Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-12E5A8814 -- 15 Aralık 2017; 11:13:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Hocam paramız dışarıya çıkıyor sonuçta, zaten ayrıca Yerli olarak ürettiklerimizi de beğenmiyorlar.
    Bunlara herşey müstehak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış harcamalar,kötü politikalar ve geri dönüşümün olmaması.

Hadi bu 15 senedir alınan bir çok kötü kararı ve faturasını geçtim. Geri dönüşüm sağlayacak herhangi bir üretim merkezi yok.

Fiyatlar sürekli dalgalanıyor. Kamusal göç var. Yani ohalden öncede vardı ancak ohal ile birlikte döviz kuru da uçuşa geçince yatırımcı gelmez,var olan da gider oldu.

Bunları toplamanın tek yolu vergi artırmak oluyor. Yada daha fazla borçlanmak. Çünkü üretim yok. Sadece üzerine kdv ötv vs ekleye ekleye devletin kasasına para koyabiliyorsun. Herhangi bir devlet ile 2 günlük atışma içerisine girince hemen etkileniyorsun,çünkü onlar üretip yolluyor biz değil.

Borçlanma arttığı için,zaten genel borç ödenemediği gibi borç faizleri bile artıyor,ne kadar vergi koyarsan koy elinde para kalmıyor, fiyat düşüremezsin. Üretim olmadan, yatırımcı gelmeden,döviz kurları sabitlenmeden o beklenen hayatı yaşamak çok güç. Tıpkı 2001 gibi. Hadi o zaman küresel kriz vardı şimdi ne var ?

• Tohum ithal ediyoruz

Gübre ve hayvan yemi hatta saman ithal ediyoruz

Damızlık hayvan ithal ediyoruz

Bunlarla yapılan üretim yerli olsa bile ithal girdiye bağlıyız ve bunları parayla ithal ediyoruz.

Bu halde üretimle bile tarım ve hayvansal gıda ve ürünleri asla ucuzlayamayacağı açık.

Hatta pahalı mazot elektrik yüzünden üretilenin maliyeti artıyor bir de kooperatifleşme az olduğundan aracılar bindiriyor.

Yukarıdaki ahval şerait ile üretilen mallar ithal maldan pahalıya geliyor.

Yerli tohum, yem, gübre, damızlık üretimleri olması ve kooperatifleşme ile haller yasası düzenlenmesi , miras yüzünden parçalanmış tarım arazilerinin yeni bir toprak reformuyla birleştirilmesi halinde dedikleriniz olabilir ucuzlama yani. Avrupanın genelinde uygulanan sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 14 Aralık 2017; 21:15:44 >
  • efes pılsen yerlı ama 7 tl :D
  • İsterse %1000 kâr edilsin, zihniyet böyle olduğu müddetçe sonuç değişmez...Aç hepsi, doymuyorlar!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.