezunsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Inşaat sektörü çok kötü durumda. Makina müh. oldum daha yeni 1 ayda hemen 5k+ maaşa işe girdim darısı başınıza
    Hangi bonkör firma yeni mezuna 5k veriyor böyle.?

Staj yaptığınız yer mi torpili olarak girdiğiniz yer mi?

• rog maximus kullanıcısına yanıt
    Beyler ODTÜ İNŞAAT’ı bitiren okurken Rusça İngilizce öğrenmiş ve okulu güzel bir sıralamada bitiren Şantiyelerde çalışıp yaz aylarında falan da yani Diğer mezunlara göre olaya hakim olan Bir İnşaat mühendisi istediği maaşları alabilir mi? Ben fiziğe aşırı yatkınım statik konularına falan da İnşaat Mühendisliğini de çok seviyorum.Ailemde istediğin yeri bitir 2-3 k maaş alırsın git TIP yaz falan diyorlar biraz bilgilendirir misiniz Bu konuda beni bir arkadaşımızı Odtü İnşaat bitiren 1.sırada bitirmiş Enka Almış direk böyle şeyler duyuyorum.Yurtdışı Yurtiçi Maaşlar,hayat,genel İnşaat Mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: drmaths

Beyler ODTÜ İNŞAAT’ı bitiren okurken Rusça İngilizce öğrenmiş ve okulu güzel bir sıralamada bitiren Şantiyelerde çalışıp yaz aylarında falan da yani Diğer mezunlara göre olaya hakim olan Bir İnşaat mühendisi istediği maaşları alabilir mi? Ben fiziğe aşırı yatkınım statik konularına falan da İnşaat Mühendisliğini de çok seviyorum.Ailemde istediğin yeri bitir 2-3 k maaş alırsın git TIP yaz falan diyorlar biraz bilgilendirir misiniz Bu konuda beni bir arkadaşımızı Odtü İnşaat bitiren 1.sırada bitirmiş Enka Almış direk böyle şeyler duyuyorum.Yurtdışı Yurtiçi Maaşlar,hayat,genel İnşaat Mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz?
    Pilot ol kardeşim. Aklı olan pilot olsun.Rahat şekilde yaşarsınız iyi para kazanırsınız ve iş bulma derdinizde olmaz.
  • Bu kadar issizken hala dugun planlamak biraz mantiksiz degil mi ? Isini iyi yapan herzaman is bulur . Tabi Turkiyeden bahsetmiyorum . Diger ulkelerde .

• quote:

Orijinalden alıntı: drmaths

Dostum inşaat mühendisliğinde okulun pek önemi yok.Tamamen tanıdıkla yürüyor işler.ODTÜ'ymüş HARVARD'mış kimse bakmaz.

ENKA falan tamamen torpil yeni mezun birini imkanı yok torpilsiz almazlar.Alınmayı bırak görüşemezsin ile çünkü iş ilanı dahi yayınlamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Ben de 1 aydır iş arıyorum yazılım mühendisiyim CV'im de kabarık bölümüm de iyi üniversitem de ingilizcem de ama başvurduğum yerlerden geri dönen olmamasına rağmen ilanlar hala yayında anlayamıyorum olayı.
    Yapma hocam, bende elekrik elektronik mühendisiyim aylardır yazılım kasıyorum. 1-2 kendim proje yapayım 3-5 ay ücretsiz çalışırım sonra bulurum diye düşünüyordum. 2019u gözden çıkardım yani :)
  • Yaklaşık olarak 1,5 yıldır işsizim bende. Tüm sınıf arkadaşlarım bankacı oldu ben kalakaldım öyle. Torpil, tanıdık olmayınca iş bulunmuyor ne yazık ki. İşsiz kalmadan önce 6 ay kadar satış danışmanlığı yaptım bir giyim mağazasında. Mağaza küçük olduğu için temizliğini bile biz yapıyorduk. Zoruma gitti bıraktım.

İşkur olsun, kariyer.net olsun firmaların kendi web siteleri üzerinden insan kaynaklarına bile cv attım ama dönüş olmadı hiç. Uzun zamandır eleman bile almıyorlar kariyer.net’den çünkü sürekli aynı iş ilanları dönüp duruyor. Artık çok bunaldım temizlik görevlisi vs o ilanları incelemeye başladım, son çare o pozisyonlara başvuracağım. Çevremde bir çok işsiz arkadaşımda var yani, özel sektör cidden bitmiş. Devlete ve belediyelerin özel şirketlerine girmekte zor artık. Ne yapacağımı bilmiyorum, kafayı yemezsek iyi.

Umarım forumda iş arayan tüm herkes gönlünce bir iş bulabilir.

• Eskiden çıkıp kendini geliştir, uğraş bir şeyler olur diyordu insanlar da, şimdi bu bile tutmuyor.
    Yurt dışına kapak atabileceğiniz herhangi bir bölümü yazın gitsin, Türkiye kaliteli insanlar için iyi bir yer değil.

• edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Roketsan,aselsan,tei,tai,havelsan,arçelik,ford... bir sürü firma var staj yaptığım yer de değil torpil de değil normal başvuru attım birkaç yerden çağırdılar, seçimi ben yaptım ;)

Ve daha yeni mezun odtü ee mezunu arkadaşım roketsandan 7.5k(5.5*16) alıyor işe başlayalı 1-2 hafta oldu insanları ne güzel kıskanıyorsunuz be :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riven Mı -- 14 Mart 2019; 13:39:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Roketsan,aselsan,tei,tai,havelsan,arçelik,ford... bir sürü firma var staj yaptığım yer de değil torpil de değil normal başvuru attım birkaç yerden çağırdılar, seçimi ben yaptım ;)

Ve daha yeni mezun odtü ee mezunu arkadaşım roketsandan 7.5k(5.5*16) alıyor işe başlayalı 1-2 hafta oldu insanları ne güzel kıskanıyorsunuz be :D
    Hehrhrh senin yaşın kadar piyasa bilgim var sallamayin o dediğiniz firmalar background arar .

Oyle mezun.oldum başvuru yaptım hop 5k 7 k hehehehehe .

Size hayal dünyasında başarılar.

Çalıştığım firmaya Ford denetimcileri Cat Volvo MAN denetimcileri geliyor.

Kendi çalistigim firmanın mühendisleri ilede konuşuyoruz hiçte anlattiginiz gibi değil.

• edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Abi diyeyim o zaman kanıt mı istiyorsunuz? Ulaşamadığınız şeylere neden yalan diyorsunuz anlamıyorum. Bir sürü odtü/itülü arkadaşım roketsanda 7.5k civarı paralar alıyorlar daha yeni mezunlar. O kadar sene piyasa bilginiz var ama 22-23 yaşında adamlar kadar değeriniz yok diye üzülmeyin efendim hayat adil değil :)
  • PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Ön lisans Zonguldak kara elmas üniversitesi
    Lisans Karabük üniversitesi

• straptezlo S kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde bir ilan gördüm başvuru yaptım.
    Sonra aklıma o firmadan birisi ile çalıştığım geldi.
    Hemen aradım tabiki "mimar arıyorlarmış destek olur musun dedim"
    "Eşim bakıyor ilanlara bi arayayım dedi"
    Banada Bi rahatlama geldi haliyle.
    Gelen cevap ise şu.
    Patronlar ilan açın beklesin demiş. Ne için ne zaman için ilan açtırdıklarını kendileri bile Bilmiyor.
    Şimdi anladın mı neden geri dönüş olmadığını.
    Ben tam bana göre dediğim ilanlara başvuru yaptım be arayan ne soran oldu ama baktım 1 hafta sonra ilan tekrar yayınlandı. Can sıkıntısına ilan açıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: syrialin

baba kefilli senet almam nedenim kimseye güvenim kalmadı
    işi bırakırsa seneti icraya vericem
    işin bağlayıcılığı olsun diye bunu istiyorum

neden 15 saat çalıştırmak istiyorum
    sonuçta avuç dolu para veriyorum
    her kuruşunu hak etmeli

ayrıca sus sinirlerimi bozma yürü git

Alıntıları Göster
    15 saate 1000 2000lira ya avuç dolusu paramı diyorsun sen.
    Ayrıca babamın oğlu olsa işte çalışıcam diye senet vermem kimsede vermez.
    Senet imzaladık sen nasıl olsa senet var işi bırakamaz diye etmediğini yaptırmadığın iş kalmazsa ne olacak. Bunun mantığı nedir ki.

Ayrıca nasıl bir insan olduğun mesajının sonundaki cümleden belli. Emin ol sen sadece benim değil o saçma sapan mesajını okuyan herkesin sinirlerini bozdun.
    Gereksiz saçma mesajlarını alarak sen susabilirsin. Ama senin gibi iş verenlere karşı asla susmayız bunuda bil. Sinirlerinin bozulup bozulmamasıda kimsenin umrunda değil. Hatta senin gibi zihniyettekilerin sinirleri düzelmesin mümkünse

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Bu kadar issizken hala dugun planlamak biraz mantiksiz degil mi ? Isini iyi yapan herzaman is bulur . Tabi Turkiyeden bahsetmiyorum . Diger ulkelerde .
    Birincisi o düğün mevzusu çok karışık kardeşim. Kimse işsizken Birşeyler yapmak istemez ama bazen mecbur bir yola girdim mi devam etmen gerekiyor.

İkincisi, işini iyi yapan her zaman iş bulur mantığı çok eskidenmiş. Yata yata kök salmış. Otura otura bir taraflarını büyütmüş ama yıllar geçtiği için firma içinde herkesi tanımış tazminatı baya birikmiş kişiler ne yazıkki işlerine devam ederken yada başka şantiyelere aktarılırken, ben iş kendiminmiş gibi sarıldığım koşturduğum halde iş bitti güle güle oldu.
    Mesela mimar alımı yaptılar zamanında benimle birlikte 10tane mimar alındı. Önce 6 ayı doldurmayan herkesi. Sonrada yılını doldurmayan herkesin çıkışı verildi. Mimarlar içerisinde Bir tek ben kaldım. Şantiye şefim sayesinde. Sonraki işten çıkarma furyasında benimle birlikte bir çok kişi sadece tazminatı az diye bakılarak işten çıkartıldı.
    Şimdi bu olaylarda bana işini iyi yapmakla yada yapmamakta bir bağlantı varmı sence.

• rog maximus kullanıcısına yanıt
    Soyledigimi tam okumadiniz herhalde :) turkiyede gecerli degil yazdim oraya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Soyledigimi tam okumadiniz herhalde :) turkiyede gecerli degil yazdim oraya :)
    He doğru o zaman

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.